منو سایت

راهنمای مبتدیان برای صفحات وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای مبتدیان برای صفحات وردپرس

به عنوان یکی از بلوک های سازنده هر وب سایت، صفحات بخشی جدایی ناپذیر از وردپرس هستند. این پلتفرم به شما اجازه می دهد تا به سرعت صفحات ثابتی را اضافه کنید که می توانند به عنوان بخشی از معماری کلی سایت عمل کنند. با این حال، اگر تازه وارد وردپرس هستید، ممکن است مطمئن نباشید که صفحات چگونه کار می کنند.

یک صفحه وردپرس از بسیاری جهات با یک پست متفاوت است. به عنوان مثال، می تواند هر محتوایی را که می خواهید نمایش دهد، نه فقط مقالات. همچنین، صفحات برای محتوای دائمی تر طراحی شده اند، در حالی که پست ها معمولا بر اساس تاریخ و دسته بندی سازماندهی می شوند.

آشنایی با صفحات وردپرس

هر وب سایت حداقل به یک صفحه نیاز دارد تا برای عموم قابل مشاهده باشد، اما وردپرس به شما این امکان را می دهد که به تعداد صفحات مورد نیاز خود ایجاد کنید. صفحات از سه جهت با پست ها تفاوت دارند:

  • صفحات برای محتوای ثابت در نظر گرفته شده اند. این بدان معناست که آنها برای محتوایی هستند که به ندرت در طول زمان تغییر می کنند، مانند درباره ما و با ما تماس بگیرید بخش ها
  • به طور پیش فرض، صفحات اجازه اظهار نظر را نمی دهند. صفحات مکانی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات هستند، نه برای تشویق مشارکت اجتماعی.
  • می توانید از یک صفحه برای نگهداری و نمایش پست ها استفاده کنید. در حالی که می توانید پست ها را در یک صفحه نمایش دهید، نمی توانید عکس آن را انجام دهید.

البته درک تفاوت بین صفحات و پست ها در وردپرس تازه شروع کار است. بیایید کمی عمیق تر غواصی کنیم و درباره نحوه مدیریت صفحات بحث کنیم.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

نحوه مدیریت صفحات وردپرس

وردپرس مدیریت صفحات وب شما را آسان می کند. در خارج از جعبه، این پلتفرم دارای تمام ابزارهایی است که برای ایجاد، ویرایش، سازماندهی و حذف هر صفحه از سایت خود نیاز دارید. بیایید این وظایف را یکی یکی بررسی کنیم.

افزودن و ویرایش صفحات وردپرس

اولین قدم شما این است که یاد بگیرید چگونه صفحات ایجاد کنید و آنها را ویرایش کنید. برای شروع، به داشبورد وردپرس خود بروید. از منوی سمت چپ انتخاب کنید صفحات و سپس کلیک کنید یک مورد جدید اضافه کنید:

یک صفحه وردپرس جدید اضافه کنید

از اینجا می توانید شروع به ساخت صفحه خود کنید. فقط با قرار دادن بلوک ها، هر محتوایی را که می خواهید اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید متن را در یک بلوک پاراگراف وارد کنید یا عکس هایی را با یک بلوک تصویر اضافه کنید:

یک صفحه وردپرس جدید ایجاد کنید

حتی می توانید از قالب های بلوک از پیش طراحی شده برای ایجاد خودکار یک طرح جدید استفاده کنید. بعد از اینکه تغییرات خود را انجام دادید، می توانید صفحه را منتشر کنید یا آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید تا بعداً روی آن کار کنید.

سازماندهی صفحات وردپرس شما

هنگامی که یک صفحه جدید به وردپرس اضافه می کنید، بخشی از ناوبری شما می شود. بسته به تنظیمات نصب پیش فرض شما، وردپرس صفحات شما را بر اساس تاریخ انتشار یا بر اساس حروف الفبا مرتب می کند. اگر می خواهید این را تغییر دهید، باید از یک سلسله مراتب برای سازماندهی آنها استفاده کنید.

ابتدا بر روی آن کلیک کنید صفحات در وردپرس:

تمام صفحات وردپرس را ببینید

در اینجا لیستی از تمام صفحاتی که تا کنون ایجاد کرده اید را مشاهده خواهید کرد. ماوس را روی هر صفحه ای که می خواهید ببرید و روی آن کلیک کنید ویرایش سریع:

به سرعت یک صفحه وردپرس را ویرایش کنید

سپس منوی کشویی را پیدا کنید والدین. اگر می خواهید این صفحه را به عنوان زیرصفحه یا فرزند یکی از صفحات دیگر خود قرار دهید، می توانید این کار را در اینجا انجام دهید.

در غیر این صورت، شما فقط می توانید استفاده کنید یک سفارش کادری برای تعیین نحوه نمایش صفحات شما در منوی وب سایت شما. اگر برای مثال عدد 0 را رها کنید، صفحه انتخاب شده اولین صفحه در سلسله مراتب خواهد بود. اگر همه صفحات روی 0 تنظیم شوند، بر اساس حروف الفبا سازماندهی می شوند.

پس از کلیک بر روی به روز رسانی، تمام تنظیمات شما ذخیره خواهد شد. شما می خواهید این کار را برای هر صفحه در سایت خود انجام دهید. اگر بعداً صفحات جدیدی اضافه کردید، می توانید همان مراحل را دنبال کنید تا آنها را در سلسله مراتب موجود خود سازماندهی کنید.

یک صفحه وردپرس را حذف کنید

حذف یک صفحه یک فرآیند بسیار آسان است. برای انجام این کار، به صفحات صفحه نمایش روی داشبورد شما ماوس را روی صفحه ای که می خواهید حذف کنید نگه دارید و کلمه را خواهید دید سطل زباله با حروف قرمز:

صفحات موجود وردپرس را ویرایش کنید

پس از کلیک روی این دکمه، صفحه به سطل زباله شما منتقل می شود. اگر نیاز به حذف چندین صفحه دارید، می توانید کادر سمت چپ هر یک از آنها را علامت بزنید. سپس برو به اقدامات گروهی منو درست بالای لیست صفحات و انتخاب کنید انتقال به سطل زباله.

صفحات حذف شده را می توان با کلیک بر روی آن بازیابی کرد سطل زباله لینک بالای لیست موجود در صفحه ماوس را روی صفحه مورد نظر ببرید و انتخاب کنید بازگرداندن. اگر می خواهید صفحه را برای همیشه حذف کنید، روی دکمه قرمز کلیک کنید حذف دائمی ارتباط.

اولین صفحه وردپرس خود را ایجاد کنید

وردپرس به شما اجازه می دهد تا به سرعت صفحات وب سایت خود را اضافه، ویرایش و سازماندهی کنید. این صفحات در درجه اول برای محتوای ثابت استفاده می شوند و می توانند به عنوان بخشی از معماری کلی سایت شما به صورت سلسله مراتبی سازماندهی شوند.

برای شروع، باید یک صفحه جدید اضافه کنید و آن را با بلوک‌ها سفارشی کنید. به عنوان مثال، می توانید متن، تصاویر، دکمه ها و غیره را اضافه کنید. وقتی کارتان تمام شد، می توانید صفحه را منتشر کنید یا آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress