منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای مبتدیان برای ابزارک ها و نوارهای جانبی وردپرس

راهنمای مبتدیان برای ابزارک ها و نوارهای جانبی وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای مبتدیان برای ابزارک ها و نوارهای جانبی وردپرس

احتمالاً قوی‌ترین نقطه فروش وردپرس، قابلیت شخصی‌سازی آن است، حتی برای مبتدیان. البته، اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از سایت خود ببرید، هنوز باید ویژگی‌های اساسی پلتفرم را بدانید. یادگیری نحوه کار نوارهای کناری و ابزارک ها اولین قدم عالی است.

ابزارک‌های وردپرس ماژول‌های کوچک و مفیدی هستند که به شما امکان می‌دهند عملکردهای خاصی را به نوارهای کناری و پاورقی مضامین کلاسیک اضافه کنید. حتی بهتر از آن، برای استفاده از آنها نیازی به دانستن کدنویسی ندارید. به لطف ابزارک ها، می توانید از نوارهای کناری خود برای نمایش تصاویر، پست های اخیر، نوار جستجو و موارد دیگر استفاده کنید.

مقدمه ای بر ابزارک ها و سایدبارهای وردپرس

صفحه پست های وردپرس

راه های مختلفی وجود دارد که وردپرس به شما کمک می کند ظاهر و عملکرد وب سایت خود را شخصی سازی کنید، حتی اگر طراح نباشید. به عنوان مثال، تم ها به شما این امکان را می دهند که تغییرات بزرگی در ظاهر سایت خود ایجاد کنید. اما اگر بخواهید به جای آن ویژگی های خاصی را به صفحات وب خود اضافه کنید چه؟

ابزارک ها را وارد کنید – گزینه های ساده و در عین حال انعطاف پذیری که به طور پیش فرض با وردپرس ارائه می شوند. ویجت ها ماژول های کوچک و از پیش ساخته شده ای هستند که قابلیت های جدیدی را به سایت شما اضافه می کنند. با استفاده از یک ویجت، می‌توانید ویژگی‌هایی مانند نوار جستجو، فهرستی از پست‌های اخیر، منوی سفارشی و موارد دیگر را شامل کنید. همچنین، روش قرار دادن یک ویجت در سایت شما نمی تواند ساده تر باشد.

در مورد جایی که آنها می روند، یک یا چند “منطقه ویجت” تعیین شده در سایت شما وجود دارد. اینها اغلب بسته به موضوع شما می توانند متفاوت باشند. با این حال، آنها به طور کلی در نوار کناری (ها) و پاورقی هستند. بنابراین ویجت ها می توانند نوارهای کناری و عناصر مشابه شما را بسازند تا بتوانید محتوای آنها را سفارشی کنید.

چگونه ابزارک ها را به سایت وردپرس خود اضافه کنیم

درک نحوه عملکرد یک ویژگی با دیدن آن در عمل همیشه آسان‌تر است. بنابراین بیایید نگاهی به نحوه استفاده از ویجت ها در وردپرس بیاندازیم.

دو راه برای اضافه کردن ابزارک به سایت شما وجود دارد. باید به داشبورد خود بروید و سپس به هر کدام بروید ظاهر > شخصی سازی یا ظاهر > ابزارک ها. توجه داشته باشید که ویرایشگر سایت از ابزارک ها استفاده نمی کند، بنابراین نمی توانید هیچ یک از این روش ها را با موضوع بلوک انجام دهید.

از آنجایی که سفارشی ساز وردپرس به شما امکان می دهد تغییرات سایت خود را در حین ایجاد آنها مشاهده کنید، ما از روش اول استفاده خواهیم کرد. وقتی وارد شدی شخصی سازی صفحه نمایش، کلیک کنید ابزارک ها بخش:

سفارشی کردن نوار کناری وردپرس

در اینجا لیستی از مناطق ویجت در سایت خود را مشاهده خواهید کرد. باز هم، اینکه این قسمت ها چه هستند (و جایی که در صفحات شما قرار دارند) بسته به موضوعی که استفاده می کنید متفاوت است. در مثال ما از قالب وردپرس Twenty Seventeen استفاده می کنیم که دارای یک نوار کناری در سمت راست صفحه و دو فوتر جداگانه است.

روی ناحیه ویجتی که می خواهید سفارشی کنید کلیک کنید. احتمالاً قبلاً تعدادی ویجت لیست شده در آنجا را خواهید دید. مثلا بیست هفده دو تا دارد متن ابزارک ها و الف جستجو کردن ویجت نوار کناری پیش فرض:

سفارشی کردن نوار کناری وردپرس

انتخاب کنید یک ویجت اضافه کنید و لیستی از تمام گزینه هایی که می توانید در ناحیه ویجت قرار دهید را مشاهده خواهید کرد. فرض کنید می خواهید فهرستی از دسته ها را در نوار کناری قرار دهید. فقط روی آن کلیک کنید دسته بندی ها ویجت و در لیست سمت چپ ظاهر می شود:

تنظیمات سفارشی سازی نوار کناری وردپرس

برای سفارشی کردن خود ویجت، روی فلش کوچک در گوشه سمت راست کلیک کنید. هر ویجت گزینه های منحصر به فردی دارد. به عنوان مثال، در دسته بندی ها ویجت به شما این امکان را می دهد که یک عنوان را تنظیم کنید و از بین چندین تنظیمات انتخاب کنید.

اگر می خواهید یک ویجت را حذف کنید، می توانید روی آن کلیک کنید حذف در پایین پنجره اش برای مرتب کردن مجدد ویجت ها، یکی را انتخاب کنید و آن را به بالا یا پایین بکشید:

ویرایش دسته ها در نوار کناری وردپرس قابل اجرا

در سمت راست صفحه، می توانید تغییرات زنده خود را مشاهده کنید که اعمال می شوند. مثلا بکشید دسته بندی ها ویجت در نوار کناری باعث می شود که فوراً در صفحه ظاهر شود.

می توانید این کار را با تمام قسمت های ویجت در سایت خود انجام دهید و آنها را تا زمانی که خوشحال شوید تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد، فشار دادن را فراموش نکنید انتشار دکمه برای ذخیره تغییرات شما!

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل بگیرید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

پژوهش در وردپرس گزینه های پیش فرض ویجت

پس از افزودن ویجت ها به سایت وردپرس خود و مشاهده لیست گزینه های پیش فرض، ممکن است تعجب کنید که همه این ویجت ها واقعاً چه کاری انجام می دهند. ما در اینجا به تک تک ویجت ها نمی پردازیم، اما اجازه دهید روی چند مورد از مفیدترین آنها تمرکز کنیم.

اول، در متن ویجت منعطف ترین از این دسته است. اگر آن را باز کنید، یک نسخه کوتاه شده از ویرایشگر کلاسیک را خواهید دید:

هدرها را در Customizer WordPress ویرایش کنید

با استفاده از این ویجت می توانید متن، لینک و انواع مختلف رسانه را به سایدبارها و فوترهای خود اضافه کنید. حتی می توانید استفاده کنید متن برای گنجاندن کد – به این معنی که می توانید تقریباً هر ویژگی را به مناطق ویجت خود اضافه کنید.

مرحله بعدی این است جستجو کردن ویجت به طور بالقوه ساده ترین گزینه است. این می تواند یک نوار جستجو به وب سایت شما اضافه کند:

ویجت جستجوی سایت وردپرس

از آنجایی که کاربران ممکن است بخواهند محتوای شما را برای یافتن اطلاعات خاص جستجو کنند، این می تواند یک ویجت ضروری باشد. اگر وب سایت شما دارای کاتالوگ یا آرشیو است، ممکن است بخواهید این ویژگی را اضافه کنید.

برای وبلاگ یا سایت خبری، پستهای اخیر ویجت می تواند یک گنجاندن هوشمند باشد:

تنظیمات ویجت پست های اخیر وردپرس

این فهرست کوتاهی از پست‌های ویجت اخیر شما را نمایش می‌دهد و بازدیدکنندگان را به خواندن آخرین (و امیدواریم بهترین) محتوای شما ترغیب می‌کند. شما می توانید یک عنوان سفارشی، تعداد پست های نمایش داده شده و تاریخ هر پست را تنظیم کنید.

در نهایت، ممکن است بخواهید بررسی کنید منوی ناوبری ویجت:

ویجت منوی ناوبری وردپرس

اکثر تم ها یک یا چند منو در طراحی خود دارند. با این حال، می‌توانید از ابزارک‌ها برای قرار دادن منوهای اضافی در نوارهای کناری و پاورقی استفاده کنید.

وردپرس ویجت‌های بیشتری از آنچه که در اینجا می‌توانیم پوشش دهیم ارائه می‌کند، و ارزش آشنایی با همه آنها را دارد. اکثر آنها بسیار ساده هستند، اما اگر مشکلی دارید، می توانید کدکس وردپرس را برای جزئیات بیشتر بررسی کنید.

4 پلاگین برای کمک به بارگذاری ابزارک های وردپرس

در حالی که ابزارک های پیش فرض وردپرس قدرتمند هستند، برخی از کاربران ممکن است گزینه های بیشتری را بخواهند. همچنین ممکن است از کنترل بیشتر بر نوارهای کناری، پاورقی ها و سایر مناطق ویجت بهره مند شوید. این چهار افزونه در مورد ابزارک ها و نوارهای جانبی شما، انتخاب و انعطاف بیشتری را به شما ارائه می دهند.

1. ویجت پست های اخیر با ریز عکسها

ویجت پست های اخیر با ریز عکسها افزونه وردپرس

همانطور که در بالا بحث کردیم، وردپرس قبلاً دارای یک است پستهای اخیر ویجت. با این حال، فقط لینک های پست های اخیر شما را نمایش می دهد. افزودن یک تصویر به هر پست راهی عالی برای جلب توجه بیشتر به آن عنصر و کمک می کند که نوارهای کناری شما جذاب تر به نظر برسند. Recent Posts Widget With Thumbnails یک افزونه رایگان ساده و در عین حال موثر است که به شما امکان می دهد به این هدف برسید.

2. ویجت پست ها و صفحات برتر توسط Jetpack

افزونه وردپرس Jetpack

اگر بخواهید به جای نمایش آخرین پست های خود، بازدیدکنندگان را به بهترین محتوای خود هدایت کنید، چه؟ ویجت پست‌ها و صفحات برتر Jetpack به شما امکان می‌دهد پست‌هایی را که در حال حاضر عملکرد خوبی دارند را به نمایش بگذارید. می توانید پست های مورد علاقه خود یا محتوایی را که در دو روز گذشته بیشترین بازدید را داشته است را نشان دهید.

3. SiteOrigin Widgets Bundle

بسته ابزارک SiteOrigins

دو افزونه قبلی فقط شامل یک ویجت هستند که اگر فقط به یک ویژگی خاص نیاز داشته باشید عالی است. از طرف دیگر، SiteOrigin Widgets Bundle، ده ها ابزارک جدید را به سایت شما اضافه می کند. با استفاده از این افزونه، می‌توانید عناصر مختلفی از جمله دکمه‌ها، نقشه‌ها، چرخ فلک‌های پست، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر را در ستون‌های کناری و پاورقی خود قرار دهید.

4. ستون های فرعی سفارشی

افزونه نوارهای جانبی سفارشی وردپرس

اساساً، افزودن ویجت به نوار کناری به این معنی است که در هر صفحه و پست در همان مکان ظاهر می شود. با این حال، معمول است که بخواهید ویژگی ها و اطلاعات مختلفی را در قسمت های مختلف سایت خود نمایش دهید. نوارهای کناری سفارشی به شما این امکان را می‌دهند که ویجت‌هایی را که در صفحات مختلف ظاهر می‌شوند را تغییر دهید، همراه با ارائه مجموعه‌ای از گزینه‌های سفارشی‌سازی دیگر.

ابزارک های وردپرس را به نوارهای کناری خود اضافه کنید

هنگام طراحی سایت، مهم است که سایدبارها و فوترها را فراموش نکنید. بهینه سازی این مناطق کلیدی برای ساخت صفحات موثر و کاربرپسند است. خوشبختانه، ابزارک های وردپرس به طور چشمگیری روند افزودن ویژگی های مفید به سایت شما را ساده می کند.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی مدیریت شده وردپرس - DreamPress