منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزودن اعلان‌های کوکی – اخبار میزبانی و سرور، نکات و آموزش‌ها

افزودن اعلان‌های کوکی – اخبار میزبانی و سرور، نکات و آموزش‌ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزودن اعلان‌های کوکی - اخبار میزبانی و سرور، نکات و آموزش‌ها


اگر یک وب سایت و وبلاگ بین المللی دارید، باید قوانین خاصی را رعایت کنید. یکی از مهم ترین این قوانین برای کشورهای اروپایی، کسب رضایت کاربر برای استفاده از کوکی های آنها از طریق اعلان است. قبلاً در مقاله ای جداگانه کوکی ها را تعریف کرده ایم. گاهی اوقات از کوکی ها برای تبلیغات استفاده می شود و به همین دلیل اتحادیه اروپا حکم داده است که استفاده از کوکی ها باید با رضایت کاربر همراه باشد. یافتن تک تک کاربران و دست دادن و گرفتن مجوز برای استفاده از کوکی های آنها امکان پذیر نیست. بلکه باید از یک افزونه اختصاصی استفاده کنید. با ما بمان.

افزودن افزونه رضایت کوکی

اعلام رضایت

بارها دیده‌اید که هنگام ورود به وب‌سایت‌های جدید، با نمایش یک اعلان از شما می‌خواهد که اجازه استفاده از کوکی‌ها را به آن بدهید. اگر سریع روی Accept کلیک نکنید، ممکن است اطلاعات بیشتری یا چیزی مشابه را مشاهده کنید. در این گزینه اطلاعات به دست آمده از کوکی های شما به شما نمایش داده می شود و می توانید برخی از آنها را فعال یا غیرفعال کنید.

برای افزودن این صفحه رضایت، باید افزونه رضایت کوکی را نصب کنید. البته افزونه های دیگری نیز وجود دارند که در اینجا به آنها نمی پردازیم. برای نصب این افزونه به قسمت Add-ons رفته و گزینه Add را بزنید. نام افزونه رضایت کوکی را وارد کنید، آن را دریافت کرده و فعال کنید. هنگامی که منوی رضایت کوکی را فعال کنید، به نوار کناری سمت راست اضافه می شود (اگر پنل شما فارسی است، این منو در سمت راست و اگر انگلیسی است، در سمت چپ است).

از افزونه استفاده کنید

اطلاعیه کوکی

پس از نصب و فعال سازی افزونه و مراجعه به قسمت تنظیمات با گزینه های مختلفی روبرو خواهید شد. در تب General می توانید مشخص کنید که کدام مناطق نباید اعلان کوکی را به کاربران نمایش دهند. به عنوان مثال، شما نیازی به نمایش این پیام به کاربران در آسیا ندارید. بنابراین آسیا را به لیست “مناطق مستثنی شده” اضافه می کنید. سایر اطلاعات این بخش کاملاً گویا است و نیازی به توضیح ندارد.

در بخش «محتوا» اطلاعات استفاده شده توسط کوکی و پیام نمایش داده شده به کاربر را مشخص می کنید.

در بخش «سبک»، می‌توانید ظاهر اعلان را سفارشی کنید.

کسب درآمد از وب سایت تنها در صورتی امکان پذیر است که وب سایت کاملا قانونی باشد. کوچکترین چیزها می تواند وب سایت شما را غیرقانونی کند. به خصوص اگر کاربران بین المللی دارید، باید وب سایت خود را کاملا قانونی و منصفانه کنید.