منو سایت

یک توسعه دهنده Front End چقدر درآمد دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک توسعه دهنده Front End چقدر درآمد دارد؟

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند شوید، دانستن میانگین حقوق برای این موقعیت مهم است. به این ترتیب، می توانید با موفقیت در مورد حقوق خود در طول مصاحبه های شغلی مذاکره کنید. در غیر این صورت، ممکن است حقوق منصفانه ای برای مجموعه مهارت های گسترده خود دریافت نکنید.

به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند، متوسط ​​حقوق در ایالات متحده بین 96881 دلار و 102120 دلار است. با این حال، این مقدار می تواند بسته به سطح تجربه، دانش کدنویسی و موقعیت مکانی شما متفاوت باشد.

در این پست، نگاهی دقیق تر به توسعه front-end و آنچه که این کار مستلزم آن است خواهیم داشت. در مرحله بعد، در مورد میزان درآمد توسعه دهندگان فرانت اند در یک سال بحث خواهیم کرد. بیا شروع کنیم!

مقدمه ای بر توسعه Front End

توسعه دهندگان فرانت اند نقش کلیدی در توسعه وب سایت و برنامه دارند. آنها در قسمت جلویی وب سایت کار می کنند، یعنی محتوایی که کاربران با آن تعامل دارند.

هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید یا یک برنامه را باز می کنید، هر چیزی که می بینید توسط یک مهندس نرم افزار جلویی طراحی شده است. این متخصصان طراحی، فناوری و مهارت های برنامه نویسی را با هم ترکیب می کنند تا یک وب سایت را برای استفاده آسان کنند.

در اینجا برخی از وظایف متداول توسعه دهنده front-end آورده شده است:

توسعه Front-end با توسعه Back-end متفاوت است. در حالی که توسعه دهندگان جلویی عناصر بصری صفحه را بهبود می بخشند، همتایان بک اند آنها بر بهینه سازی سرور تمرکز می کنند. این ممکن است شامل مدیریت پایگاه داده، برنامه نویسی برنامه و اشکال زدایی سمت سرور باشد.

به طور معمول، توسعه دهندگان مختلف به عنوان یک تیم برای ایجاد یک وب سایت پویا و با عملکرد خوب کار می کنند. اگر کدهای فرانت‌اند و بک‌اند را بدانید، حتی می‌توانید یک توسعه‌دهنده فول استک شوید. در این موقعیت می توانید بر کل فرآیند توسعه وب نظارت داشته باشید.

الزامات شغلی برای توسعه دهنده Front End

شما به عنوان یک توسعه دهنده frontend باید با اصول طراحی وب آشنا باشید. در نهایت، شما مسئول ایجاد یک وب سایت تا حد امکان از نظر بصری جذاب خواهید بود. این می تواند شامل انتخاب طرح رنگ مناسب، تمیز کردن طرح و به روز رسانی تایپوگرافی باشد.

در این نقش، روی قابلیت استفاده نیز تمرکز خواهید کرد. با حل مشکلات ناوبری، افزودن ویژگی‌های قابل دسترس و تمرکز بر فراگیری، می‌توانید به هر کاربری اجازه دسترسی و تعامل با محتوای شما را بدهید.

برای انجام این وظایف توسعه front-end، دانستن چند زبان برنامه نویسی رایج می تواند مفید باشد:

  • HTML: برای ساخت ساختار یک وب سایت استفاده می شود.
  • CSS: سبک و قالب سایت را کنترل می کند.
  • جاوا اسکریپت: این زبان رفتار وب سایت را کنترل می کند.

همچنین ممکن است لازم باشد با چارچوب های جاوا اسکریپت و API های REST آشنا باشید. علاوه بر این، توسعه front-end ممکن است شامل انجام تست A/B برای به حداکثر رساندن عملکرد باشد.

وقتی صحبت از مهارت های نرم افزاری به میان می آید، توسعه دهندگان فرانت اند باید خلاق و ارتباط برقرار کنند. حتی اگر به دنبال یک گزینه از راه دور هستید، همچنان باید مایل به کار با یک تیم جهانی باشید.

درآمد یک توسعه دهنده Front End در سال 2022 چقدر است؟

میانگین دستمزد توسعه دهندگان فرانت اند به دلیل عوامل مختلف می تواند متفاوت باشد. بسته به موقعیت مکانی، سال ها تجربه و کارفرمای خود، می توانید از 96,881 دلار تا 102,120 دلار در سال درآمد کسب کنید.

طبق گفته Indeed، میانگین حقوق پایه فعلی برای توسعه دهندگان فرانت اند در ایالات متحده 102000 دلار است. این تخمین بر اساس 5028 رکورد از کارمندان توسعه دهندگان فرانت اند ناشناس است:

حقوق برنامه نویس Front End

رایج ترین مزایای این موقعیت عبارتند از بیمه درمانی، مرخصی استعلاجی با حقوق و مرخصی با حقوق نامحدود. این توسعه دهندگان فرانت اند نیز ادعا می کنند که هر سال یک جایزه 5000 دلاری دریافت کرده اند.

با این حال، سایر وب‌سایت‌های ارسال شغل، حقوق کمی کمتر را برای توسعه‌دهندگان فرانت‌اند گزارش می‌کنند. در Glassdoor، حقوق پایه 82669 دلار در سال ذکر شده است. با پرداخت اضافی، این مبلغ در مجموع به 101092 دلار می رسد:

حقوق برنامه نویس Front End

در همین حال، ZipRecruiter میانگین حقوق ملی 96881 دلار را برای توسعه دهندگان فرانت اند فهرست می کند. این حدود 46.58 دلار در ساعت یا 8073 دلار در ماه است:

حقوق برنامه نویس Front End

به عنوان یک توسعه دهنده فریلنسری، حقوق شما به تعداد مشتریانی که با آنها کار می کنید بستگی دارد. با این حال، فریلنسرها می توانند به طور متوسط ​​85940 دلار در سال درآمد داشته باشند:

حقوق برنامه نویس فریلنسری

همانطور که می بینید، تعیین دستمزد دقیق توسعه دهندگان فرانت اند ممکن است دشوار باشد. برای کمک به شما در تعیین اینکه آیا این شغل برای شما مناسب است یا خیر، بیایید به برخی عوامل اضافی بپردازیم.

دستمزد توسعه دهندگان فرانت اند در مقابل توسعه دهندگان بک اند

همانطور که قبلا ذکر شد، توسعه دهندگان Back-end در سمت سرور یک وب سایت کار می کنند. از آنجا که آنها باید با فناوری های پایگاه داده مانند MySQL آشنا باشند، این توسعه دهندگان اغلب حقوق کمی بالاتری دارند.

در ایالات متحده، متوسط ​​دستمزد پایه برای یک شغل توسعه پس زمینه 116605 دلار است. این حدود 14000 دلار افزایش نسبت به حقوق اولیه است:

مقایسه حقوق و دستمزد توسعه دهندگان Back End

Glassdoor میانگین ملی مشابهی را گزارش می دهد و حقوق توسعه را در سال 116267 دلار در سال ذکر می کند. این شامل متوسط ​​غرامت نقدی اضافی، کمیسیون و تقسیم سود است:

مقایسه حقوق و دستمزد توسعه دهندگان Back End

از سوی دیگر، ZipRecruiter اشاره می کند که اکثر توسعه دهندگان بک اند تنها 102750 دلار در سال درآمد دارند. با این حال، این هنوز هم بالاتر از 96881 دلار ثبت شده برای توسعه دهندگان فرانت اند است:

مقایسه حقوق و دستمزد توسعه دهندگان Back End

به طور کلی، توسعه دهندگان بک اند می توانند کارهای بیشتری نسبت به توسعه دهندگان فرانت اند انجام دهند. این بیشتر به این دلیل است که آنها مهارت ها و تجربه کدنویسی پیشرفته ای دارند.

حقوق و دستمزد توسعه‌دهنده Front End در مقابل Full-Stack Developer

یک توسعه دهنده فول استک می تواند وظایفی مشابه توسعه دهندگان فرانت اند و بک اند انجام دهد. از آنجایی که آنها مجموعه مهارت های گسترده تری دارند، تمایل به کسب درآمد بیشتری نسبت به سایر توسعه دهندگان دارند.

ZipRecruiter میانگین درآمد ملی را 111519 دلار گزارش می‌کند. طبق این آمار، شما می‌توانید به عنوان یک توسعه‌دهنده فول استک حدود 14600 دلار بیشتر کسب کنید:

مقایسه حقوق و دستمزد توسعه دهندگان کامل استک

در Glassdoor، خواهید دید که میانگین کل دستمزد برای توسعه دهندگان فول استک 107666 دلار است. این حدود 6500 دلار بیشتر از توسعه front-end است:

مقایسه حقوق و دستمزد توسعه دهندگان کامل استک

با این حال، Indeed میانگین دستمزد پایه برای توسعه دهندگان فول استک را تنها 100967 دلار می‌داند. این کمتر از 102000 دلاری است که توسعه دهندگان فرانت اند می گیرند:

مقایسه حقوق و دستمزد توسعه دهندگان کامل استک

گسترش مهارت های خود در توسعه کامل می تواند درآمد شما را افزایش دهد. با این حال، افزایش دستمزد احتمالاً خیلی بیشتر از یک موقعیت توسعه back-end نخواهد بود.

