منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تنظیمات نظرات وردپرس – اخبار میزبانی و سرور، نکات و آموزش ها

تنظیمات نظرات وردپرس – اخبار میزبانی و سرور، نکات و آموزش ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تنظیمات نظرات وردپرس - اخبار میزبانی و سرور، نکات و آموزش ها


وردپرس همیشه ساده ترین و راحت ترین راه را برای انجام هر کاری در اختیار ما قرار می دهد. در ابتدا وقتی وب سایت خود را راه اندازی می کنید، از نظرات کاربران خود دلگرم می شوید و به همه آنها پاسخ می دهید. کم کم وقتتون پر میشه و انقدر کامنت میگیرید که نمیشه به همه جواب داد. همچنین، گاهی اوقات شما می خواهید به تنظیمات دیگر دسترسی داشته باشید. امروز مقاله ای در مورد دیدنی ها برای شما گردآوری کرده ایم.

اعلان نظر را غیرفعال کنید

اگر یک وب سایت معروف و محبوب وجود داشته باشد، پس از آن شما نیز با نظرات زیادی مواجه خواهید شد، وردپرس پس از دریافت هر نظر به طور خودکار برای شما اعلان و ایمیل ارسال می کند. اما این برای وب سایت هایی با نرخ نظر بالا مناسب نیست. اگر نمی‌خواهید ایمیل حاوی نظرات دریافت کنید، باید به بخش تنظیمات داشبورد وردپرس خود بروید. سپس وارد بخش “چت” شوید. شما به بسیاری از گزینه ها دسترسی خواهید داشت که باید تیک گزینه های مربوطه را در شاخه «هر وقت که خواستید به من ایمیل بزنید» یا موارد مشابه را بردارید.

غیرفعال کردن درخواست ایمیل کاربر

به طور پیش فرض، کاربران باید ایمیل و نام خود را برای ارسال نظرات وارد کنند. اما بسیاری از کاربران تمایلی به نوشتن ایمیل خود ندارند و این سرگردانی آنها را از نوشتن نظر خود منصرف می کند. برای حل این مشکل باید به تنظیمات view ها برویم. ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و سپس در قسمت گفتگو، تیک گزینه “Comment Author…” را از شاخه “Other Comment Settings” بردارید.

نظرات یک مقاله را پس از مدت زمان مشخصی غیرفعال کنید

مشاهده تنظیمات

اگر وب سایت شما اخباری را پوشش می دهد و نمی خواهید کاربران شما پس از چند روز نتوانند نظری را در زیر آن مقاله ارسال کنند، باید مانند آن عمل کنید.

به Settings و سپس Conversations بروید. گزینه “بستن خودکار نظرات در پست های قدیمی تر از” از شما می خواهد که یک عدد وارد کنید. این تعداد مدت زمانی است که یک کاربر می تواند نظر خود را در مورد همان مقاله ارسال کند. به عنوان مثال، اگر عدد 10 را وارد کنید، کاربران شما پس از 10 روز نمی توانند برای یک پست خاص نظر بنویسند.

در کل قسمت تنظیمات نظرات وردپرس بسیار منعطف است و می توانید گزینه های زیادی برای آن تعریف کنید. در آینده در مورد بهترین افزونه ها در این زمینه مانند جت پک صحبت خواهیم کرد.