منو سایت

نحوه تنظیم منوهای وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه تنظیم منوهای وردپرس

منوهای وردپرس شما عناصر مهمی هستند. آنها سریع ترین راه را برای کاربران شما فراهم می کنند تا محتوای شما را پیدا کنند و در سایت شما حرکت کنند. بنابراین، استفاده از منوهای بد سازماندهی شده یا نامرتب می تواند برای UX شما مضر باشد و به نوبه خود به رتبه بندی موتورهای جستجوی شما آسیب برساند.

خوشبختانه، وردپرس شامل یک سیستم ویرایش منو است که درک آن برای همه کاربران آسان است. به عنوان مثال، می توانید مکان منوی خود و صفحاتی که می خواهید نمایش داده شوند را انتخاب کنید. مکان ممکن است بسته به موضوع شما متفاوت باشد، اگرچه اکثر مضامین وردپرس دارای چندین گزینه هستند.

مقدمه ای بر منوهای وردپرس (و چرا به آنها نیاز دارید)

منوها ابزارهای ناوبری هستند که به کاربران شما امکان می دهند محتوای سایت شما را پیدا کنند. این امر آنها را برای سازماندهی کلی سایت و تجربه کاربر ضروری می کند:

منوی کشویی

به عنوان مثال، اگر یک خواننده سایت شما را از طریق موتور جستجو پیدا کند، ممکن است همیشه در صفحه اصلی شما قرار نگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت شما، آنها باید بدانند که چگونه محتوای دیگر شما را کشف کنند. طبق عادت، آنها به منوهای شما نگاه می کنند تا بفهمند که چه چیز دیگری باید به آن نگاه کرد.

منوهای وردپرس می توانند بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو (SEO) را بهبود بخشند. موتورهای جستجو به محتوای مرتبط پاداش می دهند، بنابراین اطمینان از واضح بودن منوها می تواند به افزایش رتبه شما کمک کند.

چندین راه دیگر وجود دارد که منوها می توانند سئوی شما را بهبود بخشند، مانند:

  • بهبود یافته UX: اگر خوانندگان شما رابط کاربری دلپذیری داشته باشند، احتمالا زمان بیشتری را در سایت شما صرف می کنند. این به معنای نرخ پرش کمتر برای شما است.
  • لینک های سایت برای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPS): اگر سایت و ناوبری آن به خوبی سازماندهی شده باشد، نتایج موتورهای جستجو صفحه اصلی و پیوندهای صفحات داخلی را نشان می دهد.
  • خزیدن آسان تر از موتورهای جستجو: موتورهای جستجو از ربات ها برای خزیدن سایت شما و فهرست بندی صفحات شما استفاده می کنند. داشتن یک ناوبری منظم که به وضوح نشان می دهد چه محتوایی برای هر موضوع منو در دسترس است، پیدا کردن و فهرست بندی محتوای شما را برای ربات ها آسان تر می کند.

نکته کلیدی این است که منوها به خوبی سازماندهی شده و به طور برجسته نمایش داده شوند. در حالی که مزایای سئوی بهتر عالی است، منوها همچنین یافتن محتوایی که برای آنها ایجاد کرده اید را برای خوانندگان شما آسان تر می کند.

نحوه تنظیم منوهای وردپرس (در 3 مرحله)

در وردپرس، منوها یک عنصر ذاتی هستند. همچنین، بسیاری از تم ها دارای منوها و مکان های از پیش تعریف شده هستند.

با این حال، درک بهترین راه برای گنجاندن منوها در سایت برای شما نیز مهم است. توصیه می کنیم یک نقشه سایت (یا حداقل یک استراتژی ناوبری) ایجاد کنید. قبل از شما شروع به اضافه کردن منوها به سایت خود می کنید.

مرحله ی 1: یک منوی جدید در وردپرس ایجاد کنید

هنگامی که یک نقشه ناوبری یا نقشه سایت تهیه کردید، آماده ایجاد منوهای خود هستید. در وردپرس به ظاهر > شخصی سازیسپس بر روی کلیک کنید منوها:

منوی وردپرس

اگر هنوز منوی تنظیمی ندارید، فقط می توانید انتخاب کنید یک منوی جدید ایجاد کنید برای شروع. به شما این امکان داده می شود که منوی خود را نامگذاری کنید و مکان نمایش آن را انتخاب کنید:

یک منوی جدید در وردپرس ایجاد کنید

توجه داشته باشید که مکان های منو بسته به موضوع شما متفاوت است. وقتی انتخاب خود را انجام دادید، کلیک کنید بعدی و انتخاب کنید موارد را اضافه کنید دکمه. اکنون زمان آن است که شروع به ساخت منوی خود کنید!

گام 2: عناصر ناوبری خود را اضافه کنید

برای هر منوی جدیدی که به وردپرس اضافه می‌کنید، می‌توانید هر یک از صفحات، پست‌ها و سایر محتوای خود را اضافه کنید. هر یک از عناصر سایت خود را به بخش های مختلف تقسیم می کنید و همه آنها قابل انتخاب هستند. فقط روی یک مورد کلیک کنید تا آن را به منوی خود اضافه کنید:

اضافه کردن صفحات جدید به منوی وردپرس

پس از انتخاب، می بینید که مورد در ستون سمت چپ ظاهر می شود. اگر اشتباه کردید، می توانید قرمز را انتخاب کنید ایکس نماد حذف یک رکورد حتی می توانید در اینجا محتوای جدیدی ایجاد کنید و بلافاصله آن را به منوی خود اضافه کنید. به عنوان مثال، برای افزودن یک صفحه جدید، فقط باید یک نام برای آن در قسمت پایین صفحه وارد کنید صفحات برگه، سپس انتخاب کنید اضافه کردن دکمه.

همانطور که عناصر را اضافه می کنید، باید ببینید که آنها در سایت شما در پانل پیش نمایش ظاهر می شوند. این ویژگی مفید به شما این امکان را می دهد تا ببینید که منوی خود در هنگام تهیه آن چگونه است. هنگامی که همه چیزهایی را که می خواهید در منوی خود بگنجانید انتخاب کردید، وقت آن است که سازماندهی آن را شروع کنید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

مرحله 3: ساختار منوی خود را سازماندهی کنید

این احتمالاً ساده ترین بخش تنظیم منوهای وردپرس شما است. سازماندهی آیتم های منو به سادگی کشیدن و رها کردن آنها در جای خود است.

برای انجام این کار، نشانگر را روی هر آیتم منو که اضافه کرده اید نگه دارید. می بینید که مکان نما به یک خط کش تبدیل می شود. از اینجا، به سادگی مورد را به سمت بالا یا پایین بکشید و رها کنید تا دوباره مرتب شود:

تنظیم مجدد آیتم های منو در وردپرس

اگر می خواهید یک سلسله مراتب منو با استفاده از زیر منوها ایجاد کنید، می توانید این کار را در اینجا نیز انجام دهید. فقط کافی است یک مورد را به سمت راست بکشید و به طور خودکار زیرمجموعه آیتم منو مستقیماً بالای آن قرار می گیرد.

وقتی برای ادامه آماده شدید، کلیک کنید انتشار در بالای صفحه را فشار دهید تا تغییرات خود را ذخیره کنید. در غیر این صورت، می توانید انتخاب کنید پیش نویس یا برنامه اگر نمی خواهید منوی جدید شما هنوز اجرا شود.

سفارشی‌ساز زنده معمولاً بهترین راه برای تغییر منوها است، زیرا می‌توانید تغییرات خود را در حین ایجاد آن‌ها مشاهده کنید. با این حال، شایان ذکر است که می توانید منوها را از طریق یک فرآیند مشابه در آن ایجاد کنید ظاهر > منوها بخش داشبورد شما:

منوهای وردپرس

اگر کد را خوب می دانید، می توانید از CSS نیز برای تغییر طرح منوی خود با استفاده از هوک ها و فیلترها استفاده کنید. با این حال، اگر این مسیر را طی کنید، باید مستندات موضوع خود را دنبال کنید تا از مشکلاتی در طرح‌بندی سایت خود جلوگیری کنید.

نحوه اضافه کردن منوهای اضافی با استفاده از ویجت منوی وردپرس

اگر می خواهید منوهای اضافی را در جای دیگری در سایت خود قرار دهید (مثلاً در فوتر خود)، می توانید از ابزارک های منوی وردپرس برای انجام کار استفاده کنید. برای افزودن منوها به این مناطق، باید به آن بازگردید ظاهر > شخصی سازی در وردپرس این بار شما می خواهید بازدید کنید ابزارک ها بخش:

منوی ابزارک های وردپرس

در اینجا لیستی از قسمت های ویجت از پیش تعیین شده را می بینید که بسته به موضوع شما متفاوت است، اما معمولاً در نوارهای کناری و/یا پاورقی یافت می شوند. منطقه ای را که می خواهید منوی شما در آن قرار گیرد انتخاب کنید و چندین گزینه ویجت به شما نمایش داده می شود.

برای افزودن یک ویجت جدید، باید یک ویجت فراخوانی شده را جستجو کنید جهت یابی منو. اگر هنوز در جای خود نیست، می توانید انتخاب کنید یک ویجت اضافه کنیدآن را جستجو کنید، سپس برای افزودن آن به ناحیه ویجت خود کلیک کنید:

یک ویجت جدید وردپرس اضافه کنید

سپس ویجت را با کلیک بر روی آن گسترش دهید. شما می توانید یک عنوان را اضافه کنید (که اختیاری است) و همچنین منوی مورد نظر برای نمایش را انتخاب کنید. اگر هنوز هیچ منویی ایجاد نکرده اید، اکنون این گزینه به شما داده می شود. ابزارک ها راه دیگری را برای نمایش منوها در وب سایت خود در اختیار شما قرار می دهند و به خصوص اگر مکان مناسبی در موضوع انتخابی خود نداشته باشید مفید خواهند بود.

امروز اولین منوی وردپرس خود را ایجاد کنید

وقتی نوبت به ایجاد UX عالی می رسد، ناوبری آسان برای دنبال کردن باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد. به همان اندازه مهم، رتبه بندی موتورهای جستجوی شما از محتوای سازمان یافته ای نیز بهره می برد که یافتن آن برای خوانندگان آسان است.

خوشبختانه، وردپرس اضافه کردن منوها به سایت شما را بسیار آسان می کند. می‌توانید مواردی را که می‌خواهید نمایش دهید انتخاب کنید، ترتیب آنها را مجدداً مرتب کنید و مکانی را برای منوی خود انتخاب کنید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress