منو سایت

درآمد یک طراح وب چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمد یک طراح وب چقدر است؟

در نظر گرفتن آینده ای در طراحی یا توسعه وب؟ با وجود مسیرهای شغلی زیاد و مهارت های متداخل، انتخاب نقش مناسب برای دنبال کردن می تواند دشوار باشد. بنابراین، ممکن است مزایا و معایب آن را بسنجید و به این فکر کنید که یک طراح وب چقدر درآمد دارد.

اگرچه میانگین دستمزد طراحان وب متفاوت است، شما معمولاً می توانید سالانه حدود 62864 دلار در ایالات متحده درآمد کسب کنید. این شامل مزایایی مانند پاداش، حقوق صاحبان سهام و اشتراک سود نمی شود. علاوه بر این، می توانید با رفتن به مکانی پردرآمد این رقم را افزایش دهید.

در این پست، کارهایی که یک طراح وب انجام می دهد را توضیح می دهیم و الزامات اولیه را بررسی می کنیم. در مرحله بعد، به بررسی میانگین دستمزد طراحان وب در سال 2022 خواهیم پرداخت. در نهایت، چشم انداز شغلی در این صنعت را بررسی خواهیم کرد. بیا مشغول شویم!

یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟

قبل از اینکه حقوق طراحان وب را بررسی کنیم، مهم است که ایده ای از این نقش داشته باشیم. به عبارت ساده، یک طراح وب مسئول ظاهر یک وب سایت است. این شامل عناصری مانند طرح بندی، منوهای ناوبری، دکمه ها و غیره می شود.

طراحان وب اغلب با طراحان گرافیک و توسعه دهندگان همکاری می کنند. با این حال، برخی ممکن است در طراحی گرافیک و توسعه فرانت اند نیز مسئولیت هایی داشته باشند.

به طور معمول، طراحان وب در زمینه های زیر تخصص دارند:

 • تجربه کاربری (UX). این به تجربه ای اشاره دارد که افراد هنگام حرکت در یک وب سایت و تعامل با محتوای آن دارند. طراحی UX بر ایجاد صفحات وب زیبا، کاربردی و بدون دردسر متمرکز است.
 • رابط کاربری (UI). طراحان رابط کاربری ظاهر و احساس یک وب سایت را تعریف می کنند. این می تواند شامل طرح های رنگی، شکل دکمه ها، فونت ها و موارد دیگر باشد.
 • اثر متقابل. همانطور که از نام آن پیداست، طراحان تعامل مسئول شناسایی موارد کلیدی تعامل در سفر بازدیدکننده هستند. آنها بر قابلیت استفاده تمرکز می کنند و احتمالاً با تیم های بازاریابی و توسعه همکاری می کنند.

این رشته ها با هم تداخل زیادی دارند، بنابراین نیازی به انتخاب یکی خاص ندارید. با این حال، انتخاب یک حوزه تخصصی می تواند برای مشاغل یا پروژه هایی که به مهارت های خاصی نیاز دارند مفید باشد.

توجه به این نکته ضروری است که یک طراح وب یک توسعه دهنده نیست. اگرچه ممکن است به مهارت های توسعه front-end نیاز داشته باشند، طراحان معمولاً روی عناصر کلیدی طراحی وب تمرکز می کنند. از طرف دیگر، توسعه دهندگان وب عمدتاً مسئول کارایی و عملکرد سایت هستند.

برای تبدیل شدن به یک طراح وب به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

از آنجایی که نقش های یک طراح وب می تواند کاملاً کلی باشد، احتمالاً از خود می پرسید که چه مهارت های عملی باید داشته باشید. اگر می خواهید در زمینه طراحی وب کار کنید، به توانایی های خلاقانه و فنی نیاز دارید.

در اینجا چیزی است که شما باید بدانید:

 • توسعه جلویی. طراحان وب اغلب با توسعه دهندگان فرانت اند و توسعه دهندگان بک اند همکاری می کنند تا خلاقیت های خود را زنده کنند. با این حال، آنها باید دانش اولیه زبان های کدنویسی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت را داشته باشند.
 • طراحی گرافیک. از آنجایی که طراحی وب تمام جنبه های ظاهر سایت را در نظر می گیرد، داشتن درک کلی از اصول طراحی گرافیک نیز مفید است. چشم زیبایی ضروری است.
 • ابزار طراحی برخی از ابزارهای رایجی که ممکن است نیاز به استفاده داشته باشید عبارتند از Adobe Suite، Google Web Designer، Sketch و InVision Studio. هر شرکت ترجیحات خود را خواهد داشت.
 • استانداردهای وب طراحان وب باید در زمینه های دیگر از جمله بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، دسترسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات داشته باشند.
 • ارتباط. مهارت های همکاری و ارتباط نیز مهم هستند. این به این دلیل است که طراحان وب اغلب در یک تیم کار می کنند.

به خاطر داشته باشید که آموزش رسمی برای تبدیل شدن به یک طراح وب حرفه ای مطلقاً ضروری نیست. با این حال، احتمالاً به مدرک کاردانی در این موضوع نیاز خواهید داشت.

از طرف دیگر، می‌توانید یک برنامه فشرده در پلتفرم‌های یادگیری محبوب مانند Codecademy یا Udemy انجام دهید:

دوره های طراحی Udemy

خودآموخته بودن چیز بدی محسوب نمی شود. با این حال، مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در یک موضوع مرتبط می تواند پتانسیل درآمد شما را افزایش دهد.

مزایای یک حرفه در طراحی وب

مزایای زیادی برای انتخاب آینده در طراحی وب وجود دارد. اول، شما می توانید این مسیر شغلی را نسبتاً سریع شروع کنید. اگر دوره های آموزشی مناسبی را انتخاب کنید و از منابع رایگان برای یادگیری نحوه کدنویسی و طراحی صفحات وب استفاده کنید، می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد:

صفحه اصلی Codecademy

به‌علاوه، طراحی وب می‌تواند گزینه‌ای عالی برای خلاقانی باشد که می‌خواهند به نقش‌های باهوش‌تر فناوری دست یابند. به همین ترتیب، کار به عنوان یک طراح وب می تواند نقطه شروع خوبی باشد زیرا به شما امکان می دهد جنبه های مختلف طراحی را کشف کنید.

به عنوان مثال، می توانید به عنوان یک طراح وب شروع کنید و به سمت طراحی UX بروید. حتی ممکن است به طراحی گرافیک یا توسعه جلویی علاقه پیدا کنید و به جای آن یکی از آنها را انتخاب کنید.

به طور خلاصه، طراحی وب تعداد زیادی انعطاف پذیری و فضایی برای رشد ارائه می دهد. صرف نظر از مسیر شما، مهارت هایی که به دست می آورید می توانند بسیار قابل فروش باشند. همچنین احتمالاً شغلی هیجان انگیز خواهید داشت زیرا روندهای فناوری و طراحی همیشه در حال تغییر هستند.

درآمد یک طراح وب در سال 2022 چقدر است؟

حال بیایید نگاهی دقیق به حقوق طراحان وب در ایالات متحده بیندازیم.

میانگین حقوق یک طراح وب به طور کلی

ابتدا میانگین حقوق پایه برای طراحان وب را بررسی می کنیم. در اینجا اعداد از چندین منبع معتبر آورده شده است:

مطمئناً در این اعداد تفاوت وجود دارد. با این حال، می توانیم فرض کنیم که میانگین دستمزد طراحان وب چیزی بین 51382 تا 76154 دلار در سال است.

با این حال، این به احتمال زیاد عوامل اضافی مانند پاداش، حقوق صاحبان سهام و اشتراک سود را حذف می کند. به عنوان مثال، Glassdoor بیان می کند که طراحان وب از دستمزد اضافی در حدود 28997 دلار در سال برخوردار می شوند:

میانگین حقوق یک طراح وب در Glassdoor.com

البته حقوق طراحان وب با عوامل مختلفی از جمله سطح تجربه و موقعیت مکانی تعیین می شود. در چند بخش بعدی به طور مفصل به این عوامل خواهیم پرداخت.

میانگین حقوق طراح وب بر اساس سالها تجربه

بیایید به حقوق طراحان وب بر اساس سالها تجربه نگاه کنیم. در اینجا میانگین اعداد برای طراحان وب در سطح پایه یا پایه آورده شده است:

بار دیگر، این اعداد پرداخت اضافی را حذف می کنند. Glassdoor گزارش می دهد که طراحان وب سطح مبتدی می توانند درآمد اضافی در حدود 42234 دلار در سال به دست آورند. این به این معنی است که طراحان وب جوان می توانند تقریباً به اندازه حرفه ای های اواسط حرفه ای کسب کنند.

با حرکت به سمت طراحان وب با تجربه تر، در اینجا میانگین حقوق آنها پس از ده سال به نظر می رسد:

 • حقوق: 61599 دلار
 • Glassdoor: 76518 دلار
 • در واقع: 65774 دلار
 • Salary.com (Web Designer III): 93010 دلار

در حالی که برخی از این دستمزدهای طراحان ارشد وب ممکن است خیلی بیشتر از حقوق اولیه نباشد، عواملی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، یک کهنه کار در یک شرکت خاص احتمالاً از مزایای بیشتری مانند روزهای تعطیلات پاداش و بیمه درمانی مقرون به صرفه برخوردار خواهد شد. در این سطح از تجربه، Glassdoor پرداخت اضافی را در حدود 35473 دلار در سال گزارش می دهد.

میانگین حقوق طراح وب بر اساس تخصص

همانطور که قبلا ذکر شد، طراحان وب می توانند در زمینه های خاصی تخصص داشته باشند. اینها میانگین حقوق برای طراحان رابط کاربری است:

همانطور که می بینید، طراحان رابط کاربری کمی بیشتر از طراحان وب معمولی انجام می دهند. حالا بیایید ببینیم که چگونه میانگین حقوق طراحان UX مقایسه می شود:

طراحان UX نیز حقوق بیشتری دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است بخواهید در یکی از این رشته ها تحصیل کنید. با این حال، حتی اگر نمی خواهید مهارت های فنی خود را توسعه دهید، طراحی وب همچنان یک انتخاب سودآور است.