چگونه سطح تجربه بر حقوق توسعه دهندگان فرانت اند تأثیر می گذارد

مانند هر شغل دیگری، سطح تجربه شما می تواند بر درآمد شما تأثیر بگذارد. به‌عنوان یک توسعه‌دهنده سطح مقدماتی، دستمزد کمتری نسبت به فردی با سال‌ها تجربه توسعه دریافت خواهید کرد.

برای توسعه دهندگان فرانت اند جوان، Indeed میانگین حقوق پایه 52921 دلار در سال را گزارش می دهد. ZipRecruiter میانگین ملی مشابه 59781 دلار را ثبت می کند که معادل 29 دلار در ساعت است.

همانطور که در حرفه خود پیشرفت می کنید، می توانید افزایش حقوق دریافت کنید و فرصت های بیشتری برای پیشرفت داشته باشید. طبق گفته Glassdoor، توسعه‌دهندگان ارشد می‌توانند حدود 125014 دلار درآمد داشته باشند.

همچنین، توسعه مهارت های جدید می تواند به افزایش درآمد شما کمک کند. حتی اگر شما یک توسعه دهنده جدید هستید، دانستن AWS، یادگیری ماشین، نرم افزار سازمانی و سایر فناوری های پیشرفته می تواند مفید باشد. چه خودآموخته باشید و چه مدرک دانشگاهی داشته باشید، این مهارت ها می توانند به شما کمک کنند تا در مورد حقوق بالاتر مذاکره کنید.

نحوه تأثیر مکان بر حقوق توسعه پیشانی

درآمد شما به عنوان یک توسعه دهنده ظاهری نیز می تواند تحت تأثیر موقعیت مکانی شما قرار گیرد. در ایالات متحده، حقوق اولیه می تواند از ایالت به ایالت دیگر متفاوت باشد.

از پست‌های ناشناس در Indeed، می‌دانیم که پردرآمدترین مکان‌ها برای توسعه front-end ایالت‌های زیر هستند: کالیفرنیا، واشنگتن، نیویورک و ماساچوست. در واقع، هم واشنگتن و هم کالیفرنیا حدود 20 درصد بیشتر از میانگین دستمزد ملی پرداخت می کنند:

حقوق برنامه نویس فرانت اند بر اساس ایالت

همچنین گزارش می دهد که برخی از شهرهای پردرآمد سانفرانسیسکو، نیویورک و دالاس هستند. در سانفرانسیسکو، توسعه دهندگان فرانت اند می توانند حدود 141262 دلار در سال درآمد داشته باشند:

توسعه دهندگان فرانت اند پردرآمدترین شهرهای

اگرچه ایالات متحده یکی از بهترین مکان ها برای یافتن مشاغل توسعه ای با درآمد خوب است، سایر کشورها ممکن است مزایای مشابهی را ارائه دهند. در استرالیا، متوسط ​​حقوق پایه 123721 دلار است، در حالی که در سوئیس توسعه دهندگان فرانت اند می توانند سالانه 96375 فرانک سوئیس (100233 دلار) درآمد داشته باشند.

حرفه خود را در Front End Development شروع کنید

چه به دنبال استخدام یک برنامه نویس باشید و چه خودتان یک برنامه نویس شوید، بهتر است با شرایط شغلی و حقوق متوسط ​​آشنا شوید. از آنجایی که توسعه دهندگان فرانت اند روی تجربه کاربر تمرکز می کنند، نقش مهمی در ایجاد محتوای آنلاین از نظر زیبایی شناختی و استفاده آسان دارند. در ایالات متحده، توسعه دهندگان فرانت اند می توانند انتظار داشته باشند که با مزایای اضافی حدود 100000 دلار درآمد داشته باشند.

با این حال، دستمزد یک توسعه دهنده front-end می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. اگر در ایالتی مانند کالیفرنیا زندگی می کنید، می توانید سطح بالاتری از غرامت را انتظار داشته باشید. به علاوه، هرگونه دانش کدنویسی اضافی می تواند به افزایش حقوق سالانه شما کمک کند.

آیا می خواهید یک حرفه ای در زمینه توسعه وب شروع کنید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یادگیری زبان های کدنویسی، نکات طراحی و موارد دیگر می توانید در وبلاگ DreamHost مشترک شوید!

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.