منو سایت

نحوه نصب قالب وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نصب قالب وردپرس

در این پست، نکاتی را در مورد کارهایی که باید قبل از اضافه کردن یک موضوع جدید به وب سایت خود انجام دهید، به شما ارائه می دهیم. در ادامه به معرفی دو روش برای نصب و فعال سازی قالب وردپرس می پردازیم.

ما راهنماهای قبلی را در مورد اینکه تم های وردپرس چیست و چگونه آنها را پیدا کنیم، نوشته ایم. با این حال، یک قدم مهم دیگر وجود دارد که باید بردارید. هنگامی که تم مناسب برای سایت خود پیدا کردید، باید آن را راه اندازی کنید.

خوشبختانه، نمی تواند آسان تر باشد. نصب و فعال سازی یک تم جدید وردپرس آسان است، چه آن را از دایرکتوری رسمی یا منبع دیگری دریافت کرده باشید. به‌علاوه، می‌توانید با فشار دادن یک دکمه، تم‌ها را هر زمان که بخواهید تغییر دهید.

قبل از نصب قالب وردپرس چه کاری باید انجام دهید

نصب قالب وردپرس کار سختی نیست و ما در یک لحظه به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت. اما ابتدا اجازه دهید قبل از انجام چه کاری انجام دهیم. چند کار وجود دارد که ممکن است لازم باشد برای آماده شدن برای افزودن تم جدید خود انجام دهید.

به عنوان مثال، شما می خواهید:

  • مطمئن شوید که موضوع را به‌طور کامل بررسی کرده‌اید، که شامل بررسی رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌های آن می‌شود. همچنین، به تعداد دفعات به‌روزرسانی آن توسط توسعه‌دهنده نگاه کنید.
  • اگر تم یک نسخه نمایشی در دسترس دارد، آن را امتحان کنید تا ببینید آیا ظاهر و ویژگی‌های آن را دوست دارید یا خیر. همچنین می‌توانید بررسی کنید که یک موضوع پس از نصب با محتوای شما چگونه به نظر می‌رسد، که بعداً درباره آن بحث خواهیم کرد.
  • ایجاد یک سایت استیجینگ برای تست تم قبل از افزودن آن به سایت زنده خود در نظر بگیرید. اگر در حال تغییر مضامین در یک سایت از قبل ایجاد شده هستید، این یک گام به خصوص مهم است. می توانید ببینید دقیقاً چه شکلی است و متوجه شوید که آیا باعث مشکلات سازگاری یا مشکلات دیگر می شود.
  • اگر در حال ساخت یک سایت وردپرس جدید هستید، مطمئن شوید که تمام کارهای لازم برای راه اندازی و راه اندازی آن را انجام داده اید. این موارد شامل ثبت دامنه و انتخاب یک طرح میزبانی وردپرس با کیفیت است.

هنگامی که وظایف فوق را انجام دادید – یا هر تعداد از آنها برای سایت شما اعمال شود – آماده نصب تم جدید وردپرس خود خواهید بود. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، بنابراین در مورد هر یک از آنها صحبت خواهیم کرد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

نحوه نصب قالب وردپرس (2 مواد و روش ها)

قبل از اینکه نحوه نصب تم را به شما نشان دهیم، ابتدا یک کار مهم دیگر وجود دارد. اگر در حال تغییر مضامین در سایتی هستید که قبلاً محتوا دارد، باید مطمئن شوید که اخیراً یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. این برای بازیابی سایت شما ضروری است در صورتی که موضوع جدید باعث ایجاد مشکل شود – به خصوص اگر از یک سایت مرحله‌بندی برای آزمایش آن استفاده نمی‌کنید.

1. یک تم رایگان از دایرکتوری قالب وردپرس نصب کنید

بیایید با ساده ترین از دو سه روش نصب شروع کنیم. اگر با دایرکتوری قالب وردپرس آشنایی ندارید، یکی از بهترین مکان ها برای یافتن تم ها برای سایت شما است. همه موارد ذکر شده در اینجا رایگان است و توسط تیمی از داوطلبان به طور کامل بررسی شده است. علاوه بر این، می‌توانید بدون خروج از داشبورد وردپرس خود، یک تم را از دایرکتوری نصب کنید.

برای شروع به سایت خود مراجعه کرده و باز کنید ظاهر > تم ها. سپس بر روی آن کلیک کنید یک مورد جدید اضافه کنید دکمه:

منوی ظاهر وردپرس

یک نسخه قابل جستجو از فهرست تم به شما ارائه می شود. می‌توانید محبوب‌ترین تم‌ها یا گزینه‌های فیلتر را بر اساس طرح‌بندی، ویژگی‌ها و موارد دیگر مرور کنید.

