منو سایت

قالب های وردپرس چیست؟ – دریم هاست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قالب های وردپرس چیست؟ - دریم هاست

به عنوان یک کاربر جدید وردپرس، ممکن است در مورد شخصی سازی سایت خود هیجان زده باشید. حتی ممکن است یک تصویر ذهنی از ظاهر سایت تمام شده خود داشته باشید. با این حال، اگر تجربه طراحی یا کدنویسی ندارید، اجرای چشم انداز شما می تواند یک کار دلهره آور باشد.

خوشبختانه، تم ها یکی از ویژگی های ذاتی و مفید وردپرس هستند – آن ها به شما اجازه می دهند ظاهر سایت خود را سفارشی کنید و حتی قابلیت های اضافی را نیز شامل می شود. در واقع، با تم مناسب، می توانید سایت خود را با مشخصات دقیق خود بدون نیاز به (در بسیاری از موارد) بدون نیاز به کدنویسی یا طراحی سفارشی کنید.

آشنایی با قالب های وردپرس

قالب وردپرس گروهی از فایل ها (گرافیک، شیوه نامه و کد) است که ظاهر کلی وبلاگ یا وب سایت شما را دیکته می کند. تم ها می توانند چیزی به اندازه طرح بندی سایت شما یا به کوچکی رنگ هایپرلینک شما را کنترل کنند. به راحتی می توان یک موضوع را به عنوان یک پوسته برای سایت خود در نظر گرفت، اما آنها بسیار قدرتمندتر از این هستند.

منوی ظاهر وردپرس، صفحه تم ها

به جای ارائه ظاهر و احساس برای وبلاگ خود، یک موضوع به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید کنترل عملکرد سایت شما به عنوان مثال، فرض کنید یک وبلاگ غذایی دارید، اما یک فروشگاه آنلاین نیز دارید. تم مناسب می تواند پست های وبلاگ شما را به روشی خاص نمایش دهد در حالی که یک طرح کاملا متفاوت برای صفحات فروشگاه شما ارائه می دهد.

تم ها بخشی جدایی ناپذیر از وردپرس هستند. در واقع، این پلتفرم تعدادی تم را از جعبه ارائه می دهد.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید یک موضوع جدید را در سایت خود انتخاب و نصب کنید:

  • برای بهبود جذابیت بصری سایت خود: اگر چشم انداز خاصی برای سایت خود دارید، می توانید موضوع مناسبی را انتخاب کرده و آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید.
  • برای فعال کردن سفارشی سازی بیشتر طراحی: اگر تجربه طراحی یا کدنویسی ندارید، بسیاری از تم ها گزینه های سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهند تا به شما در ایجاد طراحی مناسب کمک کنند.
  • برای پیاده سازی عملکرد اضافی: بسته به نیاز شما، یک موضوع ممکن است شامل عملکردهای مرتبط با جایگاه شما باشد که در جای دیگری یافت نمی شود.

در حالی که نسخه پیش‌فرض یا سفارشی یک تم ممکن است برای بسیاری از وب‌سایت‌ها کار کند، در واقع هزاران موضوع وجود دارد که می‌توان از میان موضوعات و اهداف خاص آن را انتخاب کرد. بیایید در این مورد عمیق تر بحث کنیم.

چند منظوره در مقابل تم های طاقچه

دو دسته اصلی از موضوعات وجود دارد. اول، تم چند منظوره به تعدادی از جایگاه ها و انواع سایت ها پاسخ می دهد. معمولاً شامل چندین نوع صفحه، برنامه‌های افزودنی، کدها، ویجت‌ها و ابزارها می‌شود تا بدون توجه به تمرکز سایت، گزینه‌های بیشتری برای سفارشی‌سازی سایت شما فراهم کند.

در حالی که می‌توان مضامین خاص را نیز سفارشی کرد، اما اغلب برای یک موضوع یا صنعت خاص، مانند بازاریابی وابسته یا تجارت الکترونیک، طراحی می‌شوند. آن‌ها به اندازه تم‌های چند منظوره گزینه‌های سفارشی‌سازی را شامل نمی‌شوند، اما عملکرد پیشرفته معمولاً بر روی الزامات دقیقی که برای سایت خود دارید متمرکز می‌شود.

در بیشتر موارد، هیچ پاسخ درست یا غلطی در مورد انتخاب قالب وردپرس شما وجود ندارد. با این حال، آن را است مهم است که قبل از انتخاب نیازهای خود را مشخص کنید – و بودجه شما یکی از آن عناصر است.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

تم های وردپرس رایگان در مقابل ممتاز

قبل از اینکه در مورد خرج کردن پول صحبت کنیم، مهم است که بدانیم بسیاری از تم های وردپرس با کیفیت بالا وجود دارند که یک پنی هم هزینه ندارند. تم هایی که در فهرست قالب های وردپرس یافت می شوند باید یک فرآیند بررسی دقیق را طی کنند تا گنجانده شوند. این کیفیت را تضمین می کند و به شما امکان می دهد یک موضوع را فقط بر اساس طراحی، عملکرد و نظرات کاربران انتخاب کنید.

با این حال، وجود دارد هستند معایب تم های رایگان برای شروع، تعمیر و نگهداری معمولا حداقل است. بسیاری از تم‌ها از طریق انجمن‌های اختصاصی پشتیبانی می‌کنند و معمولاً شما را مجبور می‌کنند راه‌حل را اجرا کنید. علاوه بر این، بسته به اولویت‌های توسعه‌دهنده، به‌روزرسانی‌ها می‌توانند «ad hoc» باشند.

اگرچه راه‌حل‌های ممتاز مانند قالب‌های رایگان وردپرس توسعه یافته‌اند، اما چیز دیگری هستند. اغلب متوجه می‌شوید که پشتیبانی و به‌روزرسانی‌ها، همراه با افزایش ویژگی‌ها و عملکرد، بسیار بهبود یافته‌اند. با این حال، بسته به توسعه‌دهنده، ممکن است نیاز به یک اشتراک معمولی داشته باشد. البته، اگر فکر می‌کنید به نگهداری و به‌روزرسانی‌های منظم نیاز دارید، این قیمت توجیه‌پذیر است – و توصیه می‌کنیم برای اطمینان از ایمن و ایمن بودن تم خود را به‌روز نگه دارید.

در نهایت، انتخاب یک تم رایگان یا ممتاز همیشه بر اساس نیازهای منحصر به فرد شما خواهد بود. اگر زمان و تجربه دارید، همراه با حداقل بودجه، یک تم رایگان می تواند ایده آل باشد. با این حال، با توجه به تعداد زیاد موجود، احتمالاً یک تم ممتاز بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

2 مکان با کیفیت برای یافتن تم های وردپرس

مکان‌های زیادی برای یافتن تم‌های وردپرس وجود دارد که تمام بودجه‌ها و جایگاه‌ها را پوشش می‌دهند. بیایید دو مورد از آنها را مورد بحث قرار دهیم، با همان موردی که قبلاً ذکر کردیم شروع کنیم.

1 وردپرس دایرکتوری تم

دایرکتوری قالب وردپرس مخزن رسمی تم های رایگان وردپرس است. شما می توانید از طریق وب یا از داشبورد وردپرس خود به این مورد دسترسی داشته باشید:

فهرست تم های وردپرس در WordPress.org

همه موضوعات به صورت دستی از طریق یک فرآیند بررسی دقیق قبل از فهرست شدن بررسی می شوند. بنابراین، توصیه می کنیم زمانی که به دنبال موضوع بودجه هستید، از اینجا شروع کنید.

برای هر موضوع، به اطلاعاتی دسترسی خواهید داشت که می تواند به شما در انتخاب آگاهانه کمک کند. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید که یک تم چند نصب فعال دارد، بررسی کنید که آخرین بار چه زمانی به‌روزرسانی شده است، نظرات و رتبه‌بندی‌های مشتریان را بخوانید و به انجمن پشتیبانی تم دسترسی داشته باشید.

همچنین می‌توانید با استفاده از داده‌های پیش‌فرض (و همچنین با استفاده از محتوای واقعی سایت خود در صورتی که در حال مرور وردپرس هستید)، موضوع را مستقیماً از فهرست آن پیش‌نمایش کنید. برای یک نمایش زنده کامل تر، اغلب پیوندی به وب سایت توسعه دهنده پیدا خواهید کرد. این به شما این فرصت را می دهد که تم را در عمل ببینید، اگرچه نصب یک تم در سایت آزمایشی خودتان حداقل خطر را به همراه دارد.

در نهایت، دانلود و نصب تم ها آسان است، به خصوص زمانی که آن را مستقیماً در وردپرس انجام دهید.

2. مستقیماً از توسعه دهندگان تم وردپرس

اگر فکر مرور در یک فهرست بزرگ را دوست ندارید، همیشه می توانید مستقیماً به منبع بروید. بسیاری از توسعه دهندگان قالب وردپرس کارهای خود را مستقیماً می فروشند، اگرچه شما باید کیفیت خود را بررسی کنید.

یکی از سایت‌هایی که ما توصیه می‌کنیم StudioPress است، که شرکتی در پشت Genesis Framework است:

سایت ساز وردپرس جنسیس پرو

آنها طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تم کودک ممتاز را ارائه می‌دهند که طیف وسیعی از سوله‌ها و طرح‌ها را پوشش می‌دهند.

گزینه دیگر ThemeForest است:

بازار تم وردپرس Envato ThemeRorest

این یک بازار است که در آن می توانید طیف گسترده ای از تم های ممتاز وردپرس را پیدا کنید که تقریباً هر دسته بندی را پوشش می دهند. در حالی که هر دو پلتفرم گزینه‌های تم متنوعی را ارائه می‌دهند، منابع دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید به آنها نگاه کنید.

به عنوان مثال، WooCommerce موضوع Storefront را ارائه می دهد. این یک تم اختصاصی تجارت الکترونیک است که برای کار کامل با افزونه WooCommerce طراحی شده است. به طور معمول، انجام یک جستجوی اینترنتی برای موضوعی در جایگاه خاص شما، گزینه‌های متعددی را برای انتخاب ایجاد می‌کند.

اگر بالا و پایین را برای تم مناسب جستجو کرده اید اما تمی متناسب با دیدگاه خود پیدا نکرده اید، همچنین می توانید مستقیماً یک توسعه دهنده را برای ایجاد یک تم سفارشی استخدام کنید. ایجاد یک تم سفارشی البته گرانتر از انتخاب یک تم ممتاز “پیش بسته بندی شده” است.

امروز تم جدید خود را نصب کنید

تغییر ظاهر و ظاهر سایت جدید وردپرس خود بدون تجربه کدنویسی یا طراحی بخشی جدایی ناپذیر از استفاده از پلتفرم وردپرس است. وردپرس نه تنها دارای یک تم پیش فرض است، بلکه هزاران گزینه وجود دارد که چندین جایگاه و قیمت را پوشش می دهند.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress