منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه لغو فالو کردن لینک خروجی وردپرس به 3 روش

نحوه لغو فالو کردن لینک خروجی وردپرس به 3 روش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه لغو فالو کردن لینک خروجی وردپرس به 3 روش

یکی از مهم ترین نکاتی که برای سئوی سایت باید رعایت کنیم توجه به فالو یا نوفالو بودن لینک های خروجی است. در این مقاله یاد می گیریم که چگونه لینک های وب سایت را در وردپرس لغو فالو کنیم و توضیح می دهیم که منظور از لینک های فالو و بدون فالو چیست و کدام لینک ها بهتر است دنبال شوند و کدام لینک های بدون فالو.

نحوه لغو فالو کردن لینک های خروجی در وردپرس

راه های مختلفی برای nofollow لینک های خروجی در وردپرس وجود دارد که در این مقاله سه روش را شرح می دهیم. شما می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است. البته قبل از اینکه بخواهید لینک های سایت خود را nofollow کنید، قسمت آخر این مقاله را که توضیح دادیم را حتما بخوانید. تو نباید برخی از لینک ها باید آنفالو شوند و همچنین خب بهتره چه لینک هایی را دنبال کنیم؟

1. لینک موجود در ویرایشگر را لغو دنبال کنید

یکی از راه‌های لغو فالو کردن لینک منبع سایت این است که وقتی پیوندی به مقاله خود در ویرایشگر اضافه می‌کنید، آن پیوند را لغو دنبال کنید.

در ویرایشگر کلاسیک: برای انجام این کار در ویرایشگر کلاسیک، پس از افزودن لینک به مقاله خود، حالت ویرایشگر بصری را به حالت متن در بالا و سمت چپ ویرایشگر کلاسیک تغییر دهید.

لینک جدید برای دنبال کردن در ویرایشگر

با این کار متنی با کدهای مختلف خواهید دید. قسمتی را که لینک را اضافه کرده اید پیدا کنید و rel=nofollow را بعد از آدرس لینک و قبل از انکر تکست (متنی که به لینک اشاره می کند) قرار دهید. برای جلوگیری از سردرگمی، ابتدا متن را با alt+Shift به سمت چپ تراز کنید.

لینک فالو جدید در ویرایشگر کلاسیک

در ویرایشگر گوتنبرگ: برای لغو فالو کردن لینک در ویرایشگر گوتنبرگ، پس از اینکه متن خود را نوشتید و لینک را به آن اضافه کردید، باید از قسمت گزینه های ویرایش روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و کد html را ویرایش به عنوان گزینه انتخاب کنید. سپس مانند مرحله قبل پرتاب nofollow را به آن اضافه کنید.

پیوند جدید برای دنبال کردن در ویرایشگر گوتنبرگ

2. لینک افزونه را فالو کنید

یکی دیگر از روش های ساده ای که می توان از آن برای لغو فالو لینک ها در سایت استفاده کرد، استفاده از افزونه است. پلاگین هایی وجود دارد که می توانید از آنها برای مدیریت تمام لینک های سایت استفاده کنید و دیگر نیازی نیست در زمان درج برای هر لینک قانون عدم فالو بگذارید. سه تا از بهترین پلاگین های nofollow عبارتند از:

  1. افزونه مدیریت لینک داخلی و خارجی یا لینک های خارجی – nofollow, noopener & new window این افزونه با بیش از 100000 نصب فعال به ما امکان مدیریت کامل لینک های سایت را می دهد.
  2. پلاگین لینک خارجی Nofollow
  3. عنوان وردپرس Nofollow و افزونه Nofollow For Links

ما اولین پلاگین را انتخاب کردیم و به طور خلاصه یاد گرفتیم که چگونه با آن پیوندها را دنبال نکنیم. ابتدا افزونه را نصب و سپس فعال کنید. این افزونه رایگان است و می توانید آن را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

لینک افزونه را فالو نکنید

پس از نصب این افزونه، منویی در کنار پیشخوان سایت شما اضافه می شود که می توانید از آن برای مدیریت لینک های سایت خود استفاده کنید. با وارد کردن هدر لینک های خارجی و انتخاب nofollow در قسمت فالو یا نوفالو می توانید تمام لینک های سایت را لغو فالو کنید. (می توانید گزینه رونویسی را علامت بزنید تا همه پیوندهای قبلی را نیز لغو دنبال کنید.)

آموزش لینک Nofollw با افزونه

3. با ویرایش فایل تابع، لینک را فالو کنید

با استفاده از این روش، تمامی لینک های سایت شما به صورت پیش فرض لغو فالو می شوند. به یاد داشته باشید که اگر فرمت سایت خود را تغییر دهید، باید فایل تابع را دوباره تغییر دهید تا لینک ها دنبال نشوند.

برای لغو فالو کردن پیوندهای فایل ویژگی، از منوی کناری در پیشخوان سایت خود، به تب نمایش بروید و از آنجا گزینه ویرایشگر پوست را انتخاب کنید.

سپس مانند تصویر زیر فایل function.php را انتخاب کرده و کدهای زیر را در انتهای کدهای موجود کپی کنید.

با ویرایش فایل تابع پیوند را دنبال نکنید

add_filter(‘the_content’, ‘auto_nofollow’);

تابع auto_nofollow ($content) {

//برگرداندن اسلش (wp_rel_nofollow($content));

بازگشت preg_replace_callback(‘/]+/’، ‘auto_nofollow_callback’، $content);

}

تابع auto_nofollow_callback ($matches) {

$link = $ match[0];

$site_link = get_bloginfo(‘url’);

if (strpos($link, ‘rel’) === false) {

$link = preg_replace(“%(href=S(?!$site_link))%i”, ‘rel=”nofollow” $1’, $link);

} elseif (preg_match(“%href=S(?!$site_link)%i، $link)) {

$link = preg_replace(‘/rel=S(?!nofollow)S*/i’, ‘rel=”nofollow”’, $link);

}

بازگشت $link;

} ?>

دنبال کردن و لغو فالو کردن یک لینک چیست؟ و چرا باید روابط قطع شود؟

لینک هایی که ما در سایت خود قرار می دهیم و در محتوای سایت خود به سایت های دیگر ارجاع می دهیم در طبقه بندی کلی می توانند دو نوع باشند: فالو (یا dofollow) یا nofollow، به این معنی که همانطور که به گوگل می گویید به موتورهای جستجو بروید. این لینک را هنگام نمایه سازی مقاله در نظر بگیرید و در مرحله دوم به موتور جستجو می گویید ایندکس را متوقف کند و به آن نگاه کند.

لینک فالو اعتبار سایت شما را به سایتی که از آن لینک کرده اید منتقل می کند، مگر اینکه اعتبار آن سایت از شما بیشتر باشد. اما لینک nofollow اینطور نیست، یعنی اعتباری را از سایت شما به سایت هدف منتقل نمی کند.

البته از سال 2020، گوگل دو اصطلاح دیگر را معرفی کرده است: یکی پیوند “UGC” و دیگری Sponsored Link. اولی به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر است که برای پیوندهایی که توسط کاربران سایت درج می شود استفاده می شود. معمولاً در بخش نظرات یا در انجمن ها استفاده می شود، و دومی پیوندی است که برای ارسال آن به شما پول پرداخت شده است، یا یک پیوند تبلیغاتی یا چیزی مشابه.

لینک فالو و آنفالو چیست؟

اما چرا باید لینک های خارجی را لغو فالو کنید؟

در قسمت قبل گفتیم که اگر به یک سایت خارجی (سایتی غیر از سایت خودتان) لینک دهید، اعتبار آن سایت را افزایش می دهید. طبیعتاً اگر هر لینکی که در سایت خود قرار می دهیم باید از اعتبار سایت مان کاسته و اعتبار سایت مورد نظر را افزایش دهد، درج لینک در سایت عاقلانه نیست، اما از طرف دیگر گاهی اوقات نیاز به لینک دادن به سایت داریم. یک مقاله یا صفحه خاص

راه حل این است که پیوند دهید اما پیوندها را دنبال نکنید. اما تمام پیوندهای خارجی نباید قطع شوند. در قسمت بعدی مقاله دلیل آن را توضیح خواهیم داد.

کدام روابط را نباید قطع کرد؟

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، برای اینکه اعتبار سایت خود را به سایت های دیگر منتقل نکنیم، لینک ها را دنبال نمی کنیم، اما این همیشه درست نیست. زیرا: اولاً اینکه همه لینک های خارجی در سایت nofollow شوند، رفتار عادی نیست

دوم، با پیوند دادن به یک سایت بسیار قابل اعتماد، ما نه تنها اعتبار خود را کاهش می دهیم، بلکه سایت خود را قانونی تر و قابل اعتمادتر می کنیم. بنابراین بهترین کار این است که پیوند خارجی را به برخی از سایت های معتبر مانند مقالات آموزشی و Google Help “nofollow” نکنید.

چه روابطی را نباید قطع کرد

نتیجه

در این مقاله نحوه لغو فالو لینک سایت در وردپرس را یاد گرفتم و سه روش مختلف برای این کار را توضیح دادم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. منتظر انتقادات، نظرات و پیشنهادات شما هستیم. نظرات خود را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.