اگر می دانید به دنبال چه موضوعی هستید، می توانید به سادگی نام آن را در کادر جستجو تایپ کنید. در غیر این صورت، تا زمانی که موضوعی را که دوست دارید پیدا کنید، می توانید دایرکتوری را مرور کنید.

هنگامی که فهمیدید چه تمی را می خواهید، ماوس را روی تصویر آن ببرید و کلیک کنید نصب دکمه:

تم های موجود وردپرس را مرور کنید

وردپرس چند دقیقه ای را صرف نصب تم می کند. سپس چندین گزینه برای اقدامات بعدی به شما ارائه می شود:

یک قالب وردپرس نصب شده را فعال کنید

اگر روی نمای زنده، با استفاده از این موضوع می توانید ببینید که سایت شما چگونه به نظر می رسد. در همین حین با کلیک بر روی شما فعال کنید فوراً سایت شما را به موضوع جدید تغییر می دهد. این همه کاری است که باید انجام دهید!

2. یک فایل .zip آپلود کنید که در داشبورد وردپرس

در این مرحله، ممکن است تعجب کنید که چگونه تمی را که از شخص ثالث دریافت کرده اید نصب کنید. اگر یک تم ممتاز را از دایرکتوری یا وب سایت توسعه دهنده دیگری خریداری کرده اید، نمی توانید آن را با استفاده از روش بالا نصب کنید.

خوشبختانه، نصب تمی که از جای دیگری خریداری یا دانلود کرده اید، یک فرآیند ساده است. موضوع باید به شما ارائه می شد zip فایلی که می توانید مستقیماً در سایت خود آپلود کنید. اگر نمی‌دانید این فایل را کجا پیدا کنید، با توسعه‌دهنده تم تماس بگیرید تا بتواند به شما کمک کند.

هنگامی که موضوع را دارید zip فایل ذخیره شده در رایانه شما، به داشبورد وردپرس خود بروید. هدایت به ظاهر > تم ها و بر روی کلیک کنید یک مورد جدید اضافه کنید. با این حال، این بار، شما می خواهید روی آن کلیک کنید یک موضوع را آپلود کنید دکمه بالای صفحه:

یک تم وردپرس آپلود کنید

سپس انتخاب کنید یک فایل را انتخاب کنید. سپس فایل تم را در رایانه خود انتخاب کرده و کلیک کنید الآن نصب کن. پس از اتمام نصب تم، وردپرس یک پیام موفقیت آمیز نمایش می دهد:

یک تم وردپرس را از یک فایل ZIP نصب کنید

مانند قبل، با استفاده از آن می توانید ببینید که موضوع چگونه به نظر می رسد نمای زنده یا ضربات شما فعال کنید تا رسمی شود

چگونه قالب فعلی وردپرس خود را تغییر دهیم

اگر قبلاً چندین تم وردپرس را نصب کرده‌اید (با استفاده از روش‌های بالا)، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه بین آنها جابه‌جا شوید. خیلی ساده است.

فقط برو به ظاهر > تم ها برای مشاهده لیست گزینه های فعلی خود. سپس روی موضوعی که می خواهید استفاده کنید کلیک کرده و انتخاب کنید شما فعال کنید:

تم وردپرس را فعال کنید

این تنها کاری است که برای تغییر تم ها باید انجام دهید! به یاد داشته باشید که می توانید استفاده کنید نمای زنده لینک کنید تا ببینید سایت شما قبل از فعال کردن موضوع چگونه خواهد بود.

هر زمان که تم ها را تغییر می دهید، ارزش این را دارد که بررسی کنید آیا تنظیمات جدیدی وجود دارد که باید پیکربندی کنید. به هر برگه یا بخش جدیدی که توسط موضوع اضافه شده است، و همچنین سفارشی‌کننده تم، نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که همه چیز آنطور که می‌خواهید تنظیم شده است. اگر به مشکلی برخورد کردید، اکثر قالب‌های وردپرس دارای اسناد و انجمن‌هایی هستند که می‌توانید در آنها راهنمایی پیدا کنید.

امروز تم جدید خود را نصب کنید

افزودن یک موضوع به وب سایت وردپرسی خود هیجان انگیز است. ظاهری کاملاً جدید، بسیاری از گزینه های بازی و عناصر سفارشی سازی خواهید داشت. البته، برای رسیدن به آنجا، ابتدا باید بدانید که چگونه تم خود را نصب و فعال کنید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress