منو سایت

راهنمای خرید هاست اختصاصی کامل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای خرید هاست اختصاصی کامل

انتخاب نوع میزبانی وب مناسب یکی از مهم ترین ملاحظات برای وب سایت شما است. در حالی که هاست اشتراکی و VPS گزینه‌های عالی هستند، کنترل محدودی بر سرور شما ارائه می‌دهند و محیط سرور مشترک همیشه بهترین گزینه برای وب‌سایت‌هایی نیست که به طور مداوم سطح ترافیک بالایی را انتظار دارند.

خوشبختانه، میزبانی اختصاصی دارای چندین مزیت مهم نسبت به هاست اشتراکی است، زیرا سایت شما فضایی برای پرسه زدن در سرور فیزیکی (اختصاصی) خود دارد. این بدان معنی است که می توانید انتظار کار سریع و قابل اعتمادی داشته باشید. شما همچنین کنترل بیشتری بر پیکربندی سرور خود خواهید داشت و به شما امکان می دهد یک محیط بسیار سفارشی شده و بسیار امن ایجاد کنید.

در این پست، نگاهی دقیق‌تر به میزبانی اختصاصی خواهیم داشت – در مورد مزایا و معایب آن به‌عنوان راه‌حل میزبانی قبل از اینکه به شما نشان دهیم چگونه شروع کنید. بیا بریم داخل

مقدمه ای بر هاست اختصاصی

با هاست اختصاصی، یک سرور فیزیکی دریافت می کنید که فقط در دسترس شماست. این راه‌اندازی با راه‌حل‌های میزبانی دیگر مانند VPS و میزبانی اشتراکی که از شما می‌خواهد منابع را با وب‌سایت‌های دیگر روی سرور به اشتراک بگذارید، در تضاد است:

هاست اختصاصی در مقابل هاست اشتراکی

اعتبار تصویر: حساسیت

از آنجایی که سرور فقط وب سایت شما را میزبانی می کند، می تواند صفحات وب شما را بسیار سریعتر از سروری که مجبور به رسیدگی به درخواست های چندین وب سایت است، ارائه دهد. شما همچنین این آزادی را خواهید داشت که سرور خود را دقیقاً همانطور که می خواهید پیکربندی کنید.

حتی بهتر از آن، از آنجایی که سرور اختصاصی خود را دارید، می توانید یک محیط پایدارتر و امن تر برای وب سایت خود ایجاد کنید. خطر خرابی و آلودگی بین سایتی کمتر است زیرا سایت شما تنها سایتی است که روی این سخت افزار میزبانی می شود.

همچنین، از آنجایی که شما منابع زیادی در اختیار دارید، سرور شما در موقعیت بهتری برای مدیریت حتی شدیدترین افزایش ترافیک قرار دارد. این بدان معناست که هاست اختصاصی یک گزینه عالی برای وب سایت های بزرگ یا مشاغلی است که به دنبال گسترش هستند.

چه زمانی باید هاست اختصاصی را در نظر بگیرید

اکنون که درباره هاست اختصاصی بیشتر می دانید، بیایید در نظر بگیریم که آیا ممکن است برای وب سایت شما مناسب باشد یا خیر.

شما یک وب سایت بزرگ با ترافیک زیاد دارید

هاست اختصاصی یک انتخاب عالی برای وب سایت های بزرگ است. این سرور برای رسیدگی به بسیاری از درخواست‌های همزمان، مانند درخواست‌های وب‌سایت‌های پربازدید یا فروشگاه‌های بزرگ تجارت الکترونیک، کاملاً مجهز است. به این ترتیب، عملکرد سایت به طور مداوم سریع است.

با جایگزین‌هایی مانند میزبانی مشترک، سایر وب‌سایت‌های روی سرور می‌توانند با سایت شما برای پهنای باند رقابت کنند و باعث می‌شوند که صفحات در دوره‌هایی با ترافیک بسیار سنگین به کندی بارگذاری شوند. با میزبانی اختصاصی، پهنای باند شما متعلق به شماست و می توانید انتظار زمان پاسخگویی قابل اعتماد و سریع را برای برنامه های بلادرنگ خود داشته باشید.

تمرکز شما روی امنیت است

هنگامی که شما تنها کسی هستید که به سرور خود دسترسی دارید، کنترل کاملی برای مقابله با تهدیدات و حملات آنلاین دارید. اگر وب‌سایت شما داده‌های حساس کاربر مانند جزئیات پرداخت یا اطلاعات شخصی را که ممکن است در معرض تلاش‌های هک قرار گیرند، مدیریت کند، این عامل بسیار مهم است.

برعکس، در یک سرور اشتراکی، اگر یک وب سایت قربانی یک حمله هدفمند شود، سایت شما نیز می تواند عواقب آن را متحمل شود. وقتی سایت‌ها روی یک سرور بدون موانع مناسب هستند، آسیب‌پذیری‌های یک وب‌سایت به راحتی به شما سرایت می‌کند. از آنجایی که هاست اختصاصی سرور ایزوله را فراهم می کند، شما به طور موثر از سایرین قرنطینه می شوید.

می توانید بودجه خود را افزایش دهید

در حالی که مزایای زیادی برای میزبانی اختصاصی وجود دارد، مزایای آن با هزینه اضافی همراه است. تقریباً همیشه گرانتر از گزینه های دیگر مانند میزبانی مشترک یا VPS است. بنابراین، اگر بودجه کمی دارید، ممکن است نتوانید یک سرور اختصاصی بخرید.

اما حداقل با میزبانی اختصاصی می دانید که ارزش زیادی برای پول خود دریافت می کنید. هیچ گزینه میزبانی دیگری از نظر عملکرد، کنترل و انعطاف پذیری به هاست اختصاصی نزدیک نمی شود. اگر در بودجه خود جای داشته باشید، این عوامل می توانند ارزش هزینه را داشته باشند.

شما گزینه های مدیریتی با تجربه می خواهید

اگر ترجیح می دهید روی رشد کسب و کار خود تمرکز کنید و نمی خواهید زمان خود را صرف نظارت بر عملکرد سرور خود کنید، میزبانی اختصاصی یک انتخاب عالی است. می توانید مطمئن باشید که سخت افزار شما با ظرفیت کامل کار می کند. بعلاوه، هاست ها سرور شما را به صورت 24 ساعته مدیریت می کنند تا نگران بالا یا پایین بودن سایت خود نباشید.

انتظار رشد عالی دارید

اگر انتظار یک دوره رشد را دارید، ممکن است ایده خوبی باشد که با میزبانی شروع کنید اراده یک نیاز، نه برنامه ای که برای لحظه کافی باشد. به این ترتیب، می توانید از دردسر مهاجرت سرورها در آینده جلوگیری کنید.

سپس وقتی رشد اتفاق می افتد همه چیز از قبل سر جای خود است. در حالی که سایر گزینه‌های میزبانی به شما امکان مقیاس‌پذیری می‌دهند، ممکن است محدودیت‌های بالایی برای مقدار منابعی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید وجود داشته باشد. علاوه بر این، این انتقال ممکن است با افزایش شدید قیمت همراه باشد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

مزایای استفاده از هاست اختصاصی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که هاست اختصاصی برای شما مناسب است یا خیر، اجازه دهید برخی از مزایای کلیدی استفاده از آن را بررسی کنیم:

امنیت

شما می توانید به روز رسانی های امنیتی و نرم افزاری خود را مدیریت کنید. همچنین، هیچ خطری برای اشتراک گذاری سرور با وب سایت های مخرب یا آلوده وجود ندارد.

ترافیک

از آنجایی که شما منابع زیادی در اختیار دارید، سرور می‌تواند در عین حفظ عملکرد روان، جهش‌های ترافیک را مدیریت کند.

بهره وری

منابع فراوان هستند بنابراین پیاده سازی سریع است. این مهم است زیرا ثابت شده است که نرخ رها شدن بازدیدکنندگان با افزایش زمان بارگذاری صفحه از یک به سه ثانیه 32٪ افزایش می یابد.

شخصی سازی

شما کنترل کاملی بر سرور و محیط هاست خود خواهید داشت. بنابراین، می توانید آن را دقیقاً همانطور که می خواهید پیکربندی کنید.

دسترسی ریشه

این ویژگی به شما امکان کنترل تمامی پورت ها را می دهد. همچنین به شما امکان می دهد به هر فایلی روی سرور دسترسی داشته باشید، هر فایلی را تغییر دهید و برنامه های کاربردی را برای کل سرور نصب و حذف کنید.

به طور خلاصه، اگر می خواهید کنترل بیشتری روی سرور خود داشته باشید، میزبانی اختصاصی می تواند یک گزینه عالی باشد. این راه حل میزبانی می تواند سرعت را افزایش دهد، امنیت را تقویت کند و دسترسی کامل به پورت ها و فایل ها را فراهم کند.

معایب هاست اختصاصی

در حالی که استفاده از هاست اختصاصی مزایای زیادی دارد، آگاهی از محدودیت های آن نیز مهم است:

قیمت

هاست اختصاصی یکی از گران ترین گزینه ها به خصوص در مقایسه با هاست اشتراکی است. اگر فکر می کنید از همه منابع استفاده نمی کنید، احتمالاً می توانید راه حل مقرون به صرفه تری پیدا کنید.

مسئولیت

اگرچه هاست ها می توانند راهنمایی کنند، اما به طور کلی مسئول امنیت و نگهداری سایت خود هستید. بنابراین، اگر زمان یا تجربه کافی برای راه اندازی و نگهداری سرور ندارید، سرور اختصاصی مدیریت نشده بهترین گزینه نیست.

انواع منابع

میزبانی اختصاصی بسته به نوع منابعی که سایت شما نیاز دارد ممکن است همیشه مناسب نباشد (یا به سادگی بیش از حد باشد). به عنوان مثال، میزبانی اختصاصی برای ارائه فایل های رسانه ای بزرگ، اجرای بسیاری از اسکریپت ها و مدیریت سطوح بالای ترافیک وب مفید است.

اگر تصمیم دارید که هاست اختصاصی برای وب سایت شما مناسب نیست، می توانید راه حل های دیگری را در نظر بگیرید. میزبانی VPS درجه متوسطی از سفارشی سازی سرور را همراه با امنیت کافی و جداسازی منابع با کسری از هزینه ارائه می دهد.

قبل از انتخاب یک میزبان وب اختصاصی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

هر هاست گزینه های مختلفی را برای سفارشی سازی سرور شما ارائه می دهد. با این حال، هنگام برخورد با هاست اختصاصی، در اینجا برخی از مهم ترین عوامل وجود دارد.

نوع سرور

می توانید از سرورهای اختصاصی برای ایمیل، وب سایت ها و بازی ها استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید سرورهای استاندارد را برای شرکت های کوچک و متوسط ​​پیدا کنید یا راه حل سازمانی را انتخاب کنید.

راه حل های ذخیره سازی

از آنجایی که فضای ذخیره سازی اضافی از مزایای هاست اختصاصی است، باید بررسی کنید که سرور نیازهای شما را برآورده می کند. در DreamHost به 2 ترابایت فضای ذخیره سازی فایل و حافظه RAID دسترسی خواهید داشت. بعلاوه، با وجود هارد دیسک های متعدد و افزونگی RAID 1، اگر یکی از کار بیفتد، دیگری در دسترس است تا بدون قطعی غیرمنتظره آن را به دست بگیرد.

تعداد هسته ها

یک واحد پردازش مرکزی (CPU) که ​​چندین هسته را ارائه می دهد به شما امکان می دهد چندین پردازش را به طور همزمان اجرا کنید. بنابراین، سرور عملکرد بسیار خوبی را حتی تحت نیاز برنامه های قدرتمند ارائه می دهد.

حافظه با دسترسی تصادفی (RAM)

RAM نحوه عملکرد سایت شما را تعیین می کند. مقدار مورد نیاز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند تعداد تراکنش‌هایی که پردازش می‌کنید، میزان ترافیکی که دارید و تعداد برنامه‌هایی که اجرا می‌کنید.

با این حال، شما همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید میزبانی مدیریت شده یا بدون مدیریت را انتخاب کنید. به عنوان مثال، با میزبانی مدیریت شده، هاست شما از جنبه های فنی نگهداری سرور شما مراقبت می کند. گاهی اوقات این فرآیندها حتی ممکن است شامل تهیه نسخه پشتیبان از سایت شما و نظارت بر خطرات امنیتی باشد.

در DreamHost، ما میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده را ارائه می دهیم. این طرح ورود عالی به هاست اختصاصی است. همچنان می توانید از داشتن سرور اختصاصی خود با دسترسی روت، حافظه بیشتر، سرعت بیشتر و 100% آپتایم بهره مند شوید:

میزبانی اختصاصی مدیریت شده

به علاوه، با یک راه حل مدیریت شده، می توانید با محافظت از DDoS، نظارت مداوم و پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته، خیالتان راحت باشد.

در مقابل، ارائه دهندگان هاست مدیریت نشده از شما می خواهند که وظایف نظارت و نگهداری را خودتان انجام دهید. این اغلب شامل کارهای اداری، پشتیبان گیری و امنیت است. در نتیجه، میزبانی مدیریت نشده برای کاربرانی که دانش و زمان نگهداری وب سایت پیشرفته دارند مناسب است.

راه حل اختصاصی میزبانی شما

گزینه های میزبانی زیادی برای وب سایت شما وجود دارد. هاست اشتراکی و VPS گزینه های محبوبی هستند. با این حال، آنها همیشه برای یک سایت در حال رشد بهترین نیستند. با هاست اختصاصی، از عملکرد نرم و پایدار وب سایت لذت خواهید برد. همچنین، می توانید سرور خود را دقیقاً همانطور که می خواهید پیکربندی کنید.

اگرچه هزینه هاست اختصاصی می تواند کمی بالاتر باشد، اما دسترسی به سرور خود می تواند آسیب پذیری های امنیتی را کاهش دهد و ترافیک را بهتر مدیریت کند. بر خلاف سایر برنامه های میزبانی، سرورهای اختصاصی دسترسی ریشه را فراهم می کنند و به شما کنترل کامل بر روی فایل های سرور خود می دهند.

اگر تجربه فنی ندارید یا به سادگی برای مدیریت سرور خود آماده نیستید، میزبانی اختصاصی مدیریت شده یک گزینه عالی است. می‌توانید از فضای ذخیره‌سازی فراوان، حفاظت از DDoS و دسترسی کامل اداری در DreamHost لذت ببرید. علاوه بر این، می‌توانید روی تیم کارشناسان ما برای انجام کارهای تعمیر و نگهداری مانند امنیت و پشتیبان‌گیری حساب کنید. برنامه های امروز ما را بررسی کنید!

قدرتمندترین هاست DreamHost را دریافت کنید

برنامه های هاست اختصاصی ما راه حل مناسبی برای سایت های پربازدید است که به سرعت بالا و آپتایم ثابت نیاز دارند.

ارائه دهنده هاست اختصاصی