منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرعت وب سایت وردپرس خود را با فشرده سازی Gzip افزایش دهید

سرعت وب سایت وردپرس خود را با فشرده سازی Gzip افزایش دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سرعت وب سایت وردپرس خود را با فشرده سازی Gzip افزایش دهید

حفظ سرعت وب سایت شما ضروری است. یک وب سایت سریع می تواند به تجربه کاربری سایت شما، دیده شدن موتورهای جستجو کمک زیادی کند و حرفه ای بودن و اعتبار شما را بهبود بخشد.

فشرده سازی Gzip یک روش محبوب برای افزایش سرعت سایت شما است. اگرچه ممکن است این اصطلاح فنی به نظر برسد، مفهوم اصلی آن چندان پیچیده نیست. علاوه بر این، فعال کردن فشرده سازی Gzip در سایت وردپرس شما به طرز شگفت انگیزی آسان است. بیایید بیشتر بدانیم!

مقدمه ای بر فشرده سازی Gzip

فشرده سازی شیوه نامه های CSS با Gzip

با گسترش سایت شما، حجم بسیاری از فایل های آن نیز افزایش می یابد. این نتیجه طبیعی افزودن محتوا، افزونه ها، تم ها و کدهای سفارشی بیشتر به سایت شماست. همه این داده های جدید باید ذخیره شوند جایی.

نقطه ضعف فایل های بزرگتر این است که بارگذاری آنها هنگام دسترسی به صفحات شما اغلب زمان بیشتری می برد. این بدان معناست که بازدیدکنندگان شما برای دیدن محتوای شما مدت بیشتری منتظر خواهند ماند – که هرگز چیز خوبی نیست. برای مقابله با این مشکل، باید راهی پیدا کنید تا فایل های سایت خود را بدون از دست دادن اطلاعات مهم کوچکتر کنید.

این دقیقا همان کاری است که فشرده سازی Gzip انجام می دهد. اندازه فایل‌های شما را با فشرده‌سازی، حذف کاراکترهای غیر ضروری و سازماندهی مجدد داده‌ها به طور موثرتر کاهش می‌دهد.

اگر تا به حال پوشه ای را بایگانی کرده اید تا آن را کوچکتر کنید، مفهوم مشابهی است. فشرده سازی Gzip می تواند اندازه کلی صفحات شما را تا 70 درصد کاهش دهد و هیچ چیز خاصی در این فرآیند از بین نمی رود.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

چگونه فشرده سازی Gzip را در سایت وردپرس خود فعال کنیم (2 روش)

راه های زیادی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی شما وجود دارد. به عنوان مثال، انتخاب یک برنامه میزبانی بهینه شده کلیدی است. با این حال، فشرده سازی Gzip می تواند سرعت صفحه شما را حتی بیشتر افزایش دهد، بنابراین ارزش پیاده سازی را دارد.

در زیر دو راه برای شروع فشرده سازی Gzip را به شما نشان خواهیم داد. توجه داشته باشید که اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای احتیاط از یک نسخه پشتیبان اخیر از سایت خود مطمئن شوید. سپس می توانید هر دو روش را بخوانید و یکی را که ترجیح می دهید انتخاب کنید!

روش 1: از یک افزونه استفاده کنید

ممکن است برای پیدا کردن یک افزونه با کیفیت که منحصراً برای پیاده سازی فشرده سازی Gzip طراحی شده است، مشکل داشته باشید. خوشبختانه، شما به یکی نیاز ندارید. بسیاری از پلاگین های بهینه سازی سرعت، گزینه فشرده سازی Gzip را به عنوان بخشی از مجموعه ویژگی های خود دارند.

برای مثال کامل، WP Super Cache را بررسی کنید:

افزونه WP Super Cache وردپرس

این افزونه در اصل یک راه حل کش است که راه هوشمند دیگری برای افزایش سرعت سایت وردپرس شما است. با این حال، به شما اجازه می دهد تا فایل های خود را فشرده کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، باید به آدرس زیر بروید تنظیمات > WP Super Cache و برو به منبسط بخش:

فشرده سازی Gzip را در افزونه WP Super Cache WordPress فعال کنید

گزینه با برچسب را پیدا کنید صفحات را فشرده کنید تا سریعتر به بازدیدکنندگان ارائه شودو کادر کنار آن را علامت بزنید. سپس بر روی آن کلیک کنید به روز رسانی وضعیت را فشار دهید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

این تنها کاری است که باید انجام دهید — اکنون افزونه فشرده سازی Gzip را به صورت خودکار اعمال می کند!

2. فایل htaccess خود را تغییر دهید

در حالی که تکنیک بالا ساده ترین راه برای فعال کردن فشرده سازی Gzip در سایت وردپرس شما است، برخی از کاربران بیشتر به یک روش جایگزین علاقه مند خواهند شد. برای مثال، اگر می‌خواهید تعداد افزونه‌هایی را که در سایت خود نصب می‌کنید محدود کنید، ممکن است ترجیح دهید فشرده‌سازی Gzip را به صورت دستی پیاده‌سازی کنید.

برای انجام این کار، باید از پروتکل انتقال فایل امن (SFTP) استفاده کنید. به شما امکان می دهد مستقیماً به فایل های سایت خود دسترسی داشته باشید (و تغییراتی در آنها ایجاد کنید).

اگر قبلاً از SFTP استفاده نکرده اید، ابتدا باید یک کلاینت مناسب مانند FileZilla را نصب کنید (و مهارت های SFTP خود را تقویت کنید). سپس باید با استفاده از اعتبار هاست خود به سایت خود متصل شوید.

پس از راه اندازی FileZilla، باید به شکل زیر باشد:

فایل ها را در یک سرویس گیرنده FTP ویرایش کنید

در ربع بالا سمت راست، پوشه ای را با نام دامنه وب سایت خود پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سپس در ربع پایین سمت راست به دنبال فایل فراخوانی شده بگردید htaccess. این یکی از فایل های اصلی سایت شما است، بنابراین باید همیشه هنگام ایجاد تغییرات در آن بسیار مراقب باشید:

فشرده سازی Gzip را با ویرایش یک شیوه نامه CSS در وردپرس فعال کنید

بر روی آن کلیک راست کنید htaccess فایل و انتخاب کنید دانلود تا آن را در رایانه خود ذخیره کنید. سپس فایل را در هر ویرایشگر متنی (مانند Notepad) باز کنید و کد زیر را در آن قرار دهید:

<IfModule mod_deflate.c>

# Compress HTML, CSS, JavaScript, Text, XML and fonts
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/vnd.ms-fontobject
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-otf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-truetype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE font/opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE font/otf
AddOutputFilterByType DEFLATE font/ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE image/x-icon
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml

# Remove browser bugs (only needed for really old browsers)
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4.0[678] no-gzip
BrowserMatch bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent

</IfModule>

فراموش نکنید که تغییرات خود را در فایل ذخیره کنید. سپس می‌توانید با کپی و چسباندن مجدد آن در پوشه اصلی وب‌سایت خود (یا به سادگی آن را از رایانه خود به آنجا بکشید، دوباره آن را در سایت خود آپلود کنید). اکنون فشرده سازی Gzip را به صورت دستی در وب سایت وردپرس خود فعال کرده اید!

توجه داشته باشید که این روش برای وب سایت هایی با سرور آپاچی است. اگر سایت شما روی NGINX اجرا می‌شود، توصیه می‌کنیم این آموزش فعال کردن فشرده‌سازی Gzip با NGINX را بررسی کنید.

سرعت سایت وردپرس خود را با فشرده سازی Gzip افزایش دهید

راه های زیادی برای اطمینان از اینکه سایت وردپرس شما سریع و کارآمد اجرا می شود وجود دارد. به عنوان مثال، شما می خواهید یک برنامه میزبانی بهینه شده با شهرت سرعت انتخاب کنید. سپس می توانید تعدادی ترفند کوچکتر برای به حداکثر رساندن عملکرد سایت خود انجام دهید، مانند استفاده از فشرده سازی Gzip برای کاهش اندازه فایل.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید، سریعتر

به روز رسانی خودکار DreamPress، حافظه پنهان و حفاظت های امنیتی قوی، مدیریت وردپرس را از دست شما خارج می کند، بنابراین می توانید بر روی وب سایت خود تمرکز کنید.

هاست اشتراکی