شما گزینه های دیگری دارید. به عنوان مثال، می توانید یک طراح وب شوید که در یک CMS خاص مانند وردپرس تخصص دارد. از طرف دیگر، می توانید تجربه ارزشمندی در طراحی موبایل به دست آورید.

میانگین حقوق طراح وب بر اساس مکان

ممکن است تعجب کنید که چگونه درآمد طراحان وب بسته به مکان متفاوت است. در اینجا بهترین شهرهای پردرآمد برای طراحان وب آمده است:

 • آتلانتا، جورجیا: 76268 دلار در سال
 • آستین، تگزاس: 66623 دلار در سال
 • بروکلین، نیویورک: 57728 دلار در سال
 • نیویورک، نیویورک: 56456 دلار در سال
 • شیکاگو، IL: 55005 دلار در سال

به احتمال زیاد، این حقوق ها با توجه به هزینه های زندگی در منطقه و همچنین تمرکز شرکت های فناوری تعیین می شود. اگر به خاطر شغل خود مایل به نقل مکان هستید، عاقلانه است که ابتدا گزینه های خود را به طور کامل بررسی کنید.

حقوق طراحان وب از راه دور و آزاد

ممکن است به شغل آزاد فکر کنید یا به دنبال کار از راه دور باشید. از طرف دیگر، ممکن است بخواهید برای مشتریان مختلف کار کنید.

برخی از شرکت ها ترجیح می دهند به جای استخدام یک متخصص تمام وقت، طراحان را برای پروژه های خاص استخدام کنند. طبق ZipRecruiter، میانگین حقوق ملی برای یک طراح وب از راه دور 76,392 دلار در سال است:

حقوق طراح وب سایت از راه دور ZipRecruiter.com

این معادل 37 دلار در ساعت است. به همین ترتیب، طراحان وب آزاد به طور متوسط ​​55810 دلار در سال درآمد دارند که معادل 27 دلار در ساعت است.

این اعداد ممکن است به طور قابل توجهی کمتر به نظر برسند. با این حال دورکاری یا فریلنسری نیز مزایای خود را دارد. به عنوان مثال، طراحان وب آزاد می توانند هر چند وقت یک بار که می خواهند سفر کنند و برنامه های خود را ایجاد کنند.

چشم انداز شغلی طراحان وب چیست؟

داده‌ها نشان می‌دهد که طراحان وب می‌توانند زندگی خوبی داشته باشند، به‌ویژه زمانی که حقوق اضافی مانند پاداش را در نظر بگیرید. با این حال، اگر در مورد امنیت شغلی نگران هستید، ممکن است بخواهید به چشم انداز موقعیت های طراح وب نگاه کنید.

ارزش فعلی بازار خدمات طراحی وب 11 میلیارد دلار است. علاوه بر این، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش می دهد که انتظار می رود مشاغل برای طراحان دیجیتال بین سال های 2020 تا 2030 به میزان 13 درصد افزایش یابد:

چشم انداز شغلی برای توسعه دهندگان وب و طراحان دیجیتال

این سریعتر از میانگین نرخ رشد مشاغل به طور کلی است. همچنین، مهم است که به یاد داشته باشید که طراحان وب عمومی هستند. به همین دلیل، آنها امنیت شغلی را اضافه کرده اند زیرا همیشه می توانند در زمینه های دیگری مانند طراحی گرافیک یا توسعه فرانت اند منشعب شوند.

آینده طراحی وب احتمالاً بر دسترسی و پاسخگویی تلفن همراه متمرکز خواهد بود. به این ترتیب، ممکن است بخواهید در یکی از این سوله ها تخصص داشته باشید. تجربه در این زمینه ها می تواند شما را به کاندیدای جذاب تری تبدیل کند.

طراحان وب پویا می توانند از مشاغل پرسود لذت ببرند

اگر می خواهید در زمینه طراحی وب کار کنید، چندین فاکتور وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در آموزش یا توسعه حرفه ای خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما می خواهید ایده خوبی از پتانسیل سود در آن صنعت داشته باشید. همچنین ممکن است بخواهید به دنبال شغل برای طراحان وب باشید.

به طور معمول، طراحان وب در اواسط شغلی چیزی بین 60000 تا 90000 دلار در سال درآمد دارند. این ارقام شامل پاداش و مزایا نمی شود. اگر در زمینه‌هایی مانند دسترسی به وب یا طراحی واکنش‌گرا تخصص دارید، می‌توانید سود بیشتری کسب کنید. اگرچه طراحان وب ممکن است به اندازه همتایان فنی خود در توسعه وب سود نداشته باشند، اما همچنان می توانند از مشاغل طولانی و سودآور لذت ببرند.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل بگیرید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.