منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از وب سایت وردپرس خود بک آپ بگیرید

چگونه از وب سایت وردپرس خود بک آپ بگیرید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از وب سایت وردپرس خود بک آپ بگیرید

احتمالاً برای سایت خود زحمت زیادی کشیده اید و اگر اتفاقی برای آن بیفتد، نتایج می تواند ویرانگر باشد. هکرها می توانند شما را از وب سایت خود مسدود کنند، فایل های داده ممکن است خراب شوند یا حتی می توانید به طور تصادفی سایت خود را حذف کنید – بدتر از آن، نتایج می توانند دائمی باشند.

پشتیبان گیری منظم می تواند شما را از یافتن خود در این موقعیت نجات دهد. چندین روش مختلف برای پشتیبان گیری از وب سایت وردپرس شما وجود دارد – مهمتر از همه، همه آنها می توانند به جلوگیری از از دست رفتن فایل های سایت و پایگاه داده ارزشمند شما کمک کنند.

اهمیت پشتیبان گیری از وب سایت وردپرس شما

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. یک نسخه پشتیبان از وردپرس به سادگی یک کپی از تمام فایل ها و پایگاه داده سایت شما است. پشتیبان گیری برای بازیابی سایت هایی استفاده می شود که به دلیل هک شدن یا آسیب دیدن فایل ها یا وب سایت هایی که عمداً یا به طور تصادفی حذف شده اند در معرض خطر قرار گرفته اند.

اینکه هر چند وقت یکبار باید از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید بستگی به جایگاه و اندازه شما دارد. اگر سایتی دارید که دائماً به روز می شود، مانند یک وبلاگ پربازدید یا سایت تجارت الکترونیک، ممکن است بخواهید روزانه نسخه پشتیبان تهیه کنید. وب‌سایت‌هایی که عمدتاً محتوای ثابت دارند، معمولاً با پشتیبان‌گیری کمتری خوب هستند.

به شدت توصیه می شود چندین نسخه پشتیبان تهیه کنید و آنها را در مکان های مختلف ذخیره کنید. همانطور که سایت شما ممکن است به خطر بیفتد یا از بین برود، نسخه های پشتیبان شما نیز می توانند از بین بروند یا حذف شوند. داشتن چندین نسخه پشتیبان به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که همیشه یک نسخه پشتیبان جدید و به‌روز خواهید داشت، حتی زمانی که دیگری در دسترس نیست.

چگونه به عقب بالا وردپرس (3 روش)

چندین روش مختلف برای پشتیبان گیری از سایت های وردپرسی وجود دارد. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بهترین رویکرد به شما بستگی دارد، اما عاقلانه است که در مورد هر سه آن بدانید. بیا یک نگاهی بیندازیم!

1. به صورت دستی از وردپرس نسخه پشتیبان تهیه کنید

تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس به صورت دستی سخت ترین روش است، اما گاهی اوقات ضروری است. اگر به دلیل خطا یا مشکل امنیتی دسترسی به داشبورد وردپرس خود قفل شده اید و نیاز به پشتیبان گیری دارید، این ممکن است تنها راه انجام این کار باشد.

دو مرحله برای این کار وجود دارد: پشتیبان گیری از فایل های خود و تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده خود. برای شروع، به اعتبارنامه پروتکل انتقال فایل امن (SFTP) خود نیاز دارید. معمولاً آنها را در پشت حساب میزبانی خود پیدا خواهید کرد. اگر نمی توانید آنها را پیدا کنید، فقط با میزبان خود تماس بگیرید – آنها می توانند آنها را برای شما روت کنند.

هنگامی که اعتبار SFTP خود را دریافت کردید، می خواهید یک کلاینت مناسب مانند FileZilla را دانلود و اجرا کنید. این گزینه عالی است زیرا رایگان، منبع باز و استفاده آسان است.

پس از باز شدن، اعتبار خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کنید:

اتصال FTP FileZilla

هنگامی که به سرور خود متصل شدید، به یک پوشه مقصد برای پشتیبان گیری خود نیاز دارید. می توانید بدون خروج از FileZilla با کلیک راست در ربع بالا سمت چپ، یکی ایجاد کنید. دایرکتوری ایجاد کنیدو اسمش را می گذاریم

در مرحله بعد، فایل های وردپرس را از سرور خود (واقع در ربع بالا سمت راست) بکشید و آنها را در پوشه مقصد خود رها کنید. دانلود ممکن است کمی طول بکشد – زمان قهوه! – اما پس از اتمام، یک نسخه پشتیبان از فایل های سایت خود در رایانه خود ذخیره خواهید کرد.

همچنان باید از پایگاه داده وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای این کار باید از ابزار phpMyAdmin استفاده کنید که می توانید آن را در بک اند هاست خود بیابید. پس از ورود به سیستم، پایگاه داده وردپرس خود را از نوار کناری انتخاب کنید:

پایگاه داده وردپرس خود را صادر کنید

سپس به بالای صفحه بروید تا صادرات بخش. انتخاب کنید به سرعت روش صادرات، کلیک کنید من دارم میرومو در صورت درخواست فایل را دانلود کنید. باز هم، دانلود ممکن است مدتی طول بکشد و یک نسخه پشتیبان از پایگاه داده شما در رایانه شما نگهداری می شود. این است!

2. یک افزونه وردپرس را برای شروع پشتیبان گیری خودکار نصب کنید

استفاده از یک افزونه بسیار ساده تر و سریعتر از پشتیبان گیری دستی از وردپرس است. برخی از افزونه‌ها، مانند UpdraftPlus، به شما امکان می‌دهند تا پشتیبان‌گیری خودکار را برنامه‌ریزی کنید و فضای بسیار مورد نیاز را به شما بازگرداند!

برای پیاده سازی این روش پشتیبان، ابتدا باید افزونه مورد نظر خود را نصب و فعال کنید. از اینجا، می‌توانید نسخه‌های پشتیبان خود را برنامه‌ریزی کنید، مشخص کنید که افزونه کجا آنها را ذخیره می‌کند و فایل‌هایی را که می‌خواهید پشتیبان‌گیری کنید انتخاب کنید:

تنظیمات پشتیبان وردپرس UpDraft Plus

بسیاری از پلاگین های پشتیبان وردپرس (از جمله UpdraftPlus) به شما امکان می دهند بک آپ ها را به صورت محلی یا در فضای ابری ذخیره کنید. این یک راه عالی برای ذخیره نسخه های پشتیبان در مکان های مختلف به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی است.

با این حال، یکی از معایب استفاده از افزونه این است که نظارت بر ایجاد پشتیبان‌گیری دشوار است. البته، پشتیبان گیری دستی از سایت شما می تواند در این مورد کمک کند، زیرا به راحتی می توانید ببینید که آیا نسخه پشتیبان به درستی تکمیل شده است یا خیر. با این حال، یک راه وجود دارد که می تواند بهترین های هر دو جهان را ارائه دهد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

3. پشتیبان گیری را از طریق ارائه دهنده هاست خود مدیریت کنید

برخی از ارائه دهندگان میزبانی، از جمله ما در DreamHost، یک ویژگی پشتیبان ارائه می دهند. نحوه دسترسی، زمان‌بندی، ذخیره و بازیابی نسخه‌های پشتیبان بسته به ارائه‌دهنده شما متفاوت است. ما پشتیبان گیری با یک کلیک را برای همه مشتریان و پشتیبان گیری خودکار روزانه را برای مشتریان با برنامه های مدیریت شده وردپرس ارائه می دهیم.

پشتیبان‌گیری خودکار با اجرای در پس‌زمینه بدون نیاز به انجام کاری، بالاترین سطح ممکن از راحتی را فراهم می‌کند. می توانید (البته) آنها را با پشتیبان گیری درخواستی خارج از برنامه منظم خود تکمیل کنید – به عنوان مثال، درست قبل از ایجاد تغییرات در سایت زنده خود.

برای دسترسی به آرشیو خود به عنوان مشتری DreamPress، وارد حساب کاربری خود شوید و انتخاب کنید دریم پرس از جانب وردپرس منوی کشویی در نوار کناری از اینجا دامنه ای را که می خواهید پشتیبان بگیرید پیدا کنید و کلیک کنید مدیریت کنید دکمه. سپس می توانید انتخاب کنید آرشیو کردن بخشی که در آن تمام نسخه های پشتیبان شما لیست می شود و می توانید با یک کلیک آنها را ایجاد یا بازیابی کنید:

DreamHost یک نسخه پشتیبان در پنل ایجاد کرد

در نهایت، اجازه دادن به میزبان شما برای خودکارسازی پشتیبان‌گیری از طرف شما معمولاً یک راه‌اندازی تنظیم و فراموش کردن آن است. با این حال، برای امنیت بیشتر، ممکن است همچنان بخواهید چند نسخه پشتیبان نگه دارید. شایان ذکر است که اگر سایت شما مشکل سرور داشته باشد و نسخه‌های پشتیبان در همان سروری که سایت شما ذخیره می‌شود (“نه-نه”) ممکن است با مشکل مواجه شوید.

همین امروز از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

وب سایت شما برای شما مهم است، بنابراین بسیار مهم است که از آن در برابر تهدیدات خارجی، خطای ساده انسانی یا هر چیز دیگری محافظت کنید. تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود به طور منظم تضمین می کند که اگر بدترین اتفاق بیفتد راهی برای بازیابی آن خواهید داشت.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress