منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه انتقال فایل ها از اینترنت به هاست بدون دانلود

نحوه انتقال فایل ها از اینترنت به هاست بدون دانلود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه انتقال فایل ها از اینترنت به هاست بدون دانلود

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید فایل یا اطلاعاتی را از یک هاست به هاست خود منتقل کنید اما به دلیل حجم بالای فایل از این کار منصرف شده اید و یا در دانلود و آپلود با مشکل مواجه شده اید.

در این مقاله قصد داریم روشی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن می توانید هر فایل عمومی و در دسترس را از هر نقطه از اینترنت با سرعت بالا به هاست خود بدون نیاز به دانلود فایل منتقل کرده و سپس در هاست خود آپلود کنید.

انتقال فایل ها از یک میزبان به میزبان دیگر بدون دانلود

برای انتقال فایل از هاست به هاست یا انتقال مستقیم فایل از اینترنت به هاست خود می توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید.

انتقال فایل ها از اینترنت به هاست روش اول

ابتدا وارد هاست خود (میزبان مقصد) شوید و سپس از قسمت File Manager وارد پوشه public_html شوید و یک پوشه جدید ایجاد کنید و آن را باز کنید. (در تصویر زیر به عنوان نمونه پوشه تست را ایجاد کرده ایم.) در این مسیر یک فایل php ایجاد کنید. مانند فایل زیر (enteghal.php) که در تصویر مشاهده می کنید.

انتقال فایل ها از یک میزبان به میزبان دیگر بدون دانلود

حالا این فایل را ویرایش کنید و کد زیر را در آن کپی کنید:

کپی (“https://maralhost.com/pic.png”، “pic.png”)؛

?>

آدرسی که در این کد می بینید آدرس فایلی است که می خواهید به هاست خود منتقل کنید و عبارت بین کاراکترهای ” ” نام فایل است.

پس از کپی کردن کد، آدرس فایل را به جای آدرسی که در کد می بینید، Paste کنید و نام فایل را درست در قسمت نام و بین دو گیومه (” “) بنویسید. حالا فایل را ذخیره کنید.

حال باید این فایل php را فراخوانی کنیم تا دستوری که در آن قرار داده ایم اجرا شود. برای اجرای این کد، باید آدرس سایت خود را در مرورگر تایپ کنید و سپس یک اسلش (/) تایپ کنید و سپس آدرس محلی که فایل در آن قرار دارد و دوباره یک اسلش (/) و سپس نام فایل و At را تایپ کنید. در پایان، .php را قرار دهید.

برای مثال اگر بخواهیم فایلی را که در پوشه public_html/test قرار دارد فراخوانی کنیم، باید آدرس زیر را وارد کنیم:

Maralhost.ir/test/enteghal.php

پس از اینکه آدرس را وارد کردید و دکمه enter را فشار دادید، فایل فراخوانی می شود و دستور اجرا می شود و فایل با سرعت بسیار بالا به هاست شما منتقل می شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فایل درخواستی ما در هاست آپلود شده است.

اطلاعات را از اینترنت به هاست خود منتقل کنید

انتقال فایل ها از اینترنت به هاست روش دوم

روش دوم نیز از همان کد روش اول استفاده می کند، تنها تفاوت این است که در دستور آن دو پیام قرار داده ایم که به شما اطلاع می دهد که آیا فایل کپی شده است یا خیر. البته، اگر آدرس فایل اشتباه باشد، با خطای کپی ناموفق مواجه نمی شوید، اما در عوض با خطای دیگری با خطای عدم یافتن فایل مواجه خواهید شد.

روش کار این کد مانند روش قبلی است، در قسمت اول باید آدرس فایلی را که می خواهید به هاست خود منتقل کنید و در سطر بعدی نام دقیق این فایل را با پسوند آن وارد کنید.

بقیه مراحل مانند روش اول است.

$file = https://maralhost.com/pic.png’;

$new file = ‘pic.png’;

if (!copy($file, $newfile)) {

echo “فایل شما $file…n کپی نشد”;

}یک چیز دیگر{

echo “انتقال فایل با موفقیت انجام شد”؛

}

?>

اگر هنوز سوالی دارید، در کامنت بگذارید. همچنین، می توانید این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کنید.