وردپرس 6.2 به زودی عرضه می شود! این اولین نگاه شماست

وردپرس 6.2 به زودی عرضه می شود! این اولین نگاه شماست

در 6 فوریه 2023، تیم اصلی توسعه وردپرس نقشه راه خود را به 6.2 منتشر کرد که شامل جزئیات هیجان انگیز زیادی در مورد بخش های کلیدی کاری است که انتظار می رود برای وردپرس 6.2 تکمیل شود، تکرار بعدی وردپرس که برای انتشار در مارس برنامه ریزی شده است. 28. به نظر می رسد این نسخه مانند نسخه های قبلی ویژگی هایی را ارائه می دهد که کار در سیستم مدیریت محتوا را کاربرپسندتر می کند و به شما کمک می کند تا از همیشه بهره وری بیشتری داشته باشید.

اصلاحات و بهبودهای قابل توجه، و همچنین سهولت استفاده، محورهای اصلی وردپرس 6.2 هستند. از جمله این پیشرفت‌ها می‌توان به یک رویکرد اصلاح‌شده برای پیمایش بین قالب‌ها و بخش‌های قالب، یک روش اضافی برای مدیریت منوها با بلوک ناوبری، و امکان وارد کردن ویجت‌های بلوک موضوعی اشاره کرد.

واژه نامه DreamHost

ویرایشگر کامل سایت

ویرایشگر کامل سایت ابزاری است که به شما امکان می دهد قالب های تم را با استفاده از بلوک ها تغییر دهید. جایگزین ویرایشگر تم در نسخه های قبلی وردپرس می شود.

ادامه مطلب

تجربه بلوک پایه نیز بهبودهایی را دریافت خواهد کرد، از جمله ویژگی‌هایی مانند حالت جدید تایپ بدون حواس‌پرتی و تجربه تنظیمات بلوک مقیاس‌شده.

بیایید مستقیماً غواصی کنیم و بررسی کنیم که شما و سایر کاربران وردپرس چه چیزی در فروشگاه دارید!

سایت کامل ویرایش آسان شده است

ویرایشگر سایت اکنون کل ساختار سایت شما را در مرکز قرار می دهد و از صفحه اصلی شروع می شود. در حالی که در گذشته شما در یک قالب قرار می‌گرفتید، اکنون ویژگی‌های مختلف گرد هم می‌آیند تا پیمایش در سایت شما و انجام اقداماتی که می‌خواهید آسان‌تر شود. علاوه بر این، شما قادر خواهید بود:

ویژگی های جدید ویرایشگر سایت

 • از یک ویرایشگر سایت به روز شده با حالت مرور جدید لذت ببرید.
 • به راحتی قطعات الگو و بلوک های قابل استفاده مجدد را با رنگ آمیزی اضافه شناسایی کنید.
 • با حالت ویرایش بدون حواس پرتی طراحی شده، بی وقفه بنویسید.
 • با استفاده از Inserter، رسانه را مستقیماً از کتابخانه رسانه خود وارد کنید.
 • به سرعت تصاویر Openverse را با استفاده از Inserter به پست های خود اضافه کنید، با گزینه ای برای غیرفعال کردن این ویژگی.
 • به آیکون تنظیمات بلوک به روز شده توجه داشته باشید، که نشانگر تغییرات بعدی است.
 • ویجت های خود را مهاجرت کنید تا به راحتی تم ها را مسدود کنید.
 • نمای لیست و اطلاعات سند خود را در یک داشبورد یکپارچه مشاهده کنید.

حالت بدون حواس پرتی

از طریق GIPHY

ویرایشگر سایت دوباره طراحی شد

از طریق GIPHY

تراز کردن بلوک های فردی

بلوک‌های منفرد، به‌ویژه بلوک ناوبری، بهبودهایی را دریافت کرده‌اند که به شدت مورد نیاز هستند. مانند بسیاری دیگر از ویژگی ها و عملکردهای وردپرس، قابلیت ها و تجربه کاربری آن ها همچنان در حال بهبود است. علاوه بر این، تنظیمات عمومی بلوک با در نظر گرفتن بلوک های پیچیده تر، با تقسیم بین برگه های سبک و تنظیمات، دوباره انجام شده است.

ویژگی های جدید بلوک

 • تجربه ویرایش خود را با نمای فهرست جدید برای بلوک پیمایش موجود در نوار کناری تنظیمات بلوک بهبود دهید.
 • ویرایش را به بلوک‌های داخلی بلوک پیمایش (پیوندها و منوهای فرعی) محدود کنید تا تجربه‌ای دقیق‌تر داشته باشید.
 • از راحتی انواع گزینه های پشتیبان داخلی برای واحد ناوبری لذت ببرید.
 • سفارشی سازی بلوک خود را با سبک های تقسیم و تنظیمات بهینه سازی شده برای سازگاری با طیف رو به رشدی از ابزارهای طراحی، افزایش دهید.
 • بلوک های سطح اصلی را با گزینه موقعیت بلوک “Sticky” در بازرس در دید خود نگه دارید.
 • پهنای بلوک‌ها را در یک ردیف بلوک تنظیم دقیق کنید.
 • هنگام تنظیم بلوک های گروهی، به راحتی بین طرح بندی درون خطی یا انباشته انتخاب کنید.
 • از ابزار نسبت تصویر برای اندازه های سفارشی تصویر استفاده کنید.
 • به راحتی زیرنویس بلوک های صوتی، تصویری و گرافیکی را مستقیماً از نوار ابزار بلوک تغییر دهید.

با شرایط خود با قالب های بلوک به روز طراحی کنید

از زمان معرفی، قالب های بلوک یکی از محبوب ترین ویژگی های وردپرس بوده اند. آنها مجموعه ای از بلوک های از پیش تعریف شده هستند که می توانید آنها را در صفحات و پست ها قرار دهید و با محتوای خود شخصی سازی کنید. آنها ایجاد سریع و آسان صفحات قابل توجه در سایت وردپرس خود را با تلاش بسیار کم امکان پذیر می کنند.

اکنون، در وردپرس 6.2، طراحی مجدد قالب درج کننده، انتخاب بین قالب‌ها، از جمله گزینه‌های هدر و پاورقی جدید را آسان‌تر می‌کند. توسعه دهندگان و سازندگان سایت که قالب ها را ایجاد و ارائه می کنند، می توانند در جایی که می توان از آنها استفاده کرد، گسترش دهند، از جمله گزینه ای برای ثبت الگوها به طور خاص برای قالب ها.

ویژگی های جدید برای قالب های بلوک

 • انتخاب الگوی خود را با درج کننده الگوی بهبود یافته و دسته بندی پیشرفته ساده کنید.
 • بدون زحمت بین قالب های سرصفحه و پاورقی موجود در Core جابجا شوید.
 • با ثبت آنها برای انواع الگوهای خاص، الگوهایی را مشخص کنید که در آنها می توان از الگوها استفاده کرد. به عنوان مثال، یک الگوی خطای 404 فقط باید با الگوی 404 استفاده شود.
 • از میان مجموعه رو به رشد قالب‌های Query Loop مستقیماً با فرآیند راه‌اندازی ساده‌تر انتخاب کنید.

از طریق GIPHY

طراحی در مرکز قرار می گیرد

اگر در گذشته با طراحی سایت دست و پنجه نرم کرده اید و از منحنی یادگیری نسخه های قبلی وردپرس غرق شده اید، نترسید! وردپرس 6.2 پایه قوی ارائه شده توسط theme.json و Styles Engine را به ارتفاعات جدیدی می برد.

ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید به کاربران امکان می‌دهد سبک‌های مختلف را آزمایش کنند، تغییرات را در زمان واقعی بررسی کنند، و در صورت نیاز آن‌ها را به صورت جهانی یا محلی اعمال کنند، و کل فرآیند طراحی را بصری‌تر و کارآمدتر می‌کند. بنابراین حتی اگر هرگز در مهارت های طراحی سایت خود احساس اطمینان نکرده اید، وردپرس 6.2 اینجاست تا به شما کمک کند.

ویژگی های جدید طراحی

 • با استایل‌بوک ظاهری منسجم برای سایت خود ایجاد کنید که به شما امکان می‌دهد همه بلوک‌ها را به‌طور هم‌زمان مشاهده و استایل دهید.
 • تاثیر تغییرات طراحی خود را با نمای بلوک داخلی در حین کار با سبک ها تجسم کنید.
 • هنگام انتخاب یک تغییر سبک، نمای جامع تری از الگوی خود دریافت کنید.
 • با استفاده از کنترل Apply Globally در تنظیمات پیشرفته بلوک، به سرعت تغییراتی را در سراسر سایت در یک بلوک در سایت خود ایجاد کنید.
 • با کپی و چسباندن سبک های بلوک برای طرح های سازگار، روند طراحی را تسریع کنید.
 • کل سایت یا بلوک های فردی خود را با کنترل های CSS سفارشی سفارشی کنید.
 • ویرایش هایی را انجام دهید تا تغییرات سبک را از داخل Styles مسدود کنید.
 • برای تایپوگرافی انعطاف پذیرتر، حداقل اندازه فونت مایع را در theme.json تنظیم کنید.
 • پشتیبانی از سایه های از پیش تعیین شده را از طریق theme.json اضافه کنید.

از طریق GIPHY

موارد بیشتری در وردپرس 6.2 آمده است

علاوه بر تمام اصلاحات و بهبودهایی که در وردپرس 6.2 در بالا توضیح دادیم، تعدادی بهبود عملکرد، فرآیند ارتقاء پلاگین و تم سریعتر، تکرار بیشتر پشتیبانی از PHP 8.2.x و همه موارد وجود خواهد داشت. رفع اشکال کلی مورد انتظار و بهبودهایی که باید منتظر آن باشیم.

در مجموع، آنها به شما کمک می کنند تا تجربه وردپرس شما را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهید! با عضویت در زیر منتظر به روز رسانی های بیشتر باشید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

مصاحبه ChatGPT من: چگونه این نویسنده هوش مصنوعی می تواند (و نمی تواند) به وبلاگ نویسان کمک کند

برخی از پیوندهای این پست ممکن است پیوندهای وابسته باشند. به این معنی که اگر روی لینک کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون کمی بدون هیچ هزینه ای برای شما دریافت کنم. اما مطمئن باشید که همه نظرات برای من باقی می ماند. شما می توانید سلب مسئولیت کامل وابسته من را در اینجا بخوانید.

اخیراً همه در مورد ChatGPT OpenAI صحبت می‌کنند، برنامه زبان هوش مصنوعی که می‌تواند پست‌های وبلاگ، مقالات دانشگاهی، غزل‌های شکسپیر و هر نوع نوشتاری دیگری را که در عرض چند ثانیه به آن وارد می‌کنید تولید کند. این مولد زبان پیشرفته یک جهش بزرگ برای فناوری نوشتن هوش مصنوعی است و جهان را می‌پرسد – این برای آینده نوشتن چه معنایی دارد؟

مخصوصاً برای وبلاگ نویسان، ChatGPT یک موهبت الهی است یا منادی عذاب؟ آیا می‌توانیم از این ابزار نوشتن هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به تولید محتوا استفاده کنیم یا به طور کلی جایگزین نیاز وبلاگ نویسان خواهد شد؟ و ChatGPT چه معنایی برای آینده جستجوی گوگل دارد؟

همه ما هنوز در حال یافتن پاسخ این سوالات هستیم و زمان نشان خواهد داد که آینده وبلاگ نویسی و سئو چگونه تغییر خواهد کرد. تا اینجای کار، واضح است که گوگل همچنان محتوای اصلی و نوشته شده توسط انسان را به پست‌های وبلاگ تولید شده توسط هوش مصنوعی ترجیح می‌دهد. با این حال، وبلاگ نویسان می توانند از ChatGPT برای برخی موارد عالی استفاده کنند.

برای دریافت اطلاعات داخلی، تصمیم گرفتم مستقیماً از ChatGPT بپرسم که چگونه می تواند به وبلاگ نویسان کمک کند – و در کجا کوتاه است. در ادامه مصاحبه من با ChatGPT را بخوانید و سؤالات سختی را از او بپرسم.

6 پرسش و پاسخ با ChatGPT OpenAI

در اینجا مصاحبه کامل من با ChatGPT، دوست (یا دشمن) نویسنده جدید هوش مصنوعی جهان است. با کمال تعجب، ChatGPT خود را ChatGPT نمی‌نامد، اما ترجیح می‌دهد با «دستیار» استفاده کند، همانطور که از اولین سوال من می‌بینید…

من: سلام! می توانید توضیح دهید ChatGPT چیست؟

ChatGPT: متأسفم، اما من با محصول یا خدماتی به نام “ChatGPT” آشنا نیستم. آیا می‌توانید زمینه یا اطلاعات پیش‌زمینه بیشتری درباره این محصول یا خدمات ارائه دهید؟

من: اسمت چیه؟

ChatGPT: من یک مدل زبان بزرگ هستم که توسط OpenAI آموزش دیده ام. اسم من دستیار است. آیا می توانم در مورد چیز دیگری به شما کمک کنم؟

من: آیا می توانید یک پاراگراف در مورد آنچه هستید بنویسید و چگونه می توانید برای وبلاگ نویسان مفید باشید؟

ChatGPT: قطعا! من به عنوان یک مدل زبان بزرگ که توسط OpenAI آموزش دیده ام، یک برنامه کامپیوتری هستم که برای تولید متن انسانی طراحی شده است. من می توانم برای کمک به کارهای مختلف از جمله تولید محتوا، پاسخ به سؤالات و ارائه اطلاعات استفاده کنم. برای وبلاگ نویسان، من می توانم ابزار مفیدی برای تولید ایده، ایجاد پیش نویس و بهبود کیفیت نوشتن باشم.

من همچنین می توانم در تحقیق و بررسی حقایق کمک کنم و می توانم به تولید محتوا در طیف گسترده ای از موضوعات کمک کنم. در حالی که من جایگزینی برای نویسندگان انسانی نیستم، می توانم ابزار ارزشمندی برای کمک به وبلاگ نویسان در صرفه جویی در زمان و بهبود کیفیت محتوای خود باشم.

من: برخی از راه هایی که وبلاگ نویسان می توانند از شما استفاده کنند چیست؟

ChatGPT: در اینجا چند راه وجود دارد که وبلاگ نویسان می توانند از من برای کمک به آنها استفاده کنند:

 • تولید ایده های محتوا: من می توانم به وبلاگ نویسان کمک کنم تا با ارائه درخواست ها یا پرسیدن سؤال، ایده هایی برای پست های وبلاگ جدید ایجاد کنند.
 • نوشتن پیش نویس: من می توانم با پیشنهاد ایده ها و ارائه بازخورد در مورد سبک و ساختار نوشتن، به وبلاگ نویسان در پیش نویس پست های وبلاگ خود کمک کنم.
 • بهبود کیفیت نوشتار: من می توانم با پیشنهاد ویرایش و ارائه بازخورد در مورد دستور زبان، املا و سبک به وبلاگ نویسان کمک کنم تا کیفیت نوشتار خود را بهبود بخشند.
 • تحقیق و بررسی واقعیت: من می توانم با تحقیق و بررسی واقعیت، ارائه اطلاعات در مورد طیف گسترده ای از موضوعات و کمک به تأیید صحت اطلاعات کمک کنم.
 • تولید محتوا در موضوعات مختلف: من می توانم محتوا را در طیف گسترده ای از موضوعات تولید کنم، که می تواند برای وبلاگ نویسانی که به دنبال گسترش محتوای خود یا پوشش موضوعات جدید هستند مفید باشد.

به طور کلی، من می توانم ابزار مفیدی برای وبلاگ نویسانی باشم که می خواهند در وقت خود صرفه جویی کنند و کیفیت محتوای خود را بهبود بخشند. در حالی که من جایگزینی برای نویسندگان انسانی نیستم، می توانم در انجام کارهای مختلف کمک کنم تا فرآیند وبلاگ نویسی کارآمدتر و موثرتر شود.

من: مزایای استفاده از شما به عنوان یک وبلاگ نویس چیست؟

ChatGPT: در اینجا برخی از مزایای استفاده از من به عنوان یک وبلاگ نویس وجود دارد:

 • صرفه جویی در زمان: من می توانم در کارهای مختلف از جمله ایجاد ایده، نوشتن پیش نویس و بهبود کیفیت نوشتن کمک کنم، که می تواند به وبلاگ نویسان در صرفه جویی در وقت کمک کند.
 • بهبود کیفیت نوشتار: با پیشنهاد ویرایش و ارائه بازخورد در مورد دستور زبان، املا و سبک، می توانم به وبلاگ نویسان کمک کنم تا کیفیت نوشتار خود را بهبود بخشند.
 • بهره وری بیشتر: با آزاد کردن زمان برای کارهای دیگر، می توانم به وبلاگ نویسان کمک کنم تا در کار خود سازنده تر و کارآمدتر باشند.
 • دسترسی به طیف وسیعی از اطلاعات: به عنوان یک مدل زبان اصلی، من به طیف گسترده ای از اطلاعات دسترسی دارم و می توانم به تحقیق و بررسی واقعیت کمک کنم.

توانایی تولید محتوا در موضوعات مختلف: من می توانم محتوا را در طیف گسترده ای از موضوعات تولید کنم، که می تواند برای وبلاگ نویسانی که می خواهند محتوای پیشنهادی خود را گسترش دهند یا موضوعات جدید را پوشش دهند، مفید باشد.

به طور کلی، استفاده از من به عنوان یک وبلاگ نویس می تواند مزایای متعددی از جمله صرفه جویی در زمان، بهبود کیفیت نوشتن، افزایش بهره وری و دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات را ارائه دهد.

من: استفاده از شما به عنوان وبلاگ نویس چه معایبی دارد؟

ChatGPT: در اینجا چند نکته منفی بالقوه برای استفاده از من به عنوان یک وبلاگ نویس وجود دارد:

 • خلاقیت محدود: در حالی که من می توانم در روند نوشتن کمک کنم و ایده هایی را پیشنهاد کنم، ممکن است نتوانم خلاقیت و اصالتی را که از یک نویسنده انسانی می آید، به طور کامل تکرار کنم.
 • وابستگی به تکنولوژی: اگر بیش از حد به من به عنوان یک وبلاگ نویس اعتماد کنید، ممکن است برای تولید محتوا به فناوری وابسته شوید. اگر فناوری خراب شود یا به هر دلیلی نتوانید به آن دسترسی پیدا کنید، این می تواند شما را آسیب پذیر کند.
 • نیاز به نظارت انسانی: در حالی که من می توانم در کارهای مختلف کمک کنم، نظارت انسانی برای اطمینان از اینکه محتوای تولید شده دقیق و مطابق با استانداردهای کیفیت مطلوب است، مهم است.
 • احتمال خطا: به عنوان یک برنامه کامپیوتری، ممکن است اشتباه کنم یا دستورالعمل ها را اشتباه متوجه شوم. نظارت انسانی برای شناسایی و تصحیح هر گونه خطا مهم است.

به طور کلی، در حالی که من می توانم ابزار مفیدی برای وبلاگ نویسان باشم، مهم است که محدودیت ها و معایب احتمالی استفاده از من به عنوان یک وبلاگ نویس را در نظر بگیریم و تعادل مناسب بین اتوماسیون و نظارت انسانی را بیابم.

من: چند سوال و پاسخ متداول در مورد اینکه چگونه می توان از شما برای وبلاگ استفاده کرد چیست؟

ChatGPT: در اینجا چند سوال و پاسخ متداول درباره من و نحوه استفاده از من برای وبلاگ نویسی وجود دارد:

س: مدل زبان هوش مصنوعی چیست؟

آ: مدل زبان AI یک برنامه کامپیوتری است که برای تولید متن انسانی آموزش داده شده است. من یک مدل زبان بزرگ هستم که توسط OpenAI آموزش دیده‌ام، به این معنی که من روی مجموعه داده‌های بزرگی از زبان انسانی آموزش دیده‌ام و می‌توانم متنی شبیه به نحوه نوشتن انسان ایجاد کنم.

س: چگونه یک مدل زبان AI می تواند برای وبلاگ نویسان مفید باشد؟

آ: به‌عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی، می‌توانم به وبلاگ‌نویسان در کارهای مختلفی از جمله ایجاد ایده، تهیه پیش‌نویس، بهبود کیفیت نوشتار و ارائه اطلاعات کمک کنم. من می توانم به صرفه جویی در زمان و بهبود کیفیت محتوا کمک کنم و در عین حال به طیف وسیعی از اطلاعات دسترسی داشته باشم.

س: محدودیت های مدل زبان هوش مصنوعی برای وبلاگ نویسان چیست؟

آ: برخی از محدودیت های استفاده از یک مدل زبان هوش مصنوعی مانند من به عنوان یک وبلاگ نویس شامل کمبود خلاقیت، نیاز به نظارت انسانی و احتمال خطا است. در حالی که من می توانم در روند نوشتن کمک کنم و ایده هایی را پیشنهاد کنم، ممکن است نتوانم خلاقیت و اصالتی را که از یک نویسنده انسانی می آید، به طور کامل تکرار کنم. برای اطمینان از اینکه محتوای تولید شده دقیق و مطابق با استانداردهای کیفی مطلوب است، نظارت انسانی مهم است.

س: چگونه می توانم از مدل زبان هوش مصنوعی به عنوان وبلاگ نویس استفاده کنم؟

آ: برای استفاده از یک مدل زبان هوش مصنوعی مانند من به عنوان یک وبلاگ نویس، می توانید از من سوالاتی بپرسید یا درخواست هایی برای ایجاد ایده ارائه کنید، یا می توانید متنی را وارد کنید که می خواهید آن را ویرایش یا بهبود بخشم.

استفاده از ChatGPT به عنوان یک وبلاگ نویس: برخی از نظرات نهایی

اینجاست، مستقیماً از دهان اسب – ChatGPT می تواند به شما کمک کند در زمان نوشتن و تحقیق در پست های وبلاگ صرفه جویی کنید، اما محدودیت های جدی نیز دارد.

یک چیز، پایگاه دانش آن در سال 2021 به پایان می رسد، بنابراین این ابزار نمی تواند به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. از سوی دیگر، ممکن است نادرستی هایی را برای شما فراهم کند. همیشه ایده خوبی است که قبل از به اشتراک گذاشتن هر واقعیت یا رقمی با منابع اولیه بررسی کنید.

علاوه بر این، تایپ کردن هوش مصنوعی احتمالا این کار را نخواهد کرد رتبه بسیار بالا در نتایج جستجوی گوگل. گوگل همچنان محتوای اصلی و نوشته شده توسط انسان را ترجیح می دهد. همانطور که از برخی از پاسخ های ChatGPT در این مصاحبه می بینید، زمانی که یک پاراگراف با هوش مصنوعی نوشته می شود، آشکار می شود. محتوای نوشته شده با هوش مصنوعی از ساختار نسبتاً ساده و تکراری پیروی می کند.

ChatGPT قطعا یک فناوری هیجان انگیز (و تا حدودی ترسناک) است. با این حال، باید دید که این واقعا چه تاثیری بر دنیای وبلاگ نویسی و جستجوی گوگل خواهد داشت. در حال حاضر، ارزش آن را دارد که به عنوان ابزاری برای تکمیل تلاش های وبلاگ نویسی خود با آن بازی کنید. همانطور که ChatGPT می گوید، احتمالاً نباید برای نوشتن پست های وبلاگ خود زیاد به آن اعتماد کنید.
نحوه رفع خطای 400 درخواست بد (6 روش)

هنگام گشت و گذار در وب، ممکن است با صفحه نامعتبر روبرو شوید. گاهی اوقات سرور یک سایت قادر به درک درخواست شما برای محتوای آن نیست. به جای منابع درخواستی، پیام خطای «400 Bad Request» را مشاهده خواهید کرد.

خوشبختانه، مشکل 400 Bad Request به راحتی قابل حل است. اغلب، تصحیح اشتباهات املایی در URL کار را انجام می دهد، اما ممکن است لازم باشد حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید یا برنامه های افزودنی را به طور موقت غیرفعال کنید.

در این پست توضیح خواهیم داد که خطای 400 Bad Request چیست و چه چیزی باعث آن می شود. در ادامه، شش راه مختلف برای رفع آن را بررسی خواهیم کرد. بیا شروع کنیم!

مقدمه ای بر خطای 400 Bad Request

وقتی سعی می کنید به یک صفحه وب دسترسی پیدا کنید، مرورگر شما اطلاعات سایت را از سرور آن درخواست می کند. سپس وب سرور درخواست را پردازش می کند. هدر HTTP دارای یک کد وضعیت است که توضیح می دهد آیا درخواست موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

در یک درخواست موفق HTTP، کد وضعیت را نخواهید دید. با این حال، گاهی اوقات مرورگر وب شما ممکن است پیام خطایی مانند “400 Bad Request” را نمایش دهد:

این کد وضعیت HTTP سطح 400 نشان می دهد که یک خطای سمت مشتری در درخواست وجود داشته است. در نتیجه، نمی توانید صفحه مورد نظر خود را مشاهده کنید.

اگرچه این خطا معمولاً به عنوان “400 Bad Request” ظاهر می شود، ممکن است تغییراتی را مشاهده کنید:

 • درخواست بد – URL نامعتبر است
 • خطای HTTP 400
 • خطای HTTP 400 – درخواست بد
 • وضعیت HTTP 400 – درخواست بد
 • 400 – درخواست بد. درخواست به دلیل نحو نادرست توسط سرور قابل درک نیست. مشتری نباید بدون تغییر درخواست را تکرار کند.
 • درخواست نامعتبر مرورگر شما درخواستی ارسال کرد که این سرور قادر به درک آن نبود.
 • 400 درخواست بد درخواست سرصفحه یا کوکی خیلی بزرگ است
 • درخواست بد – خطای 400

خطای 400 Bad Request می تواند بسیار ناامید کننده باشد زیرا دسترسی به سایت را بدون ارائه هیچ اطلاعات مفیدی مسدود می کند. بیایید برخی از رایج ترین دلایل را مورد بحث قرار دهیم.

علل احتمالی خطای 400 Bad Request

هنگامی که سرور یک درخواست بد 400 را برمی گرداند، به این معنی است که نمی تواند درخواست شما را بفهمد و پردازش کند. این معمولاً به دلیل یک خطا در سمت مشتری است، به این معنی که مشکلی در سمت شما وجود دارد.

در اینجا برخی از مشکلات متداول وجود دارد که می تواند باعث خطای 400 Bad Request شود:

 • نحو URL نامعتبر است: ممکن است URL را اشتباه وارد کرده باشید یا از نویسه های نامعتبر استفاده کرده باشید.
 • حافظه پنهان یا کوکی های مرورگر خراب شده است: اگر کوکی های مرورگر شما منقضی شده باشد یا حافظه پنهان شما خراب شده باشد، سرور ممکن است نتواند درخواست شما را به درستی پردازش کند.
 • پسوندهای مرورگر متناقض: در برخی موارد، افزونه‌های مرورگر شما می‌توانند با درخواست تداخل کنند و باعث ایجاد یک درخواست بد 400 شوند.
 • حافظه پنهان DNS بد: داده های DNS ذخیره شده محلی شما ممکن است با ثبت DNS فعلی برای دامنه همگام نباشد.
 • حجم فایل آپلود شده بزرگ: اگر فایل بزرگی را در سایتی آپلود می کنید، ممکن است از حداکثر محدودیت آپلود فراتر رود.

از طرف دیگر، ممکن است یک خطای HTTP 400 به دلیل یک خطای سمت سرور رخ دهد. به عنوان مثال، وب سایت ممکن است یک سرور پیکربندی نادرست یا یک مشکل موقت داشته باشد.

نحوه رفع خطای 400 درخواست بد (6 روش)

هنگامی که خطای 400 Bad Request را مشاهده کردید، می توانید سعی کنید صفحه را به روز کنید. در برخی موارد، با این کار هر گونه مشکل موقتی حل می شود. اگر کار نکرد، می توانید مراحل زیر را امتحان کنید.

1. خطاهای آدرس را بررسی کنید

ابتدا باید URL خود را برای خطا بررسی کنید. این یکی از رایج ترین دلایل درخواست بد 400 است.

ممکن است اشتباهات املایی، نحو نادرست یا کاراکترهای اضافی در آدرس وجود داشته باشد. رجوع به نام دامنه، مسیر دایرکتوری و رشته پرس و جو برای اطمینان از درستی آدرس مهم است.

در طول این فرآیند، کاراکترهای خاص را بررسی کنید. به عنوان مثال، کاراکترهای دلخواه مانند خط تیره (-) یا درصد (%) می توانند باعث ایجاد پرس و جو اشتباه شوند:

برخی از URL ها دارای کاراکترهای خاصی هستند، اما باید مطمئن شوید که آنها به درستی کدگذاری شده اند. می توانید آدرس را با استفاده از رمزگشا/رمزگذار URL بررسی کنید. این ابزار همه کاراکترهای نامعتبر در URL را شناسایی می کند:

سپس دوباره سعی کنید URL را جستجو کنید. اگر همان خطای 400 را دریافت کردید، می توانید صفحه وب را به روش دیگری نیز جستجو کنید.

به عنوان مثال، می توانید نام دامنه یک سایت و یک کلمه کلیدی مرتبط را جستجو کنید. اگر به دنبال پست اندازه‌های تصویر ویژه ما بودید، “site: dreamhost.com اندازه‌های تصویر برجسته” را در موتور جستجو تایپ کنید:

این به شما امکان می دهد بدون نیاز به وارد کردن URL به صورت دستی به صفحه دسترسی داشته باشید. ممکن است همچنان یک خطای 400 Bad Request دریافت کنید. اگر این اتفاق افتاد، به روش زیر ادامه دهید.

2. کش و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید

مرورگر شما داده های سایت را در حافظه کش ذخیره می کند. به این ترتیب، هنگامی که در آینده دوباره از آن سایت بازدید می کنید، مرورگر محتوای کش شده را برای بارگذاری سریعتر صفحه ارائه می دهد.

در حین گشت و گذار در اینترنت، کوکی ها نیز در مرورگر شما ذخیره می شوند. اینها فایل های کوچکی هستند که حاوی داده هایی مانند مدت زمان جلسه مرور شما هستند. کوکی ها همچنین می توانند اطلاعات شخصی سازی شده مانند جزئیات ورود به سیستم یا تنظیمات برگزیده سایت را به خاطر بسپارند.

اگرچه حافظه پنهان و کوکی‌های مرورگر شما می‌توانند ابزار مفیدی باشند، اما ممکن است خراب شوند. همچنین ممکن است کوکی ها در نهایت منقضی شوند. وقتی این اتفاق می افتد، می تواند یک درخواست 400 بد را راه اندازی کند.

برای حل این مشکل، حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید. در گوگل کروم، باید روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. سپس انتخاب کنید ابزارهای بیشتر > پاک کردن داده‌های مرور:

با این کار یک پنجره باز می شود که در آن می توانید داده هایی را که می خواهید پاک کنید انتخاب کنید. حتما انتخاب کنید کوکی ها و سایر داده های سایت همچنین تصاویر و فایل های کش شده:

اگر خطای Bad Request در دستگاه یا نوع مرورگر دیگری رخ دهد، این روند کمی متفاوت به نظر می رسد. اگر از iPhone یا رایانه شخصی مایکروسافت استفاده می‌کنید، باید پایگاه دانش شرکت را مرور کنید تا حافظه پنهان، کوکی‌ها یا داده‌های مرور خاص خود را پاک کنید.

توجه داشته باشید که این از بسیاری از وب سایت ها برای شما آشکار می شود. همچنین ممکن است با بازدید مجدد از این سایت ها، زمان بارگذاری کندتری را تجربه کنید. با این حال، می‌تواند داده‌های خراب یا لو رفته را حذف کند که می‌تواند باعث درخواست 400 بد شود.

3. افزونه های مرورگر را غیرفعال کنید

اگر صاحب وب سایت هستید، احتمالاً می دانید که افزونه های شخص ثالث می توانند خطاهای زیادی در وردپرس ایجاد کنند. به همین ترتیب، نرم افزار موجود در افزونه های مرورگر شما می تواند در درخواست شما اختلال ایجاد کند.

برای شروع، برنامه های افزودنی خود را غیرفعال کنید. اگر از گوگل کروم استفاده می کنید، دوباره روی سه نقطه کلیک کنید و به آن بروید ابزارهای بیشتر > برنامه های افزودنی:

این شما را به صفحه ای می برد که در آن می توانید افزونه های کروم خود را مدیریت کنید. با استفاده از سوئیچ ها، همه موارد زیر را خاموش کنید:

اکنون صفحه ای را که درخواست بد را راه اندازی کرده است مجدداً بارگیری کنید. اگر با موفقیت بارگذاری شود، یکی از این پسوندها باعث خطا شده است.

برای یافتن برنامه افزودنی مشکل ساز، آنها را یکی یکی دوباره فعال کنید و هر بار بررسی کنید که آیا خطا برگشته است یا خیر. پس از انجام آن، پسوندی که باعث آن شده است را حذف کنید. این باید از 400 کد وضعیت HTTP در آینده جلوگیری کند.

4. کش DNS را پاک کنید

اولین باری که از یک وب سایت بازدید می کنید، برخی از داده های آن به صورت محلی در یک کش ذخیره می شود. برای بارگیری سریعتر صفحات، رایانه شما اطلاعات DNS مربوط به وب سایت ها را ذخیره می کند. این امر نیاز به جستجوی سرور نام و آدرس IP سایت را در هر بار بازگشت از بین خواهد برد.

درست مانند کش مرورگر شما، کش DNS نیز ممکن است خراب یا قدیمی شود. گاهی اوقات یک وب سایت اطلاعات DNS خود را به روز می کند. اگر این با داده‌های حافظه پنهان شما تضاد داشته باشد، ممکن است منجر به خطای 400 Bad Request شود.

برای رفع این خطا، باید کش DNS خود را پاک کنید. برای سیستم عامل‌های macOS که روی Monterey و Big Sur اجرا می‌شوند، یک ترمینال را باز کنید و این دستور را وارد کنید:

sudo dscacheutil -flushcache; sudo killall -HUP mDNSResponder

اگر ویندوز 10 دارید، خط فرمان را باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید:

ipconfig /flushdns

با سیستم عامل لینوکس، از ترمینال به عنوان خط فرمان استفاده خواهید کرد. برای پاک کردن DNS، فقط این دستور را اجرا کنید:

sudo systemd-resolve --flush-caches

همچنین ممکن است لازم باشد کش DNS را برای مرورگر خود پاک کنید. برای انجام این کار در گوگل کروم، خط زیر را در نوار جستجو قرار دهید:

chrome://net-internals/#dns

سپس بر روی آن کلیک کنید پاک کردن کش میزبان. با این کار کش DNS مرورگر شما پاک می شود:

هنگامی که DNS خود را با موفقیت پاک کردید، بررسی کنید که آیا این خطا را برطرف کرده است. اگر نه، باید روش دیگری را امتحان کنید.

5. اندازه فایل آپلود شده را بررسی کنید

گاهی اوقات خطای 400 Bad Request را بلافاصله پس از آپلود فایل در یک وب سایت مشاهده می کنید. در این صورت ممکن است فایل شما برای آپلود در سرور سایت خیلی بزرگ باشد.

هر سایت حداکثر اندازه فایل آپلود را دارد. اگرچه این توسط ارائه دهنده هاست تنظیم شده است، اما معمولاً بین 2 تا 500 مگابایت است. اگر یک فایل بزرگتر آپلود کنید، احتمالاً درخواست بدی دریافت خواهید کرد.

برای دیدن اینکه آیا این مورد است، با آپلود یک فایل کوچکتر شروع کنید. اگر این کار موفقیت آمیز بود، باید اندازه فایل اصلی را تغییر دهید یا فشرده کنید.

می توانید از ابزاری مانند TinyPNG برای کاهش حجم فایل استفاده کنید:

اگر سایت اجازه می دهد، می توانید یک فایل فشرده را نیز آپلود کنید. در نهایت، شما می خواهید اندازه فایل ها را به اندازه ای کاهش دهید که در محدوده اندازه فایل برای آپلود در سرور باقی بمانید.

6. دستگاه و اتصال اینترنت خود را عیب یابی کنید

وقتی هر صفحه‌ای که بازدید می‌کنید 400 درخواست بد برمی‌گرداند، ممکن است اتصال اینترنت بدی داشته باشید. برای دیدن اینکه آیا این مورد است، سعی کنید به شبکه دیگری تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید Wi-Fi را برای دستگاه تلفن همراه خود خاموش کنید و از داده تلفن همراه استفاده کنید.

اگر این خطا برطرف شد، می توانید اتصال اینترنت خود را عیب یابی کنید. ممکن است لازم باشد روتر Wi-Fi خود را مجددا راه اندازی کنید. در غیر این صورت، می توانید با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید.

همچنین می توانید سعی کنید دستگاه خود را خاموش و دوباره روشن کنید. از آنجایی که این کار می تواند حافظه دسترسی تصادفی (RAM) را پاک کند، حافظه پنهان موقت را پاک کند و برنامه های در حال اجرا را ببندد، می تواند به حل یک درخواست بد کمک کند.

گشت و گذار بدون خطا

خطای 400 Bad Request یک کد وضعیت سرویس گیرنده HTTP است که زمانی رخ می دهد که سرور نتواند درخواستی را انجام دهد. این معمولاً به دلیل غلط املایی در URL، کوکی های مرورگر خراب، یا پسوندهای مرورگر متناقض ایجاد می شود.

خوشبختانه راه های زیادی برای حل مشکل وجود دارد. یک راه حل ساده، بارگیری مجدد مرورگر و بررسی مشکلات موقت است. با این حال، ممکن است لازم باشد حافظه پنهان DNS خود را پاک کنید، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید، یا حجم فایل های آپلود شده خود را کاهش دهید.

برای نکات عیب یابی بیشتر، در وبلاگ DreamHost مشترک شوید! هر زمان که مطالب جدیدی منتشر کنیم به شما اطلاع خواهیم داد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

دامنه های .ONLINE اکنون برای مدت محدودی رایگان هستند

ما خوشحالیم که یک پیشنهاد تبلیغاتی جدید برای .ONLINE اعلام می کنیم، که به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از پرتقاضاترین دامنه های عمومی سطح بالا در دسترس است.

Radix، رجیستری که مالک .ONLINE و نه دامنه دیگر است، به DreamHost 300000 دامنه .ONLINE و اجازه ثبت این دامنه های رایگان را برای همه مشتریان واجد شرایط اعطا کرده است. مشتریان واجد شرایط به مشتریان فعال DreamHost محدود می شوند. هیچ حساب میزبانی وب برای واجد شرایط بودن یک مشتری لازم نیست و مشتریانی که فقط دامنه مستقل دارند واجد شرایط هستند.

درباره .ONLINE

دامنه. بنابراین برای شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها، کارآفرینان، سایت‌های تجارت الکترونیک، پروفایل‌های شخصی و نمونه کارها، و وبلاگ‌ها مناسب است.

این دامنه در حال رشد جایگزینی عالی برای سایر برنامه های افزودنی مانند .COM و .NET است که دامنه وسیع تری دارند و مشتری که .ONLINE را ثبت می کند می تواند آدرس وب سایت موجود خود را در این افزونه قبل از اینکه توسط رقیب گرفته شود محافظت کند.

کلمه “آنلاین” در بیش از 24 زبان قابل درک است. این امر .ONLINE را به یک نام دامنه قدرتمند و مقبول جهانی برای همه انواع مشاغلی تبدیل می کند که به دنبال ایجاد یک نام تجاری جهانی هستند.

علاوه بر این، از آنجایی که بیش از 2.3 میلیون دامنه .ONLINE در بیش از 230 کشور ثبت شده است، و از آنجایی که دومین دامنه محبوب و پربازدید جدید عمومی در سطح بالا در سراسر جهان است، هر کسب و کاری که به صورت آنلاین ثبت نام می کند، فوراً راه اندازی می شود – یا راه اندازی مجدد می شود. مزیت این دسترسی جهانی

چرا یک دامنه .ONLINE ثبت می کنیم؟

هنگامی که شما یک شرکت جهانی با مشتریان و مشتریان در سرتاسر جهان هستید، ثبت دامنه .ONLINE به آنها می گوید که درهای مجازی شما برای تجارت به روی همه آنها باز است. هر کجا که هستند. شما به وضوح بیان می کنید که محدود به یک موقعیت جغرافیایی فیزیکی نیستید، بنابراین به همین ترتیب ملزم به ارائه خدمات به مشتریان در نزدیکی یک مکان فیزیکی نیستید.

با همه این ویژگی ها، هیچ دلیلی وجود ندارد که امروز از ادعای خود برای یک دامنه رایگان .ONLINE صرف نظر کنید.

 • سئو دوستانه
 • در دسترس
 • ساده اما قطعی
 • بیاد ماندنی
 • شهودی
 • جهانی
 • مارکوا
 • مناسب

چگونه دامنه .ONLINE رایگان خود را ادعا کنیم

این پیشنهاد تبلیغاتی – که از 1 ژانویه 2023 تا 31 مارس 2023 اجرا می شود – اعتباری برای اولین سال ثبت نام رایگان آنلاین است. پس از سال اول، ثبت نام با قیمت معمولی 29.95 دلار در سال تمدید می شود. مشتریان فعال DreamHost تبلیغاتی را در صفحه اصلی DreamHost.com و یک بنر در بخش مدیریت حساب داشبورد خود پیدا می کنند و این پیشنهاد نیز از طریق یک کمپین ایمیل ارسال می شود.

دامنه .ONLINE رایگان خود را همین امروز ثبت کنید!

این پیشنهاد تبلیغاتی برای مدت محدودی برای مشتریان واجد شرایط DreamHost رایگان است. دامنه .ONLINE رایگان خود را امروز قبل از اینکه شخص دیگری انجام دهد، بگیرید!

چگونه انیمیشن های Lottie را به سایت خود اضافه کنید (3 روش)

تصاویر و ویدیوهای چشم نواز راهی عالی برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان آنلاین هستند. با این حال، تقریباً هر وب سایتی از آنها برای بهبود تجربه کاربری (UX) استفاده می کند. بنابراین، اضافه کردن این عناصر بصری استاندارد به صفحات شما دیگر برای متمایز کردن سایت شما از سایرین کافی نیست.

خوشبختانه، شما می توانید انیمیشن های Lottie را به سایت خود اضافه کنید تا به شما مزیت رقابتی بدهد. LottieFiles یک کتابخانه رایگان از انیمیشن ها را ارائه می دهد که می توانید به راحتی به وب سایت خود اضافه کنید. سپس می توانید از آنها برای افزایش تعامل کاربران و بهبود طراحی سایت خود استفاده کنید.

در این پست، برخی از مزایای کلیدی استفاده از انیمیشن های Lottie در سایت شما را از نزدیک بررسی خواهیم کرد. در مرحله بعد، سه راه ساده برای افزودن این عناصر بصری را به شما نشان خواهیم داد. بیا شروع کنیم!

مزایای اضافه کردن انیمیشن های Lottie به سایت شما

اگرچه ویدیوها و تصاویر می توانند وب سایت شما را جذاب تر کنند، این نوع تصاویر در همه جای اینترنت دیده می شود. از طرف دیگر، انیمیشن ها می توانند مزیت منحصر به فردی به شما بدهند.

به علاوه، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی پیش‌بینی شده برای صنعت انیمیشن طی 9 سال آینده 60 درصد رشد کند. این به این معنی است که اگر اکنون استفاده از آنها را شروع کنید، می توانید از روند رو به رشد جلوتر باشید.

در واقع، 61 درصد از بازاریابان در سال گذشته از محتوای تعاملی به عنوان یک تاکتیک تعامل دیجیتال استفاده کردند. استراتژی های دیگر شامل GIF است که می تواند برای نمایش انیمیشن ها نیز استفاده شود.

انیمیشن های Lottie یک انتخاب عالی هستند، تا حد زیادی به دلیل حجم فایل کوچک آنها:

در واقع این فایل ها هستند 600% کوچکتر از فایل های GIF – می توانید آنها را به سایت خود اضافه کنید بدون اینکه چیزی را سنگین کنید. این به شما امکان می دهد یک UX مثبت را حفظ کنید.

حتی بهتر از آن، انیمیشن های Lottie را می توان به طور کامل سفارشی کرد تا با هویت برند شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، این یک راه حل مقرون به صرفه است زیرا LottieFiles گسترده ترین کتابخانه انیمیشن رایگان را ارائه می دهد. شما به هزاران عنصر، کاراکتر و تصویر رابط کاربری دسترسی خواهید داشت.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

چگونه انیمیشن های Lottie را به سایت خود اضافه کنید (3 روش)

اکنون که مزایای استفاده از انیمیشن های Lottie را می دانید، بیایید به سه راه برای افزودن آنها به سایت خود نگاه کنیم.

روش 1: انیمیشن خود را با oEmbed اضافه کنید

افزودن انیمیشن های Lottie خود از طریق oEmbed ساده ترین روش در این راهنما است. تنها نقطه ضعف این است که نمی توانید تنظیمات انیمیشن را ویرایش کنید یا آنها را طوری تنظیم کنید که به تعاملات کاربر واکنش نشان دهند.

برای شروع با این روش، کتابخانه انیمیشن LottieFiles را مرور کنید تا انیمیشن مناسب برای سایت خود را بیابید. هنگامی که طرحی را که دوست دارید پیدا کردید، روی انیمیشن کلیک کنید و به سادگی URL oEmbed را کپی کنید (برای انجام این کار باید به یک حساب کاربری رایگان وارد شوید):

سپس به وردپرس بروید و صفحه یا پستی را که می‌خواهید انیمیشن خود را در آن قرار دهید باز کنید. سپس فقط یک مورد جدید اضافه کنید جاسازی بلوک گوتنبرگ:

اکنون URL oEmbed را که از وب سایت Lottie کپی کرده اید، قرار دهید:

بازدید جاسازی دکمه برای تایید عمل.

در این مرحله، باید ببینید که انیمیشن در صفحه شما ظاهر می شود:

همانطور که قبلا ذکر شد، پس از افزودن انیمیشن به صفحه یا پست وردپرس خود، نمی توانید آن را سفارشی کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که در حالی که هنوز در وب سایت Lottie هستید، هر گونه ویرایشی را که می خواهید از قبل انجام دهید.

روش 2: انیمیشن خود را با استفاده از بلوک لوتی برای گوتنبرگ یک افزونه

اگرچه روش oEmbed ساده ترین است، استفاده از بلوک Lottie for Gutenberg نیز بسیار آسان است. همچنین به شما این امکان را می دهد که هر تغییری را که در پروژه های خود ایجاد می کنید، فوراً پیش نمایش کنید.

ابتدا برو به پلاگین ها > یک مورد جدید اضافه کنید برای نصب و فعال سازی پلاگین Lottie block for Gutenberg در وردپرس:

سپس می توانید به حساب LottieFiles خود وارد شوید یا یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

سپس یک بلوک جدید در ویرایشگر گوتنبرگ اضافه کنید. به دنبال، جستجو برای لوتی مسدود کنید و آن را به صفحه خود اضافه کنید:

در اینجا سه ​​راه برای درج انیمیشن Lottie در وردپرس خواهید یافت:

 • را کلیک کنید انیمیشن را کشف کنید برای مرور کتابخانه LottieFiles (برای انجام این کار به یک حساب کاربری نیاز دارید).
 • انتخاب کنید کتابخانه ی رسانه برای پیدا کردن انیمیشنی که قبلا آپلود کرده اید.
 • ضربه درج از آدرس اینترنتی برای وارد کردن اتصال JSON.

اگر روش دوم را انتخاب کنید، می توانید پیوند JSON را در وب سایت Lottie بیابید:

هنگامی که انیمیشن را به صفحه خود اضافه کردید، می توانید پیش نمایش طرح را در گوتنبرگ مشاهده کنید:

اکنون، در مسدود کردن تنظیمات، شما می توانید انیمیشن خود را سفارشی کنید. به عنوان مثال، می توانید به آن یک پس زمینه شفاف بدهید، ابعاد را تغییر دهید یا انیمیشن را با اعمال مختلف فعال کنید. همچنین می توانید از این افزونه برای افزودن انیمیشن Lottie به عنوان پس زمینه وردپرس استفاده کنید.

روش 3: انیمیشن خود را با HTML و جاوا اسکریپت اضافه کنید

افزودن انیمیشن Lottie خود با HTML و جاوا اسکریپت هنوز هم بسیار آسان است، اما این پیچیده ترین روش است. همچنین، شما نمی توانید به روز رسانی های زمان واقعی را ببینید.

در عوض، باید بین گوتنبرگ و وب سایت خود جابجا شوید تا تغییرات خود را ببینید. با این حال، اگر با HTML آشنا هستید و به دنبال گزینه های سفارشی سازی پیشرفته هستید، ممکن است بخواهید از این روش استفاده کنید.

برای شروع با این روش، روی انیمیشن در کتابخانه LottieFiles کلیک کنید و پیوند را در فایل Lottie JSON کپی کنید:

سپس به پایین بروید تا «استفاده از انیمیشن در…» را ببینید و انتخاب کنید :

این شما را به پخش کننده وب LottieFiles می برد:

در اینجا می توانید رنگ پس زمینه را انتخاب کنید، اندازه و سرعت انیمیشن را تنظیم کنید و موارد دیگر.

حالا تیک را بردارید کنترل ها و مقداری HTML تولید شده را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد:

خط کدی را که با “ شروع می شود کپی کنید” و با ” ختم می شود“. سپس در وردپرس، یک مورد جدید اضافه کنید HTML سفارشی مسدود کردن:

کد HTML را که از LottieFiles کپی کرده اید، قرار دهید و کلیک کنید پیش نویس در گوشه سمت راست بالا:

انیمیشن شما هنوز کار نخواهد کرد. ابتدا باید فایل جاوا اسکریپت Lottie Player را در وردپرس بارگذاری کنید.

برای انجام این کار، به LottieFiles Web Player برگردید و تگ اسکریپت را که با ” شروع می شود کپی کنید.” و با ” ختم می شود”:

اکنون به وردپرس بروید و افزونه Simple Custom CSS و JS را نصب کنید:

پس از فعال شدن، به داشبورد افزونه بروید و انتخاب کنید کد HTML را اضافه کنید:

می توانید به کد خود عنوانی مانند “Adds Lottie Player” بدهید. سپس تگ اسکریپت را در ویرایشگر قرار داده و کلیک کنید انتشار:

اکنون به صفحه ای که کد HTML خود را در آن جایگذاری کرده اید بازگردید. وقتی به پیش‌نمایش می‌روید، باید انیمیشن Lottie خود را ببینید:

اگر انیمیشن خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است، می توانید پارامترهای پیش فرض را در کد HTML که در آن نوشته شده است، تغییر دهید. style= “width: X; ارتفاع: X;”.

امروز انیمیشن های Lottie را به سایت خود اضافه کنید

از آنجایی که تصاویر و ویدیوها تقریباً در هر وب سایتی ظاهر می شوند، بعید است که از جمله آنها در صفحات شما طرح های شما برجسته شود. با این حال، می توانید انیمیشن های Lottie را به سایت خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان را تحت تاثیر قرار دهید، برند شما را منعکس کرده و تعامل را بهبود بخشید.

به طور خلاصه، در اینجا سه ​​راه برای اضافه کردن انیمیشن های Lottie به سایت شما وجود دارد:

 1. انیمیشن های Lottie را با oEmbed اضافه کنید.
 2. با استفاده از پلاگین Lottie for Gutenberg انیمیشن ها را به Lottie اضافه کنید.
 3. انیمیشن های Lottie را با HTML و جاوا اسکریپت اضافه کنید.

راه دیگری برای متمایز کردن وب سایت خود از بقیه، طراحی صفحات سفارشی است که منحصر به برند شما هستند. در DreamHost، ما می توانیم یک سایت منحصر به فرد، سازگار با موبایل و بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو برای شما ایجاد کنیم. امروز برنامه های طراحی وب ما را بررسی کنید!

یک وب سایت زیبا دریافت کنید که به آن افتخار می کنید

طراحان ما یک وب سایت زیبا از ابتدا ایجاد خواهند کرد تا کاملاً با برند شما مطابقت داشته باشد.

هاست اشتراکی در مقابل هاست اختصاصی

اگر در مورد اینکه کدام سرویس میزبانی وب برای شما بهترین است گیج و سردرگم هستید، به جای درستی آمده اید! با توجه به گستره وسیعی از گزینه‌ها، حتی مشتریان با فن‌آوری بیشتر ممکن است به کمک نیاز داشته باشند.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: میزبانی مشترک و میزبانی اختصاصی. هیچ سیستمی برای همه مناسب نخواهد بود، بنابراین باید نیازهای خود را شناسایی کرده و تکالیف خود را انجام دهید. خوشبختانه، ما اینجا هستیم تا گزینه های مختلف را بررسی کنیم و به شما در انتخاب آگاهانه کمک کنیم.

در این راهنما، نگاهی کامل به هاست اشتراکی در مقابل هاست اختصاصی خواهیم داشت. بیا شروع کنیم!

میزبانی وب اشتراکی

با میزبانی وب اشتراکی، یک سرور فیزیکی توسط چندین کاربر که از منابع مشابهی استفاده می کنند به اشتراک گذاشته می شود. همه هزینه های ذخیره سازی، پهنای باند و سایر ویژگی ها را به اشتراک می گذارند. Web Neighbors نمی‌تواند به حساب‌ها یا وب‌سایت‌های دیگر دسترسی داشته باشد، بنابراین سیستم امن و مطمئن است:

اعتبار: Seobility – مجوز: CC BY-SA 4.0

مقرون به صرفه بودن و سهولت استفاده آن، میزبانی وب اشتراکی را به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است. میزبان وب شما سرور شما را راه اندازی می کند و نرم افزار لازم را نصب می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت یا اپلیکیشن خود را آپلود کنید. با استفاده از کنترل پنل ساده، می توانید پایگاه داده، حساب ایمیل و سایر ابزارهای خود را برای انجام تجارت ایجاد و مدیریت کنید.

هاست اشتراکی می تواند یک راه حل ایده آل باشد اگر:

 • کسب و کار شما کوچک تا متوسط ​​است.
 • ترافیک شما به چند صد بازدید کننده در ماه محدود می شود.
 • محتوای وب سایت شما اغلب به روز می شود.
 • شما هیچ ایده ای برای پیکربندی سرور، نصب و ارتقای نرم افزار آن، یا انجام پشتیبانی فنی ندارید.

در DreamHost، ما برنامه های میزبانی مشترک با قیمت مناسب را برای سایت های وردپرس ارائه می دهیم. به علاوه، برنامه های ما با یک نام دامنه رایگان همراه است!

چرا هاست اشتراکی را انتخاب کنیم؟

اگر در زمینه میزبانی وب تازه کار هستید، یک پلت فرم مشترک برای یادگیری طناب ها عالی است. این کاملا برای مشاغل و وب سایت هایی با ترافیک وب کم تا متوسط ​​که نیازی به پیکربندی سرور سفارشی پیچیده ندارند، مناسب است.

شما می توانید آن را به عنوان یک خانه بزرگ در نظر بگیرید که توسط چندین هم اتاقی مشترک است. هزینه‌هایی مانند غذا، محصولات تمیزکننده و برق تقسیم می‌شود. اگر یخچال از کار بیفتد، صاحبخانه صمیمی در همسایگی زندگی می کند. این ترتیب باعث صرفه جویی در پول همه می شود و همه چیز به خوبی پیش می رود، مشروط بر اینکه هیچ کس مستقیماً از کارتن شیر ننوشد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

میزبانی وب اختصاصی

با هاست اختصاصی، شما تنها کاربر سرور هستید. ظرفیت و منابع آن کاملاً متعلق به شماست. این به شما کنترل بسیار بیشتری بر پیکربندی و محیط کاری کلی می دهد. همچنین خدمات و نرم افزارهای متنوع تری برای انتخاب وجود دارد.

هر کسب و کاری به تمام مزایایی که هاست اختصاصی ارائه می دهد نیاز ندارد. با این حال، ممکن است در شرایط زیر منطقی باشد:

 • کسب و کار شما دائما در حال رشد است و محصولات یا خدماتی را اضافه می کند، بنابراین برای سفارشی کردن سرور، انتخاب نرم افزار و تطبیق سیستم با نیازهای در حال تغییر خود به کنترل و انعطاف پذیری نیاز دارید.
 • وب سایت شما شامل مقدار قابل توجهی از جریان ویدئو و عکس های با وضوح بالا است.
 • شما یک آدرس IP منحصر به فرد می خواهید که نیازی به اشتراک گذاری آن با وب سایت های دیگر ندارید.
 • کسب و کار شما تراکنش های بسیار حساسی را پردازش می کند که به ویژگی های امنیتی پیشرفته نیاز دارند.

اگر به دنبال یک سرور اختصاصی هستید، ما هاست اختصاصی کاملاً مدیریت شده را ارائه می دهیم. شما به سرور خود دسترسی روت خواهید داشت، همراه با نظارت و پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته تا کارها به خوبی اجرا شود.

چرا هاست اختصاصی را انتخاب کنید؟

قابل درک است که داشتن یک سرور اختصاصی بیشتر از هاست اشتراکی هزینه دارد. به هر حال، امکانات و منابع بیشتری برای انتخاب وجود دارد. مگر اینکه مهارت های فنی عالی یا پشتیبانی فنی قوی در شرکت خود نداشته باشید، احتمالاً به بسته ای نیاز خواهید داشت که شامل ساخت و نگهداری تجهیزات باشد.

این ویژگی های اضافی قیمتی دارند، اما برای مشتریانی که به کنترل کامل بر محیط عملیاتی خود و کمی امنیت بیشتر نیاز دارند، ارزش آن را دارند. همچنین، اگر سایت پر بازدیدی دارید که دائما در حال رشد است، هاست اختصاصی ممکن است گزینه بهتری باشد.

بهترین طرح میزبانی وب سایت خود را انتخاب کنید

هاست اشتراکی و هاست اختصاصی مزایا و معایب خود را دارند. از یک طرف، هاست اشتراکی یک گزینه مقرون به صرفه است که برای مشاغل کوچک و متوسط ​​کاملاً مناسب است. همچنین، دیگر نگران پیکربندی سرور خود نخواهید بود.

در مقابل، یک سرور اختصاصی عملکرد عالی ارائه می دهد و به شما کنترل کامل بر پیکربندی سرور خود را می دهد. این یک گزینه عالی برای مشاغل بزرگتر، سایت های پربازدید و کاربرانی است که با فناوری آشنا هستند.

در DreamHost، ما هم میزبانی مشترک و هم برنامه های میزبانی اختصاصی را ارائه می دهیم. امروز با ما تماس بگیرید تا بدانید کدام سرویس برای وب سایت شما مناسب است!

قدرتمندترین هاست DreamHost را دریافت کنید

برنامه های هاست اختصاصی ما راه حل مناسبی برای سایت های پربازدید است که به سرعت بالا و آپتایم ثابت نیاز دارند.

اسلات آنلاین دفتر سایت جودی پایان 2022 تا 2023

برخی از پیوندهای این پست ممکن است پیوندهای وابسته باشند. به این معنی که اگر روی لینک کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون کمی بدون هیچ هزینه ای برای شما دریافت کنم. اما مطمئن باشید که همه نظرات برای من باقی می ماند. شما می توانید سلب مسئولیت کامل وابسته من را در اینجا بخوانید.

GAME عملی Menaduan situs judi اسلات آنلاین در اندونزی یانگ تربایک دان paling gacor sehatan sempakasin bermain game IBCBET akan tercipta seledi jika anda sempergan dengan yang menjadi salah satu agen slot online terpercaya tahun. پاستینیا آندا خوش شانس خواهد بود دان دیمانجاکان دنگان بیبراگان پلایمانان یانگ بیداپاتان. اسلات عضو باگی آنلاین، کمو آکان منداپات سموآ بازی جودی آنلاین terbaru دری کامی یایتو 9بازی، دنگان یانگ یانگ بارو دان آدا فیتور مناریکان، اسلات جکپات جایزه سرتا آنلاین تربسر. از سایت اسلات آنلاین به شرح زیر استفاده کنید:

 1. 1. نثر دفتر شیار گکور تربایک یانگ سنگت مده کودانا
 2. 2. برداشت و واریز به صورت عملی و آسان
 3. 3. Bisa menabako demo pragmatic terlebi dahulu
 4. 4. ممبایار تپه پرگامان پمین
 5. 5. ارائه situs judi slot gacor terbaru promo terbaru 2022.

دفتر نما 19 بازی جودی اسلات گکور آنلاین تربایک دان ترپرکایا شماره 1 2022

Berikut adalah kumpulan daftar nama nama situs khusso judi slot online terbaiik dan terpercaya no 1 2022 di Indonesia yang kontakionan dengan PRAGMATIC PLAY, untuk pretawana berwaja permainan splot game gacor uang asli terpopulaer:

 1. 1. اسلات Gacor RTG
 2. 2. شکاف تک لمسی Gacor
 3. 3. اسلات Gacor PLAYTECH
 4. 4. اسلات Gacor JDB 168
 5. 5. اسلات Gacor JOKER123
 6. 6. اسلات Gacor بازی عملی
 7. 7. اسلات Gacor HABANERO
 8. 8. اسلات Gacor SPADEGAMING
 9. 9. اسلات Gacor Gamatron
 10. 10. اسلات Gacor Microgaming
 11. 11. اسلات Gacor CQ9
 12. 12. اسلات بازی Gacor Flow
 13. 13. Gacor Play n go اسلات
 14. 14. اسلات Gacor Pgsoft
 15. 15. بازی های نمادین اسلات گاکور
 16. 16. اسلات Gacor Iconic Games
 17. 17. اسلات گاکور یون
 18. 18. Slot gacor YGG Drasil
 19. 19. اسلات gacor slot88

Daftar Situs Judi Slot Online Terpercaya Indonesia 2022 – 2023 PRAGMATIC GAME

بازی عملی Selaku situs judi اسلات تربایک و terpercaya no 1 presupatan daftar situs judi اسلات آنلاین terpercaya bagi semua bettor judi اسلات آنلاین دنگان presupatanan berungan macam بازی funkung seperti پوکر، اسلات آنلاین کازینو آنلاین بینگ پوت مننگ، جایزه زنده آنلاین.

با استفاده از محبوب ترین بازی ها: اسلات اسلات Gacor آنلاین، poker idn، 9Gaming Poker برای یک حساب کاربری طراحی شده است. اسلات آنلاین با بهترین جوایز. پارا پیمین جیکا سمپربا منجدی عضو سرتا بربرال گنفاسات مناریک لاین. Slot Situs online terbaik presentaan tehnologi portfel yang membuat sukuri dalam mekamanan semua permainan dalam satu akun saja untuk bermain judi bola دان اسلات آنلاین.

اسلات جودی آنلاین Daftar Agen Indonesia Terlengkap 2022

دلایلی وجود دارد که چرا اعضای setia kami selalu bermain و domada transaksi daftar slot online di tempat kami وجود دارد. Alasannya adalah karena agen slot Gacor ini sudah lama mukbaan oleh ribuan penguja dan kami juga melayani secara professional dalam prosess transaksi سپرده سوکوم برداشت برساما AGEN SBOBET ONLINE TERPERCAYA. Berapapun pergamanan para bettor joker123 saat kemana taruhan bersama agen slot online kami maka akan kami transfer dengan cepat dengan hanya mekkebu waktu bereku menit saja. Berikut Kami Yang Akan Diinformasikan Seperti Dibawah Ini.

SITUS JUDI ONLINE24JAM سپرده Uang Asli TERPERCAYA

بازی عملی Penduang situs Gacor permainan judi online 24jam terpercaya yang presena banyak jenis permainan judi seperti، taruhan bola، کازینو، پوکر آنلاین، تمبک ایکان، سابونگ ایام. آندا تیداک هاروس مراسا رپوت لاگی منچاری سیتوس جودی لاین یانگ بلوم تنتو بیسا ممسیکان پرگامونان. Karena hanya dengan 1 akun anda sudah bisa memanakan semua jenis permainan judi24online slot uang asli terpercaya secara lengkap. سباب کامی فقط بهترین پیشنهاد را برای هر کسی که می خواهد به بهترین پیشنهاد بپیوندد ارائه می دهد. Oleh karena itu sedunga دفتر اسلات آنلاین mudah menang juga selalu predukana kansatan menang yang lebih besar untuk anda selama masang taruhan آنلاین اوانگ آسلی.

SITUS JUDI SLOT ONLINE TERLENGKAP DAN TERBAIK 2022 DI Indonezia

گزینه های زیادی در دسترس شماست. Anda dapat memilar semua jenis permainan slot dari provider games yang terbaik dengan servicean ramah selama 24 Jam. آندا داپات منجک کجاسان تربسر اونتوک بیسا مننگ سلما برمین جای جکپات. جایگاه آنلاین اسلات اندونزی فکری منجادی صلاح ساتو یانگ پالینگ دیکاری sepato para pemain bisa semilar situs Gacor yang kredibel dan terpercaya. Sekarang telah hadir dengan Memberikan pelaiman terbaik sebagai situs judi slot terbaik dan online resmi terbaru & terpercaya no 1 di Indonesia.
AutoCAD 2023 24.2 Crack Serial Key Free for Windows [Updated] 2022

برخی از پیوندهای این پست ممکن است پیوندهای وابسته باشند. به این معنی که اگر روی لینک کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون کمی بدون هیچ هزینه ای برای شما دریافت کنم. اما مطمئن باشید که همه نظرات برای من باقی می ماند. شما می توانید سلب مسئولیت کامل وابسته من را در اینجا بخوانید.

اتوکد (به روز رسانی 2022)

Autodesk همچنین یک محصول مرتبط به نام AutoCAD Cracked Accounts LT را ارائه می دهد. قیمت اصلی آن 2995 دلار آمریکا در سال 1982 بود و حداکثر اندازه طراحی آن 512 مگابایت بود. این برای استفاده از سخت افزار با کارایی پایین تر در سال های اولیه توسعه برنامه طراحی شده است.

طراحی و پیش نویس

کاربران دانلود رایگان کرک اتوکد نقشه های فنی را ایجاد می کنند و نمایش های مدل را طرح می کنند. مدل مسطح یک نمایش مفهومی از واقعیت فیزیکی است. این وسیله ای برای برقراری ارتباط با هدف طراحی است و یک ابزار ارتباطی مشترک بین بخش ها یا مشاوران یک سازمان است. کاربران همچنین طرح‌های اولیه، نقشه‌های مکانیکی، نقشه‌های ساختاری، نقشه‌های سایت، نقشه‌های GIS و طرح‌های سطح بازی‌های ویدیویی را ایجاد می‌کنند.

از سال 2004، AutoCAD Torrent Download از قابلیت وارد کردن فایل‌های DWG ایجاد شده در سایر برنامه‌ها پشتیبانی می‌کند. از سال 2006، آخرین نسخه AutoCAD Cracked 2022 از فرمت های تصویر BMP، WMF، JPEG، PNG و TIFF نیز پشتیبانی می کند.

رابط AutoCAD Full Crack اساساً یک نمای دوبعدی از یک صفحه کامپیوتر است. ورودی کاربر معمولاً بر حسب توپولوژی و مقیاس مدل بیان می شود. در اتوکد برای کرک ویندوز 10، توپولوژی مدل به صورت اشیاء مدل سه بعدی یا اولیه بیان می شود. اتوکد کرک دانلود رایگان توپولوژی پیش فرض دو بعدی است. تمام اجسام مدل مسطح هستند و مدل از سطوحی مانند دیوار، کف و سقف تشکیل شده است.

مقیاس مدل یک ویژگی ذاتی مدل است و با موقعیت دریچه ای که در لبه صفحه قرار دارد و کاربر از طریق آن مدل را می بیند تعیین می شود. مقیاس پیش‌فرض در کرک اتوکد برای ویندوز 1:1 است، به این معنی که درگاه دید یک سانتی‌متر عرض و اندازه مدل 1 سانتی‌متر است. کاربران می توانند مدل را در صورت نیاز مقیاس کنند.

Viewport دستگاه ورودی اولیه برنامه است. این امکان را به کاربر می دهد که مدل را در اطراف صفحه نمایش حرکت دهد، بزرگنمایی کند و اندازه صفحه را تغییر دهد. کاربر همچنین می تواند با حرکت دادن درگاه دید، نمای مدل را تغییر دهد. به طور پیش‌فرض، نمای مدل یک نمای عادی است که شبیه یک طرح صفحه سه بعدی روی صفحه است. به عنوان مثال، نمای یک مدل روی تخته سیاه یک نمای معمولی است، در حالی که نمایی که به مدل نگاه می کند یک نمای پرسپکتیو است.

AutoCAD Crack Keygen اندازه کاغذ پیش فرض A4 است. کاربران می توانند اندازه کاغذ را بر اساس نیاز تغییر دهند.

دانلود کامل کرک اتوکد با کیجن [Updated]

دانلود رایگان اتوکد از مفهوم I/O نیز پشتیبانی می کند. کاربران می توانند اطلاعات و داده ها را بین سایر برنامه ها از طریق AutoCAD For Windows 10 Crack Exchange Server تبادل کنند، برنامه ای که توسط Autodesk برای یکپارچه سازی برنامه های CAD خود ایجاد شده است. اینها شامل مایکروسافت آفیس است. اتوکد برای ویندوز 10 کرک همچنین از ابزارهای ویژوال استودیو مایکروسافت برای برنامه هایی به نام ابزارهای ادغام ویژوال استودیو پشتیبانی می کند.

برای برنامه های CAD/CAM که با حساب های کرک شده اتوکد ادغام می شوند، می توان یک فایل DWG را وارد کرد و گرافیک مدل سه بعدی را به ویرایشگر دو بعدی صادر کرد یا برعکس. این کار با ایجاد یک پروژه انتقال مدل مستقیم (DMT) انجام می شود.

همچنین امکان ایجاد یک API برای استفاده در سایر برنامه های C++ وجود دارد.

تأثیر
Autodesk در سال 1991 AutoCAD Crack Keygen را در تلاش برای بهبود نرم افزارهای رقیب با در دسترس قرار دادن آن برای طیف وسیع تری از سیستم عامل ها راه اندازی کرد. پرسنل Autodesk به دلیل ایجاد نقشه های فنی و استفاده از روش های طراحی و طراحی قدرتمند برای انجام این کار شناخته شده اند. در سال 1992، Autodesk AutoCAD Crack Free Download Mechanical را راه اندازی کرد، یک برنامه نرم افزاری CAD که حوزه مهندسی مکانیک را هدف قرار می داد. از اوایل دهه 1990، کاربران قادر به باز کردن و ایجاد مدل های چند رشته ای بودند. کرک اتوکد برای ویندوز 10 به کاربر این امکان را می دهد که بخش هایی از یک مدل را به طور همزمان مشاهده کند و توانایی ارسال فایل به چندین مکان را دارد.

یک پورتال وب اولیه CAD وب سایت Click.Click بود که از AutoCAD Product Key LT پشتیبانی می کرد. راه حل های CAD مبتنی بر وب بخشی از یک استراتژی بزرگتر برای حفظ حضور در بازار بین المللی است. خط تولید گسترده ای (نرم افزار، پایگاه داده و پشتیبانی) برای رفع نیازهای همه کاربران CAD طراحی شده است.

روش های مختلفی برای کارهای سه بعدی استفاده می شود، به عنوان مثال ساخت در یک محیط سه بعدی. SolidWorks، Microstation، Dassault Systemes’ Mirage یا ParaView ابزارهایی برای ایجاد، مدیریت و نمایش مدل های سه بعدی هستند که می توانند فایل ها را در چندین فرمت از جمله فرمت های خود Autodesk انتقال دهند. می توان فرمت های سنتی دیگری را که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند، مانند VDF یا Parasolid تعریف کرد.

استفاده تجاری

آخرین نسخه AutoCAD Cracked 2022 در حال حاضر پرکاربردترین بسته مهندسی و پیش نویس موجود است. این به طور گسترده در تولید، ساخت و ساز و سایر صنایع تجاری استفاده می شود. درآمد سالانه CAD Autodesk در سال 2005 از 1.3 میلیارد دلار و 1.85 میلیارد دلار در سال 2006 فراتر رفت. آخرین نسخه AutoCAD Cracked 2022 توسط هزاران شرکت مهندسی و معماری در سراسر جهان استفاده می شود. به عنوان مثال در بالا
fcc1d858de

کرک اتوکد + کد فعال سازی با کیجن دانلود

ابتدا، برای اینکه سازنده ویدیوتان کار کند، همه موارد زیر را دانلود کنید:
– VDMediaPlayer SDK برای ویندوز (با آخرین نسخه)
– VDPlayer برای مک (با آخرین نسخه)
– VDPlayer برای ویندوز (با آخرین نسخه)
– افزونه VDPlayer برای مک (با آخرین نسخه)
– پسوند VDPlayer برای ویندوز (با آخرین نسخه)

آخرین نسخه های نرم افزار را نصب کنید.
سپس فقط اتوکد خود را فعال کرده و VDMediaPlayer SDK را باز کنید.
کادر موجود در گوشه سمت راست بالای نماد دسکتاپ را علامت بزنید.
روی “Configure VDPlayer for Autocad” کلیک کنید و “Auto launch” را انتخاب کنید.
روی دکمه “تأیید” کلیک کنید.
می توانید این پیام را مشاهده کنید که آماده استفاده از کیجن برای کارکرد سازنده ویدیوی خود هستید.
روی “فعال کردن VDPlayer” در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.
اگر آن را فعال نکنید، نمی‌توانید سازنده ویدیوتان را فعال کنید.

باید بتوانید از اتوکد خود با سازنده ویدیو استفاده کنید.
اگر ویدیویی برای پروژه خود ندارید، باید آن را بسازید.
از آنجایی که پسوند VDPlayer مبتنی بر ffmpeg است، باید بتواند به شما کمک کند
تا سازنده ویدیو شما کار کند.

نمونه پروژه را می توانید در autocad/schemas/sample-project-schemas.xsd: نمونه پروژه در وب سایت زیر مشاهده کنید.
فقط روی لینک کلیک راست کنید و فایل شماتیک را دریافت خواهید کرد.
سپس به سادگی URL را از نوار آدرس مرورگر خود کپی کنید،
و آن را در فایل xml schema خود قرار دهید.
سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمام کدهای موجود در پایین فایل xml را کپی کنید.
این است.

چه چیزی در اتوکد جدید است؟

پشتیبانی از برنامه های اصلی iOS و اندروید:

با استفاده از برنامه های موبایل اتوکد، نقاشی ها را روی گوشی هوشمند یا تبلت خود ایجاد و ویرایش کنید و نقاشی خود را در برنامه بکشید و رها کنید. (فیلم: 1:10 دقیقه)

سایر بهبودها و به روز رسانی ها:

نوار وضعیت خود را برای نمایش اطلاعات دیگر، مانند نمای طراحی فعلی، سفارشی کنید.

مؤلفه CADlinks از جمله نشانگرهای ترسیمی و گفتگوی Edit Links به ویرایشگر اضافه شده است.

اضافه شدن الگوهای نمایش تعاملی

نماهای سفارشی را در نوار ابزار نمای حساس به زمینه اضافه و ویرایش کنید.

به روز رسانی ها و پیشرفت های مبتنی بر نیاز برای کلاینت های ویندوز و مک.

در اینجا خلاصه ای از موارد جدید در اتوکد 2023 آمده است.

سرعت و دقت:

دو حالت برای نقاشی های جدید وجود دارد: “حالت سریع” و “حالت سریع با ویرایش” که بر اساس عملکرد یکسانی هستند. در «حالت سریع» که گزینه پیش‌فرض است، می‌توانید ترسیم اولیه خود را به سرعت انجام دهید و همینطور که می‌روید ذخیره کنید. در حالت ویرایش سریع، جدید در اتوکد 2023، می توانید نقشه اولیه خود را انجام دهید و سپس آن را ذخیره کنید. این مرحله اضافی هنگام رنگ آمیزی دقت بیشتری به شما می دهد.

اتوکد یکی از قوی ترین و دقیق ترین برنامه های موجود در بازار است. همان نوع دقت و سرعتی که این برنامه به آن معروف بوده است، افزایش یافته است. تجربه ویرایش کارآمدتر منجر به دقت بالاتر می شود.

با ویژگی طراحی سه بعدی و سبک های بصری، می توانید از سبک های بصری برای بهبود دقت نقاشی های خود استفاده کنید.

علامت گذاری:

ابزارهای نشانه گذاری در اتوکد اکنون نوار مخصوص به خود را دارند، بنابراین می توانید به صورت خودکار نقاشی بکشید یا طراحی و ویرایش کنید و تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید. همچنین می توانید نقاشی ها را برای دیگران ارسال کنید یا آنها را با مشتریان و همکاران خود به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از نوار نشانه گذاری برای اضافه کردن بازخورد و حاشیه نویسی طرح های خود با لمس شخصی استفاده کنید.

ابزارهای نشانه گذاری کاملاً بهبود یافته اند:

ترسیم مرز:

مرزهای ترسیم قوی تر، استفاده آسان تر و تعریف آسان تر است. شما می توانید چندین لبه را با یک کلیک ماوس انتخاب کنید و همچنین به راحتی لبه های مجاور و لبه ای را که بین دو لبه دیگر قرار دارد انتخاب کنید.

همچنین می توانید برای تعیین لبه های بیشتر در یک بار، مرزهایی را روی چندین پیش نویس به طور همزمان تعریف کنید.

آماده سازی:

طراحی با ابزارهای جدید کاملاً بازطراحی شده است و

https://new.c.mi.com/th/post/752678/Solucionario_James_Stewart_Precalculo_5ta_Edicion
https://new.c.mi.com/ng/post/37691/Vertex_Tools_Sketchup_HOT_Crack_26
https://new.c.mi.com/my/post/408805/The_Unrequited_By_Saffron_A_Kent__Epub_Pdf_CRACKED
https://writer.dek-d.com/7iddifcompza/writer/view.php?id=2409694
https://new.c.mi.com/th/post/751330/Yamaha_Dgx_205_Midi_Driver_Download_FREE
https://techplanet.today/post/wcnx-pcdrv-2-00-04-00exe-link
https://new.c.mi.com/my/post/410732/Logic_Pro_X_1046_Crack_Product_Code_Free_Download_
https://techplanet.today/post/bionic-commando-multi5-pc-iso-torrent
https://techplanet.today/post/david-m-objekte-omsi-2-28-6-exclusive
https://techplanet.today/post/password-for-halo-4-2012-reloadedrar
https://new.c.mi.com/th/post/760308/Keygen_Download_WORK_Asure_Id_7
https://new.c.mi.com/th/post/784799/AnyDesk_512_Crack_With_Serial_Code_Free_Download_B

سیستم مورد نیاز برای اتوکد:

ویندوز 7 یا بالاتر
Mac OS X 10.7 یا بالاتر
آیپد 1، 2، 3 یا 4؛ آی پاد تاچ نسل 3 یا 4
اتصال داده تلفن همراه برای بازی آنلاین مورد نیاز است.
توجه: اطلاعات اتصال ممکن است متناسب با دستگاه شما باشد. برای جزئیات با سازنده دستگاه خود تماس بگیرید.
حدود 70 سال پیش، حماسه “هاناکو گم شده است” چندین شماره از یکی از محبوب ترین مجلات کمیک ژاپن را در بر گرفت. حتی در حال حاضر، داستان هاناکو در بین طرفداران زنده است. را

https://explorerea.com/autocad-2022-24-1-crack-lifetime-activation-code-free-win-mac-latest-2022/
https://mentorus.pl/?p=107829
https://parsiangroup.ca/2022/12/autocad-21-0-crack-registration-code-latest/
نحوه اضافه کردن فیلدهای سفارشی در وردپرس

هنگامی که با وردپرس احساس راحتی می کنید، ممکن است بخواهید شروع به فشار دادن مرزهای آن کنید. این به معنای آزمایش برخی از گزینه های پیشرفته تر این پلتفرم است که شامل یادگیری نحوه ایجاد فیلدهای سفارشی می شود.

افزودن یک فیلد سفارشی به پست وردپرس به شما امکان می دهد داده های اضافی را به آن اختصاص دهید. به نوبه خود، این به شما کمک می کند اطلاعات یا ویژگی های خاصی را فقط به پست های خاصی اضافه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از یک فیلد سفارشی استفاده کنید تا به وردپرس بگویید کدام یک از پست‌های شما حمایت مالی می‌شوند، سپس کدی را به فایل موضوعی خود اضافه کنید که بیانیه افشا را فقط در آن پست‌ها نمایش دهد.

مقدمه ای بر فیلدهای سفارشی

ویرایشگر بلاک وردپرس به طور پیش فرض کاملاً منعطف است و به شما امکان می دهد محتوای خود را تا درجه N سفارشی کنید. شما می توانید تقریباً هر چیزی را که دوست دارید به پست های خود اضافه کنید. با این حال، هرچه محتوای بیشتری داشته باشید، ممکن است بیشتر به دنبال راه‌های بهتری برای سازماندهی و مدیریت آن باشید.

فیلدهای سفارشی یک ویژگی کمی پیشرفته تر وردپرس است که به شما امکان می دهد اطلاعات اضافی را به پست های خاص اضافه کنید. به این اطلاعات «متادیتا» می گویند. فیلدها و ابرداده‌های سفارشی برای توسعه‌دهندگان مفید هستند، زیرا می‌توانند از آنها برای گسترش پست‌ها با هر کد اضافی استفاده کنند. با این حال، آنها هنوز هم می توانند برای کاربران عمومی وردپرس مفید باشند.

به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید مشخص کنید کدام یک از پست‌های وبلاگ شما حمایت مالی می‌شوند تا مطمئن شوید که با مخاطبان خود شفاف هستید. شما میتوانست یک بیانیه افشای مختصر به هر پست مرتبط به صورت جداگانه اضافه کنید. از طرف دیگر، می توانید با استفاده از یک فیلد سفارشی که یک پیام مناسب را نمایش می دهد، در زمان صرفه جویی کنید. سپس می توانید کدی را به فایل تم خود اضافه کنید تا بیانیه افشای شما در پست های صحیح ظاهر شود.

اگر این موضوع پیچیده به نظر می رسد، نگران نباشید. استفاده از فیلدهای سفارشی ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. در واقع، نحوه پیاده سازی این مثال را در زیر به شما نشان خواهیم داد. اگر به کاربردهای بالقوه دیگری برای فیلدها و ابرداده های سفارشی علاقه مند هستید، ممکن است بخواهید ورودی Codex وردپرس در مورد این موضوع را نیز بررسی کنید.

نحوه اضافه کردن فیلدهای سفارشی به پست های وردپرس خود (در 2 مرحله)

مفهوم فیلدهای سفارشی ممکن است کمی انتزاعی به نظر برسد، بنابراین بیایید یک مثال را مرور کنیم تا ببینیم این ویژگی دقیقاً چگونه عمل می کند. این فرآیند فیلد کاربری عمومی را می توان برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده کرد. می‌توانید به‌روزرسانی‌های وضعیت را به پست‌های خود اضافه کنید، اعلامیه افشای محتوای حمایت‌شده را درج کنید و موارد دیگر.

اول از همه، باید کمی وقت بگذارید و از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید، تغییراتی را در فایل اصلی موضوع خود اعمال می‌کنید و نمی‌خواهید در معرض خطر اشتباهات دائمی باشید. برای امنیت بیشتر، توصیه می‌شود که یک تم کودک ایجاد کنید و از آن به جای تم اصلی خود استفاده کنید.

مرحله 1: فیلدهای سفارشی را فعال کنید و ابرداده جدیدی را به پست خود اختصاص دهید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پستی را باز کنید که می خواهید یک فیلد سفارشی به آن اضافه کنید. این می تواند یک پست قدیمی یا یک پست جدید باشد.

روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و انتخاب کنید اولویت ها از لیست کشویی:

سپس انتخاب کنید پانل ها از منوی باز شده و فعال کنید فیلدهای سفارشی. اکنون از شما خواسته می شود فعال سازی و شارژ مجدد:

اکنون، اگر به پایین پست بروید، یک برگه جدید پیدا خواهید کرد:

زیر نام و ارزش، برخی از متادیتا را اضافه می کنید که اطلاعاتی را که می خواهید به این پست اضافه کنید شرح می دهد. بسته به تم ها و افزونه هایی که نصب کرده اید، ممکن است برخی از گزینه های ذکر شده در زیر را داشته باشید نام. صرف نظر از این، در این مورد شما می خواهید ابرداده جدیدی ایجاد کنید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

یک نام برای ابرداده خود انتخاب کنید. می تواند هر چیزی باشد، اما بهتر است کوتاه و توصیفی باشد. در ادامه مثال بالا در مورد نمایش بیانیه افشا برای پست های خاص، ما آن را نام می بریم پست حمایت شده. سپس ما فقط “بله” را به آن اضافه می کنیم ارزش کادری که نشان می دهد این پست خاص حمایت مالی شده است:

را کلیک کنید یک فیلد سفارشی اضافه کنیدو این ابرداده اکنون به پست شما اختصاص داده خواهد شد. فراموش نکنید که خود پست را نیز ذخیره یا به روز کنید.

مرحله 2: کد شرطی را به فایل تم خود اضافه کنید

مرحله قبل اطلاعات مهمی را در مورد پست شما به وردپرس گفت: اینکه آیا محتوای حمایت شده است یا خیر. اکنون باید دستورالعمل هایی را اضافه کنید تا سایت شما بداند در مورد آن چه کاری انجام دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، این میکند شامل مقداری کدگذاری با این حال، اجازه ندهید که شما را بترساند. حتی اگر برنامه نویس نیستید، باید این روند را نسبتاً آسان بیابید.

در وردپرس، شما می خواهید به ابزارها > ویرایشگر فایل تم. در اینجا می توانید فایل های تشکیل دهنده سایت خود را بررسی کرده و تغییراتی در آنها ایجاد کنید. شما می خواهید نوار کناری سمت راست را بررسی کنید و پیدا کنید پست تک فایل (همچنین به نام single.php):

اینجاست که کدی را اضافه می‌کنید که به وردپرس می‌گوید در پاسخ به فیلدهای سفارشی شما چه کاری انجام دهد. کد دقیقی که استفاده می کنید بسته به کاری که می خواهید انجام دهید تا حدودی متفاوت است. در مثال ما، می‌خواهید این قطعه را اضافه کنید:

<?php
$meta = get_post_meta( get_the_ID(), 'Sponsored Post' );
if( $meta[0] == 'Yes' ) {
?>
<p>This post is sponsored content, and we received a free copy of the product in order to conduct our review.</p>
<?php } ?>

سپس بر روی کلیک کنید فایل را به روز کنید دکمه. این کد به وردپرس می‌گوید که آیا پستی وجود دارد یا خیر پست حمایت شده فیلد کاربر و اگر مقدار روی “بله” تنظیم شده باشد. اگر چنین است، پیام را نمایش می دهد. اگر فیلد سفارشی یا وجود ندارد پست حمایت شده مقدار روی No تنظیم شده است، هیچ چیز اضافی به پست اضافه نخواهد شد.

همچنین، جایی که شما کدی را قرار می دهید که مشخص می کند چه زمانی در پست ظاهر می شود. به عنوان مثال، برای نشان دادن آن در بالای صفحه، باید آن را قبل از این خط اضافه کنید single.php فایل:

while ( have_posts() ) : the_post();

امیدواریم که متوجه شوید که چگونه فیلدهای سفارشی می توانند مفید باشند. در هنگام استفاده از این ویژگی، امکانات زیادی وجود دارد، بنابراین از کمی بازی در اطراف نترسید و ببینید با آن چه چیزی می توانید به دست آورید.

استفاده از افزونه ها برای مدیریت فیلدهای سفارشی

اکنون می دانید که چگونه فیلدها و ابرداده های سفارشی را به پست های وردپرس خود اضافه کنید. اما اگر بخواهید از این ویژگی انعطاف بیشتری داشته باشید یا فقط بخواهید فرآیند را ساده کنید، چه؟

این وردپرسی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم، بنابراین البته افزونه هایی وجود دارند که می توانند کمک کنند. ممکن است تعداد زیادی افزونه مرتبط با فیلدهای سفارشی وجود نداشته باشد، اما می توانید چند گزینه با کیفیت پیدا کنید. برای مثال عالی، فیلدهای سفارشی پیشرفته را ببینید:

این افزونه رایگان بسیار محبوب فرآیند افزودن فیلدهای سفارشی به وردپرس را ساده می کند. همچنین انتخاب های بیشتری در مورد مکان هایی که می توان ابرداده ها را اضافه کرد، مانند کاربران، رسانه ها و نظرات به شما می دهد. در نهایت، ابزارهایی را اضافه می‌کند تا گزینه‌های بیشتری برای نمایش مقادیر فیلد سفارشی در فایل‌های تم شما فراهم کند. حتی یک نسخه پریمیوم با عملکرد بیشتر نیز وجود دارد.

اگر این افزونه بیش از حد به نظر می رسد – و ممکن است برای غیر توسعه دهندگان باشد – Custom Field Suite یک جایگزین خوب است:

این ابزار در اصل یک نسخه سبک از Advanced Custom Fields است. تعدادی از انواع فیلدهای سفارشی جدید و مفید را به سایت شما اضافه می کند. علاوه بر این، اضافه کردن و مدیریت فیلدهای سفارشی را بدون اینکه شما را با گزینه های جدید بیش از حد تحت فشار قرار دهد، ساده می کند.

اگر می خواهید از فیلدهای سفارشی خود بهره بیشتری ببرید، این می تواند یک افزونه هوشمند برای شروع باشد. علاوه بر این، زمانی که نسبت به این فرآیند اطمینان بیشتری پیدا کردید، همیشه می‌توانید آن را به یک راه‌حل قوی‌تر ارتقا دهید.

فیلدهای سفارشی را به محتوای وردپرس اضافه کنید

فیلدهای سفارشی و ابرداده مفاهیمی هستند که در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسند. با این حال، با گذشت زمان و صبر، متوجه خواهید شد که آنها به شما اجازه می دهند حتی بیشتر از پلت فرم وردپرس بهره ببرید.

یک تم رایگان می خواهید؟

وقتی با DreamHost میزبانی می کنید، به ابزار WP Website Builder ما و بیش از 200+ سایت شروع کننده خاص صنعت به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت!

خطای 502 Bad Gateway: چیست و چگونه آن را برطرف کنیم

اگر یک کسب و کار آنلاین دارید، می خواهید وب سایت شما همیشه در دسترس باشد. متاسفانه، مشکلات وردپرس مانند خطای 502 Bad Gateway رایج است و می تواند مانع از دسترسی کاربران به سایت شما شود.

خبر خوب این است که رفع این خطا نسبتاً آسان است. پس از تعیین علت، می توانید اقدامات لازم را برای حل مشکل انجام دهید و وب سایت خود را دوباره در دسترس قرار دهید.

در این پست، پیغام خطای 502 Bad Gateway و علل اصلی آن را بررسی خواهیم کرد. سپس به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را تعمیر کنید. بیا شروع کنیم!

خطای 502 Bad Gateway چیست؟

هر بار که سعی می کنید به یک وب سایت دسترسی پیدا کنید، مرورگر شما درخواستی را به سرور سایت ارسال می کند. این سرور درخواست را پردازش می کند و داده ها (یعنی محتوای سایت) را برمی گرداند.

اگر در طول فرآیند مشکلی پیش بیاید، یک کد وضعیت HTTP خواهید دید. گاهی اوقات این با پیامی همراه است که مشکل را توضیح می دهد.

خطای 502 Bad Gateway نشان می دهد که سرور یک پاسخ نامعتبر از یک سرور ورودی دریافت کرده است و معمولاً اگر سایت از یک سرور پروکسی یا دروازه استفاده کند رخ می دهد.

پیام خطایی که مشاهده می کنید ممکن است بسته به مرورگر شما و سروری که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید متفاوت باشد. با این حال، شما معمولاً یکی از هشدارهای زیر را دریافت خواهید کرد:

 • “502 دروازه بد”
 • “خطای پروکسی 502”
 • “خطای 502”
 • “خطای HTTP 502 – دروازه بد”
 • خطای موقت (502)
 • “سرویس 502 به طور موقت اضافه بار شده است”

همانطور که می بینید، کد وضعیت 502 می تواند نشان دهنده مشکل در سرور پراکسی یا اضافه بار سرور باشد. با این حال، دلایل احتمالی دیگری برای این خطا وجود دارد.

چه چیزی باعث خطای 502 Bad Gateway می شود؟

چندین مشکل می تواند خطای 502 Bad Gateway را برگرداند. آنها عبارتند از:

 • نام دامنه غیر مجاز ممکن است نام دامنه به آدرس IP صحیح متصل نشود. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که اخیراً سایت خود را به یک میزبان جدید منتقل کرده اید و سرورهای DNS هنوز توزیع آنها را به پایان نرسانده اند.
 • فایروال بسیار حساس اگر سایت یا میزبان وب شما از فایروال استفاده می کند، ممکن است برخی از ISP ها یا آدرس های IP را مسدود کند. این زمانی اتفاق می افتد که فایروال یک تهدید نادرست را تشخیص دهد.
 • اضافه بار سرور سرور منبع ممکن است به دلیل افزایش ناگهانی ترافیک از کار افتاده باشد. این مشکل در صورتی که در یک برنامه میزبانی اشتراکی هستید و سرور شما منابع محدودی دارد، شایع تر است.

شایان ذکر است که خطای 502 Bad Gateway همیشه نشان دهنده وجود مشکل در سرور نیست. همچنین می‌تواند ناشی از یک مشکل سمت سرویس گیرنده باشد، مانند نسخه قدیمی مرورگر یا فایل‌های حافظه پنهان مرورگر خراب.

چگونه خطای 502 Bad Gateway را برطرف کنیم؟ (10 راه حل ممکن)

حال بیایید نحوه رفع خطای 502 Bad Gateway را بررسی کنیم! ما دو سناریو را در نظر خواهیم گرفت: یک مشکل سمت مشتری و یک مشکل سمت سرور.

1. صفحه را بازخوانی کنید و مرورگر دیگری را امتحان کنید

بیایید با ساده ترین راه حل شروع کنیم. خطای 502 Bad Gateway ممکن است یک مشکل موقتی باشد. به عنوان مثال، ممکن است وب سرور برای چند دقیقه بیش از حد بارگذاری شده باشد یا یک جهش کوتاه در ترافیک داشته باشد.

پس چند دقیقه صبر کنید و سایت را دوباره بارگذاری کنید. همچنین ایده خوبی است که سعی کنید از مرورگر یا دستگاه دیگری به صفحه دسترسی داشته باشید. این فرآیند به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا مشکل سمت کلاینت است یا سمت سرور.

همچنین می‌توانید از ابزاری مانند Down for Everyone یا Just Me یا Is It Down Right Now استفاده کنید تا تأیید کنید که مشکل از طرف شما یا میزبان سایت است:

اگر نتایج نشان داد که سایت کار می کند، باید چند چیز را در مرورگر و رایانه خود امتحان کنید (که در مراحل بعدی به شما نشان خواهیم داد). از طرف دیگر، اگر سایت برای همه کار نمی کند، باید به قسمت پشتی سایت خود بروید تا مشکل را پیدا کنید – ما بعداً در پست به آن خواهیم پرداخت.

2. کش مرورگر خود را پاک کنید

مرورگر شما ممکن است داده های قدیمی سایت شما را ذخیره کند، که می تواند منجر به خطای Bad Gateway شود. از طرف دیگر، ممکن است حاوی فایل های خرابی باشد که از دسترسی به وب سایت شما جلوگیری می کند.

این ایده خوبی است که کش مرورگر خود را پاک کنید. به عنوان مثال، در گوگل کروم، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و انتخاب کنید ابزارهای بیشتر > پاک کردن داده‌های مرور.

این یک پنجره بازشو راه اندازی می کند:

سپس یک محدوده زمانی را انتخاب کنید، مطمئن شوید که گزینه ها برای کوکی ها و سایر داده های سایت و تصاویر و فایل های کش شده انتخاب می شوند و ضربه می زنند اطلاعات روشن. پس از اتمام، مرورگر را مجددا راه اندازی کنید و سعی کنید به سایت خود دسترسی پیدا کنید.

روند پاک کردن کش در سایر مرورگرها مانند موزیلا فایرفاکس نیز مشابه است. با این حال، اگر این روش مشکل دروازه 502 را حل نکرد، باید به مرحله بعدی بروید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

3. کش DNS را پاک کنید

خطای Gateway 502 همچنین می تواند ناشی از مشکل در سیستم نام دامنه (DNS) باشد. به عنوان مثال، اگر به تازگی سایت خود را به یک میزبان وب جدید منتقل کرده اید، فرآیند توزیع می تواند تا 48 ساعت طول بکشد.

با این حال، ممکن است با کش DNS محلی شما نیز مشکلی وجود داشته باشد. این ذخیره سازی موقت در دستگاه شما حاوی اطلاعاتی درباره نام دامنه های بازدید شده است.

برای پاک کردن کش DNS در ویندوز، فشار دهید پنجره ها را فشار دهید، سپس “CMD” را تایپ کرده و فشار دهید وارد:

این منجر به خط فرمان پنجره:

در اینجا باید دستور زیر را وارد کنید:

ipconfig /flushdns

پس از اتمام کار، باید پیامی را مشاهده کنید که می‌گوید «کش با موفقیت پاک‌سازی شد».

اگر دستگاه macOS دارید، باید دستور زیر را در ترمینال وارد کنید:

dscacheutil -flushcache

از طرف دیگر، می توانید به طور موقت سرور DNS خود را با یک سرویس شخص ثالث مانند Google Public DNS تغییر دهید.

4. گزارش خطای سایت خود را بررسی کنید

اگر سایت شما برای همه کار نمی کند و مشکل از دستگاه شما نیست، ممکن است بخواهید گزارش های خطای خود را بررسی کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مشخص کنید چه چیزی باعث این مشکل شده است. برای مثال، یک تداخل افزونه یا به‌روزرسانی ممکن است خطای 502 Bad Gateway را ایجاد کرده باشد.

برای مشاهده این گزارش ها باید به فایل های سایت خود دسترسی داشته باشید. می توانید این کار را از طریق مدیر فایل در حساب میزبانی خود یا یک کلاینت پروتکل انتقال فایل امن (SFTP) مانند FileZilla انجام دهید.

اگر مشتری دریم هاست هستید، وارد حساب کاربری خود شده و باز کنید وب سایت ها > مدیریت وب سایت ها. سایت خود را انتخاب کنید، سپس باز کنید مدیریت فایل و بر روی کلیک کنید مدیریت کنید:

با این کار فایل منیجر راه اندازی می شود. روی پوشه ای که حاوی نام دامنه و جستجو است کلیک کنید wp-content:

پوشه را باز کنید و فایلی به نام پیدا کنید debug.log:

به دنبال آخرین خطای ثبت شده باشید. می تواند به شما سرنخ هایی بدهد که چه اشتباهی رخ داده است. سپس می توانید برای حل این مشکل اقداماتی را انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد یک افزونه را غیرفعال کنید. (در بخش بعدی نحوه کار را به شما نشان خواهیم داد).

اگر از یک سرویس گیرنده SFTP یا یک حساب میزبانی دیگر استفاده می کنید، فرآیند تقریباً یکسان است. می توانید فایلی به نام را جستجو کنید error_log (یا چیزی مشابه) در شما wp-content پوشه

5. افزونه ها و تم های خود را غیرفعال کنید

اگر افزونه یا تم جدیدی نصب کرده اید، ممکن است با ابزار دیگری در سایت شما تداخل داشته باشد و باعث خطای دروازه 502 شود. به روز رسانی اخیر افزونه نیز می تواند باعث این موضوع شود.

از آنجایی که به داشبورد وردپرس دسترسی ندارید، باید افزونه ها و تم های خود را از مدیر فایل در حساب میزبانی خود غیرفعال کنید. از طرف دیگر، می توانید از یک کلاینت SFTP استفاده کنید.

اگر کاربر دریم هاست هستید، وارد حساب کاربری خود شوید و فایل منیجر سایت خود را باز کنید (همانطور که در مرحله قبل نشان داده شده است). سپس برو به wp-content و به دنبال پوشه ای به نام بگردید مکمل:

برای غیرفعال کردن افزونه های خود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام این پوشه را تغییر دهید. با این حال، اگر از قبل می‌دانید کدام افزونه مشکل ایجاد می‌کند، می‌توانید آن را در آن پیدا کنید مکمل پوشه و به جای آن نام پوشه آن را تغییر دهید.

اکنون می توانید دوباره وارد سایت خود شوید. اگر راه‌اندازی است، وارد داشبورد وردپرس خود شوید و هر افزونه را یکی یکی دوباره فعال کنید و همزمان صفحه را به‌روزرسانی کنید. این فرآیند به شما کمک می کند تا مقصر را شناسایی کنید.

اگر می‌دانید کدام افزونه باعث خطای دروازه 502 می‌شود، توصیه می‌کنیم آن را از سایت خود حذف کنید یا آن را غیرفعال کنید تا زمانی که توسعه‌دهندگان مشکلی را برطرف کنند. فقط باید همین روند را تکرار کنید تا تم های خود را غیرفعال کنید.

اگر پس از غیرفعال کردن پلاگین ها و تم های خود همچنان با مشکل مواجه هستید نگران نباشید—چند چیز دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

6. CDN یا فایروال خود را غیرفعال کنید

خطای Gateway 502 همچنین می تواند توسط شبکه تحویل محتوا (CDN) یا فایروال شما ایجاد شود. اگر از Cloudflare استفاده می کنید، می توانید به سادگی مشکلات گزارش شده را بررسی کنید.

به عنوان مثال، سرور ممکن است تحت تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده باشد:

از طرف دیگر، سعی کنید CDN را غیرفعال کنید تا ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر. اگر از فایروال استفاده می کنید، ممکن است بخواهید آن را غیرفعال کنید.

شما باید بتوانید CDN و فایروال خود را از داشبورد حساب میزبانی خود مدیریت کنید. اگر مطمئن نیستید که این تنظیمات را کجا پیدا کنید، توصیه می کنیم برای کمک با میزبان وب خود تماس بگیرید.

7. PHP را مجددا راه اندازی کنید و محدودیت های PHP خود را افزایش دهید

خطای gateway 502 همچنین می تواند ناشی از مشکل مهلت زمانی PHP باشد. این زمانی اتفاق می‌افتد که فرآیند PHP بیش از حداکثر زمان بارگذاری و زمان درخواست درخواست طول بکشد.

ابتدا، ممکن است سعی کنید PHP را مجدداً راه اندازی کنید. این می تواند به حل مشکلات اتصال کمک کند. اگر این گزینه در کنترل پنل هاست شما موجود نیست، می توانید از میزبان وب خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

از طرف دیگر، ممکن است لازم باشد مقادیر max_execution_time یا max_input_time را در سرور خود تغییر دهید. به طور پیش فرض، آنها روی 300 ثانیه تنظیم شده اند. با این حال، می توانید از میزبان وب خود بخواهید که این مقادیر را افزایش دهد.

8. با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید

اگر هیچ یک از مراحل بالا به حل مشکل شما کمک نکرد، باید با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید. ممکن است مشکل سروری داشته باشند که سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر دلیلش این باشد، کاری جز صبر کردن نمی توانید انجام دهید.

علاوه بر این، آنها ممکن است بتوانند منبع خطای دروازه 502 را شناسایی کنند و شما را از طریق راه حل راهنمایی کنند. اکثر میزبان های وب پشتیبانی 24/7 ارائه می دهند، بنابراین آنها باید بتوانند به سرعت مشکل را حل کنند!

خطای 502 Bad Gateway را برطرف کنید

خطای Gateway 502 معمولاً به دلیل مشکل سرور ایجاد می شود. به عنوان مثال، ممکن است یک جهش در ترافیک را تجربه کرده باشد که بر عملکرد و در دسترس بودن آن تأثیر گذاشته است. با این حال، این خطا همچنین می تواند توسط تداخل افزونه ها و به روز رسانی ها ایجاد شود.

برای رفع مشکل، با پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و حافظه پنهان DNS محلی خود شروع کنید تا هر گونه مشکلی را در انتهای خود حذف کنید. سپس می توانید افزونه ها، تم ها، CDN و فایروال خود را غیرفعال کنید. اگر همچنان مشکل دارید، برای کمک با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

در DreamHost، برنامه های میزبانی وردپرس ما با پشتیبانی بلیط 24 ساعته و پشتیبانی چت زنده ارائه می شود. تیم کارشناسان ما می توانند به شما در حل مشکلات فنی و راه اندازی مجدد سایت شما کمک کنند. درباره برنامه های ما بیشتر بدانید!

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

راهنمای خرید هاست اختصاصی کامل

انتخاب نوع میزبانی وب مناسب یکی از مهم ترین ملاحظات برای وب سایت شما است. در حالی که هاست اشتراکی و VPS گزینه‌های عالی هستند، کنترل محدودی بر سرور شما ارائه می‌دهند و محیط سرور مشترک همیشه بهترین گزینه برای وب‌سایت‌هایی نیست که به طور مداوم سطح ترافیک بالایی را انتظار دارند.

خوشبختانه، میزبانی اختصاصی دارای چندین مزیت مهم نسبت به هاست اشتراکی است، زیرا سایت شما فضایی برای پرسه زدن در سرور فیزیکی (اختصاصی) خود دارد. این بدان معنی است که می توانید انتظار کار سریع و قابل اعتمادی داشته باشید. شما همچنین کنترل بیشتری بر پیکربندی سرور خود خواهید داشت و به شما امکان می دهد یک محیط بسیار سفارشی شده و بسیار امن ایجاد کنید.

در این پست، نگاهی دقیق‌تر به میزبانی اختصاصی خواهیم داشت – در مورد مزایا و معایب آن به‌عنوان راه‌حل میزبانی قبل از اینکه به شما نشان دهیم چگونه شروع کنید. بیا بریم داخل

مقدمه ای بر هاست اختصاصی

با هاست اختصاصی، یک سرور فیزیکی دریافت می کنید که فقط در دسترس شماست. این راه‌اندازی با راه‌حل‌های میزبانی دیگر مانند VPS و میزبانی اشتراکی که از شما می‌خواهد منابع را با وب‌سایت‌های دیگر روی سرور به اشتراک بگذارید، در تضاد است:

اعتبار تصویر: حساسیت

از آنجایی که سرور فقط وب سایت شما را میزبانی می کند، می تواند صفحات وب شما را بسیار سریعتر از سروری که مجبور به رسیدگی به درخواست های چندین وب سایت است، ارائه دهد. شما همچنین این آزادی را خواهید داشت که سرور خود را دقیقاً همانطور که می خواهید پیکربندی کنید.

حتی بهتر از آن، از آنجایی که سرور اختصاصی خود را دارید، می توانید یک محیط پایدارتر و امن تر برای وب سایت خود ایجاد کنید. خطر خرابی و آلودگی بین سایتی کمتر است زیرا سایت شما تنها سایتی است که روی این سخت افزار میزبانی می شود.

همچنین، از آنجایی که شما منابع زیادی در اختیار دارید، سرور شما در موقعیت بهتری برای مدیریت حتی شدیدترین افزایش ترافیک قرار دارد. این بدان معناست که هاست اختصاصی یک گزینه عالی برای وب سایت های بزرگ یا مشاغلی است که به دنبال گسترش هستند.

چه زمانی باید هاست اختصاصی را در نظر بگیرید

اکنون که درباره هاست اختصاصی بیشتر می دانید، بیایید در نظر بگیریم که آیا ممکن است برای وب سایت شما مناسب باشد یا خیر.

شما یک وب سایت بزرگ با ترافیک زیاد دارید

هاست اختصاصی یک انتخاب عالی برای وب سایت های بزرگ است. این سرور برای رسیدگی به بسیاری از درخواست‌های همزمان، مانند درخواست‌های وب‌سایت‌های پربازدید یا فروشگاه‌های بزرگ تجارت الکترونیک، کاملاً مجهز است. به این ترتیب، عملکرد سایت به طور مداوم سریع است.

با جایگزین‌هایی مانند میزبانی مشترک، سایر وب‌سایت‌های روی سرور می‌توانند با سایت شما برای پهنای باند رقابت کنند و باعث می‌شوند که صفحات در دوره‌هایی با ترافیک بسیار سنگین به کندی بارگذاری شوند. با میزبانی اختصاصی، پهنای باند شما متعلق به شماست و می توانید انتظار زمان پاسخگویی قابل اعتماد و سریع را برای برنامه های بلادرنگ خود داشته باشید.

تمرکز شما روی امنیت است

هنگامی که شما تنها کسی هستید که به سرور خود دسترسی دارید، کنترل کاملی برای مقابله با تهدیدات و حملات آنلاین دارید. اگر وب‌سایت شما داده‌های حساس کاربر مانند جزئیات پرداخت یا اطلاعات شخصی را که ممکن است در معرض تلاش‌های هک قرار گیرند، مدیریت کند، این عامل بسیار مهم است.

برعکس، در یک سرور اشتراکی، اگر یک وب سایت قربانی یک حمله هدفمند شود، سایت شما نیز می تواند عواقب آن را متحمل شود. وقتی سایت‌ها روی یک سرور بدون موانع مناسب هستند، آسیب‌پذیری‌های یک وب‌سایت به راحتی به شما سرایت می‌کند. از آنجایی که هاست اختصاصی سرور ایزوله را فراهم می کند، شما به طور موثر از سایرین قرنطینه می شوید.

می توانید بودجه خود را افزایش دهید

در حالی که مزایای زیادی برای میزبانی اختصاصی وجود دارد، مزایای آن با هزینه اضافی همراه است. تقریباً همیشه گرانتر از گزینه های دیگر مانند میزبانی مشترک یا VPS است. بنابراین، اگر بودجه کمی دارید، ممکن است نتوانید یک سرور اختصاصی بخرید.

اما حداقل با میزبانی اختصاصی می دانید که ارزش زیادی برای پول خود دریافت می کنید. هیچ گزینه میزبانی دیگری از نظر عملکرد، کنترل و انعطاف پذیری به هاست اختصاصی نزدیک نمی شود. اگر در بودجه خود جای داشته باشید، این عوامل می توانند ارزش هزینه را داشته باشند.

شما گزینه های مدیریتی با تجربه می خواهید

اگر ترجیح می دهید روی رشد کسب و کار خود تمرکز کنید و نمی خواهید زمان خود را صرف نظارت بر عملکرد سرور خود کنید، میزبانی اختصاصی یک انتخاب عالی است. می توانید مطمئن باشید که سخت افزار شما با ظرفیت کامل کار می کند. بعلاوه، هاست ها سرور شما را به صورت 24 ساعته مدیریت می کنند تا نگران بالا یا پایین بودن سایت خود نباشید.

انتظار رشد عالی دارید

اگر انتظار یک دوره رشد را دارید، ممکن است ایده خوبی باشد که با میزبانی شروع کنید اراده یک نیاز، نه برنامه ای که برای لحظه کافی باشد. به این ترتیب، می توانید از دردسر مهاجرت سرورها در آینده جلوگیری کنید.

سپس وقتی رشد اتفاق می افتد همه چیز از قبل سر جای خود است. در حالی که سایر گزینه‌های میزبانی به شما امکان مقیاس‌پذیری می‌دهند، ممکن است محدودیت‌های بالایی برای مقدار منابعی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید وجود داشته باشد. علاوه بر این، این انتقال ممکن است با افزایش شدید قیمت همراه باشد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

مزایای استفاده از هاست اختصاصی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که هاست اختصاصی برای شما مناسب است یا خیر، اجازه دهید برخی از مزایای کلیدی استفاده از آن را بررسی کنیم:

امنیت

شما می توانید به روز رسانی های امنیتی و نرم افزاری خود را مدیریت کنید. همچنین، هیچ خطری برای اشتراک گذاری سرور با وب سایت های مخرب یا آلوده وجود ندارد.

ترافیک

از آنجایی که شما منابع زیادی در اختیار دارید، سرور می‌تواند در عین حفظ عملکرد روان، جهش‌های ترافیک را مدیریت کند.

بهره وری

منابع فراوان هستند بنابراین پیاده سازی سریع است. این مهم است زیرا ثابت شده است که نرخ رها شدن بازدیدکنندگان با افزایش زمان بارگذاری صفحه از یک به سه ثانیه 32٪ افزایش می یابد.

شخصی سازی

شما کنترل کاملی بر سرور و محیط هاست خود خواهید داشت. بنابراین، می توانید آن را دقیقاً همانطور که می خواهید پیکربندی کنید.

دسترسی ریشه

این ویژگی به شما امکان کنترل تمامی پورت ها را می دهد. همچنین به شما امکان می دهد به هر فایلی روی سرور دسترسی داشته باشید، هر فایلی را تغییر دهید و برنامه های کاربردی را برای کل سرور نصب و حذف کنید.

به طور خلاصه، اگر می خواهید کنترل بیشتری روی سرور خود داشته باشید، میزبانی اختصاصی می تواند یک گزینه عالی باشد. این راه حل میزبانی می تواند سرعت را افزایش دهد، امنیت را تقویت کند و دسترسی کامل به پورت ها و فایل ها را فراهم کند.

معایب هاست اختصاصی

در حالی که استفاده از هاست اختصاصی مزایای زیادی دارد، آگاهی از محدودیت های آن نیز مهم است:

قیمت

هاست اختصاصی یکی از گران ترین گزینه ها به خصوص در مقایسه با هاست اشتراکی است. اگر فکر می کنید از همه منابع استفاده نمی کنید، احتمالاً می توانید راه حل مقرون به صرفه تری پیدا کنید.

مسئولیت

اگرچه هاست ها می توانند راهنمایی کنند، اما به طور کلی مسئول امنیت و نگهداری سایت خود هستید. بنابراین، اگر زمان یا تجربه کافی برای راه اندازی و نگهداری سرور ندارید، سرور اختصاصی مدیریت نشده بهترین گزینه نیست.

انواع منابع

میزبانی اختصاصی بسته به نوع منابعی که سایت شما نیاز دارد ممکن است همیشه مناسب نباشد (یا به سادگی بیش از حد باشد). به عنوان مثال، میزبانی اختصاصی برای ارائه فایل های رسانه ای بزرگ، اجرای بسیاری از اسکریپت ها و مدیریت سطوح بالای ترافیک وب مفید است.

اگر تصمیم دارید که هاست اختصاصی برای وب سایت شما مناسب نیست، می توانید راه حل های دیگری را در نظر بگیرید. میزبانی VPS درجه متوسطی از سفارشی سازی سرور را همراه با امنیت کافی و جداسازی منابع با کسری از هزینه ارائه می دهد.

قبل از انتخاب یک میزبان وب اختصاصی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

هر هاست گزینه های مختلفی را برای سفارشی سازی سرور شما ارائه می دهد. با این حال، هنگام برخورد با هاست اختصاصی، در اینجا برخی از مهم ترین عوامل وجود دارد.

نوع سرور

می توانید از سرورهای اختصاصی برای ایمیل، وب سایت ها و بازی ها استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید سرورهای استاندارد را برای شرکت های کوچک و متوسط ​​پیدا کنید یا راه حل سازمانی را انتخاب کنید.

راه حل های ذخیره سازی

از آنجایی که فضای ذخیره سازی اضافی از مزایای هاست اختصاصی است، باید بررسی کنید که سرور نیازهای شما را برآورده می کند. در DreamHost به 2 ترابایت فضای ذخیره سازی فایل و حافظه RAID دسترسی خواهید داشت. بعلاوه، با وجود هارد دیسک های متعدد و افزونگی RAID 1، اگر یکی از کار بیفتد، دیگری در دسترس است تا بدون قطعی غیرمنتظره آن را به دست بگیرد.

تعداد هسته ها

یک واحد پردازش مرکزی (CPU) که ​​چندین هسته را ارائه می دهد به شما امکان می دهد چندین پردازش را به طور همزمان اجرا کنید. بنابراین، سرور عملکرد بسیار خوبی را حتی تحت نیاز برنامه های قدرتمند ارائه می دهد.

حافظه با دسترسی تصادفی (RAM)

RAM نحوه عملکرد سایت شما را تعیین می کند. مقدار مورد نیاز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند تعداد تراکنش‌هایی که پردازش می‌کنید، میزان ترافیکی که دارید و تعداد برنامه‌هایی که اجرا می‌کنید.

با این حال، شما همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید میزبانی مدیریت شده یا بدون مدیریت را انتخاب کنید. به عنوان مثال، با میزبانی مدیریت شده، هاست شما از جنبه های فنی نگهداری سرور شما مراقبت می کند. گاهی اوقات این فرآیندها حتی ممکن است شامل تهیه نسخه پشتیبان از سایت شما و نظارت بر خطرات امنیتی باشد.

در DreamHost، ما میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده را ارائه می دهیم. این طرح ورود عالی به هاست اختصاصی است. همچنان می توانید از داشتن سرور اختصاصی خود با دسترسی روت، حافظه بیشتر، سرعت بیشتر و 100% آپتایم بهره مند شوید:

به علاوه، با یک راه حل مدیریت شده، می توانید با محافظت از DDoS، نظارت مداوم و پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته، خیالتان راحت باشد.

در مقابل، ارائه دهندگان هاست مدیریت نشده از شما می خواهند که وظایف نظارت و نگهداری را خودتان انجام دهید. این اغلب شامل کارهای اداری، پشتیبان گیری و امنیت است. در نتیجه، میزبانی مدیریت نشده برای کاربرانی که دانش و زمان نگهداری وب سایت پیشرفته دارند مناسب است.

راه حل اختصاصی میزبانی شما

گزینه های میزبانی زیادی برای وب سایت شما وجود دارد. هاست اشتراکی و VPS گزینه های محبوبی هستند. با این حال، آنها همیشه برای یک سایت در حال رشد بهترین نیستند. با هاست اختصاصی، از عملکرد نرم و پایدار وب سایت لذت خواهید برد. همچنین، می توانید سرور خود را دقیقاً همانطور که می خواهید پیکربندی کنید.

اگرچه هزینه هاست اختصاصی می تواند کمی بالاتر باشد، اما دسترسی به سرور خود می تواند آسیب پذیری های امنیتی را کاهش دهد و ترافیک را بهتر مدیریت کند. بر خلاف سایر برنامه های میزبانی، سرورهای اختصاصی دسترسی ریشه را فراهم می کنند و به شما کنترل کامل بر روی فایل های سرور خود می دهند.

اگر تجربه فنی ندارید یا به سادگی برای مدیریت سرور خود آماده نیستید، میزبانی اختصاصی مدیریت شده یک گزینه عالی است. می‌توانید از فضای ذخیره‌سازی فراوان، حفاظت از DDoS و دسترسی کامل اداری در DreamHost لذت ببرید. علاوه بر این، می‌توانید روی تیم کارشناسان ما برای انجام کارهای تعمیر و نگهداری مانند امنیت و پشتیبان‌گیری حساب کنید. برنامه های امروز ما را بررسی کنید!

قدرتمندترین هاست DreamHost را دریافت کنید

برنامه های هاست اختصاصی ما راه حل مناسبی برای سایت های پربازدید است که به سرعت بالا و آپتایم ثابت نیاز دارند.

مزایای میزبانی ابری چیست؟

شما بدون شک نام “ابر” را شنیده اید. رایانش ابری از منابع توزیع شده، مانند سرورهای راه دور و مراکز داده، برای انجام طیف وسیعی از وظایف، از انجام محاسبات فشرده تا ارائه محتوای صفحه وب در صورت تقاضا، استفاده می کند. اما چه چیزی خدمات ابری را بهتر از جایگزین هایی مانند اجرای محلی وب سایت شما می کند؟

هاست ابری عملکرد سریع، در دسترس بودن و امنیت را برای وب سایت و فایل های آن فراهم می کند. به علاوه، اغلب یک گزینه میزبانی مقرون به صرفه با مزایایی است که به مراتب بیشتر از هر گونه اشکالی است.

در این پست مزایای اصلی هاست ابری را توضیح خواهیم داد. بیا یک نگاهی بیندازیم!

ابر تداوم کسب و کار را ترویج می کند

آیا می توانید تضمین کنید که سرورهای داخلی شما هرگز به طور غیر منتظره متوقف نمی شوند؟ به‌علاوه، آیا برنامه‌ای دارید که آنها را به سرعت آنلاین کنید؟

چیزی به نام سیستم کاملاً ضد بلایا وجود ندارد. با این حال، سرورهای ابری اثرات نامطلوب مرتبط با از دست دادن سرویس را به حداقل می رساند.

به عنوان مثال، مراکز داده رایانش ابری از ویژگی‌هایی مانند تولید برق پشتیبان استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که پس از خرابی ابزار، به ارسال اطلاعات ادامه می‌دهند. بسیاری از مراکز همچنین دارای مکانیسم‌های پیشرفته‌ای هستند که برای راه‌اندازی خودکار، جمع‌آوری اطلاعات تشخیصی، و اطلاع تکنسین‌ها از مشکلات جاری طراحی شده‌اند.

این مزایای میزبانی ابری، سهولت بازیابی را افزایش می دهد. آنها همچنین زمان صرف شده برای انتظار برای دسترسی به اطلاعات را به حداقل می رسانند.

سرعت تحویل داده های شما افزایش می یابد

شبکه‌های تحویل محتوا (CDN) میزبان داده‌های فشرده منابع مانند تصاویر، پخش ویدیو، صدا و سایر محتوای رسانه‌ای هستند. برای مثال، بسیاری از پلتفرم‌های تجارت الکترونیک از CDN‌های مبتنی بر ابر برای عکس‌ها، بررسی‌ها و ویدئوهای نمایشی محصول خود استفاده می‌کنند.

یکی از بزرگترین مزایای میزبانی ابری که CDN ها از آن استفاده می کنند، توانایی آنها در ارائه دسترسی سریعتر به داده ها است. سرویس‌های میزبانی ابری مدرن می‌توانند فوراً تشخیص دهند که کدام سرور به کاربر نزدیک‌تر است تا محتوا را از نزدیک‌ترین منبع دریافت کند. به نوبه خود، این تاخیر و زمان بارگذاری صفحه را به حداقل می رساند. استفاده از سرورهای ابری قدرتمند برای متعادل کردن بار نیز تا حدودی از بار میزبان های محلی شما کم می کند و درخواست های صفحه را سرعت می بخشد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

خدمات مهم شما در هر جایی در دسترس هستند

مزایای میزبانی ابری فقط برای وب سایت های عمومی اعمال نمی شود. آنها همچنین نقش بزرگی در ارائه خدمات داده برای استفاده داخلی تجاری دارند.

به عنوان مثال، شرکت هایی که چندین مرکز خرید را اداره می کنند، اغلب نرم افزار فروش خود را در فضای ابری میزبانی می کنند. کارمندان آنها در واحدهای فردی می توانند بلافاصله داده های عملکرد را به دفتر مرکزی شرکت ارسال کنند.

شما تنها مسئول امنیت نیستید

آیا فکر می‌کنید ایمن نگه‌داشتن داده‌ها هنگام برخورد با محاسبات ابری توزیع‌شده دشوارتر خواهد بود؟ برعکس، خدمات میزبانی مدرن در حد یک علم دقیق است.

همان اصول میزبانی ابری صدا که در برابر بلایای طبیعی و وقفه های خدماتی وضعیت امنیتی شما را بهبود می بخشد.

برای مثال، اگر می‌دانید که نرم‌افزار و سخت‌افزار سرور شما از قبل استانداردهای امنیتی مانند PCI، DSS و HIPAA را برآورده می‌کند، لازم نیست تعجب کنید که آیا این پلت‌فرم برای پردازش پرداخت امن یا ذخیره‌سازی سوابق سلامتی مناسب است یا خیر. در حالی که هنوز مهم است که سیستم های خود را به طور ایمن مدیریت کنید، انتخاب میزبانی ابری که شرایط لازم را برآورده می کند می تواند شما را در موقعیت بهتری برای مقابله با تهدیدات قرار دهد.

عملکرد وب سایت خود را با میزبانی ابری بهبود بخشید

هاست ابری مزایای مختلفی را برای وب سایت و کسب و کار شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، می تواند زمان خرابی را به حداقل برساند و عملکرد سایت شما را بهبود بخشد.

علاوه بر این، میزبانی ابری تضمین می‌کند که خدمات و نرم‌افزار مهم شما در مکان‌های مختلف در دسترس کارمندان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، خود داده ها معمولاً از سایر بسته های میزبانی امن تر خواهند بود.

برای شروع میزبانی ابری آماده اید؟ در DreamHost، برنامه‌های میزبانی سرور ابری ما یک معماری قابل تنظیم و مقیاس‌پذیر، دسترسی ریشه کامل و کد منبع باز ارائه می‌دهند. امروز برای Dreamhost ثبت نام کنید!

DreamObjects یک سرویس ذخیره سازی شی ارزان قیمت برای میزبانی فایل، ذخیره سازی پشتیبان، و توسعه برنامه های کاربردی وب است.

مقدمه ای بر CLI وردپرس

همانطور که با توسعه وردپرس راحت‌تر می‌شوید، به ابزارهایی نیاز دارید که به شما کمک می‌کنند وظایف خود را سریع و کارآمد انجام دهید. پنل مدیریت وردپرس بصری و جامع است، اما ناوبری می تواند زمان بر باشد.

اگر بخواهید سایت خود را مستقیمتر و تنها با چند دستور ساده مدیریت کنید چه؟ اینجاست که رابط خط فرمان وردپرس (WP-CLI) به کمک می آید.

WP-CLI ابزاری است که به شما امکان می دهد با استفاده از دستورات در یک رابط متنی، مستقیماً با سایت وردپرس خود تعامل داشته باشید. همچنین بسیار جامع است، با طیف گسترده ای از دستورات بالقوه. تقریباً هر کاری که می توانید در انتهای سایت خود انجام دهید، می توانید با استفاده از WP-CLI بسیار سریعتر انجام دهید.

مقدمه ای بر رابط خط فرمان وردپرس (WP-CLI)

مانند اکثر کاربران وردپرس، احتمالاً شما نیز با بخش مدیریت وردپرس آشنا هستید. به خوبی کار می کند، اما تنها گزینه برای مدیریت سایت شما نیست. در واقع، این حتی مستقیم ترین یا کارآمدترین راه برای انجام آن نیست. داشتن رابط کاربری گرافیکی مطمئنا برای برخی از کاربران ارجحیت دارد. با این حال، این بدان معناست که شما زمان زیادی را صرف پیمایش منوها می‌کنید یا منتظر می‌مانید تا صفحات بارگیری شوند.

به رابط خط فرمان وردپرس (WP-CLI) وارد شوید.

همانطور که از نام آن پیداست، این ابزار به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از خط فرمان وظایف مدیریتی را در سایت وردپرس خود انجام دهید. با این روش می توانید با تایپ یک خط کد و فشار دادن یک کار را انجام دهید وارد.

زیبایی WP-CLI این است که به شما کنترل مستقیم بر روی سایت شما می دهد. هر کاری که می توانید در داشبورد مدیریت وردپرس انجام دهید، می توانید به جای آن با WP-CLI انجام دهید. آنقدرها هم که می ترسید پیچیده نیست، و اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، منابع زیادی در دسترس است.

برای استفاده از WP-CLI، باید آن را در سایت وردپرس خود نصب کنید. اکنون اجازه دهید این فرآیند را با جزئیات بیشتری در نظر بگیریم.

چگونه WP-CLI را در وب سایت وردپرس خود نصب کنیم

اگر سایت شما با DreamHost میزبانی شده باشد، WP-CLI از قبل نصب شده است. با این حال، در صورت نیاز، می توانید این ابزار را به صورت دستی نیز نصب کنید.

ابتدا باید مطمئن شوید که محیط شما مطابق با مشخصات زیر است:

 • محیط یونیکس مانند (OS X، Linux، FreeBSD، Cygwin)
 • PHP 5.6 یا بالاتر
 • وردپرس 3.7 یا بالاتر

این نکته اول ممکن است برای برخی از کاربران مشکل ساز باشد. WP-CLI با در نظر گرفتن محیط های یونیکس طراحی شده است و پشتیبانی محدودی از ویندوز دارد. هنوز هم امکان نصب آن بر روی ویندوز وجود دارد، اما توجه داشته باشید که ممکن است نیاز به کمی سرهم بندی اضافی داشته باشد.

برای نصب WP-CLI در یکی از محیط های ذکر شده در بالا، باید از Secure Shell (SSH) برای دانلود و پیکربندی فایل های لازم استفاده کنید. ابتدا باید دانلود کنید wp-cli.phar با استفاده از دستور زیر در فهرست اصلی خود فایل کنید:

curl -O https://raw.githubusercontent.com/wp-cli/builds/gh-pages/phar/wp-cli.phar

سپس باید با استفاده از دستور دیگری بررسی کنید که آیا فایل کار می کند:

php wp-cli.phar --info

در مرحله بعد، می خواهید فایل را قابل اجرا کنید، که به شما امکان می دهد از دستور wp استفاده کنید. همچنین می‌خواهید آن را به فهرست دیگری منتقل کنید. این دستور آخر هر دو کار را انجام می دهد:

chmod +x wp-cli.phar

sudo mv wp-cli.phar /usr/local/bin/wp

با این کار، WP-CLI اکنون باید با موفقیت نصب شود. با اجرای دستور wp –info می توانید آن را تست کنید. اگر همه چیز کار کند، اطلاعات مربوط به نسخه WP-CLI خود را خواهید دید.

این است! اکنون آماده استفاده از این ابزار برای مدیریت کارآمدتر سایت خود هستید. با این حال، قبل از ادامه، برخی از روش‌های نصب جایگزین را مرور می‌کنیم.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

راه های جایگزین برای نصب WP-CLI

همانطور که قبلا ذکر شد، در واقع چندین روش برای نصب WP-CLI وجود دارد. ما در این مقاله همه آنها را شرح نمی دهیم. با این حال، ما آنها را به طور خلاصه فهرست می کنیم و به اطلاعات بیشتر در مورد هر یک پیوند می دهیم تا بتوانید تکنیکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

برای نصب WP-CLI در سایت خود می توانید از ابزارهای زیر استفاده کنید:

در نهایت، ممکن است بخواهید خودتان در توسعه WP-CLI مشارکت کنید. با استفاده از دستورالعمل های نصب Git می توانید به راحتی در توسعه آن شرکت کنید.

5 روش برای استفاده از WP-CLI برای مدیریت سایت وردپرس شما

WP-CLI دسترسی کامل به سایت شما را فراهم می کند – در نوک انگشتان شما. ده ها فرمان وجود دارد که می توانید برای مدیریت تقریباً همه چیز از نظرات گرفته تا به روز رسانی های اساسی استفاده کنید. به علاوه، شما حتی می توانید دستورات سفارشی ایجاد کنید.

اکنون ما فقط به تعدادی از دستورات استاندارد موجود در دسترس شما نگاه می کنیم. این به شما ایده می دهد که چگونه می توانید از WP-CLI برای مدیریت سایت خود قبل از حفاری عمیق تر در سوراخ احتمالات استفاده کنید.

1. وردپرس را نصب و به روز کنید

اساسی ترین کاری که می توانید با WP-CLI انجام دهید، دانلود و نصب وردپرس در سایت خود است. دستور دانلود وردپرس ساده است:

wp core download

با این کار وردپرس را دانلود و در دایرکتوری فعلی استخراج می کنید. همچنین می توانید پارامترهای اضافی را برای اصلاح بیشتر دانلود اضافه کنید. به عنوان مثال، پارامتر locale مشخص می کند که از کدام ترجمه وردپرس استفاده شود. این دستور نسخه پرتغالی برزیل وردپرس را دانلود می کند:

wp core download --locale=pt_BR

پس از دانلود با استفاده از دستور install می توانید وردپرس را نصب کنید. این دستور شامل تعدادی پارامتر است که تنظیمات را پیکربندی می کند. بیایید به یک مثال نگاه کنیم:

wp core install --url=example.com --title=Example --admin_user=supervisor --admin_password=strongpassword --admin_email=info@example.com

همانطور که می بینید، همه اینها کاملاً واضح است. به سادگی داده های نمونه در هر پارامتر را با مقادیر خود جایگزین کنید. برای اطمینان از اینکه همه چیز طبق انتظار کار می کند، می توانید از دستور زیر برای آزمایش نصب استفاده کنید:

wp core version

این شماره نسخه نصب شما را برمی گرداند و ثابت می کند که وردپرس با موفقیت نصب شده است! اکنون می توانید با دستور زیر مطمئن شوید که به روز شده است:

wp core update

اگر نسخه جدیدتری از وردپرس موجود باشد، پس از اجرای این دستور به صورت خودکار دانلود و نصب می شود.

2. تم ها و افزونه ها را مدیریت کنید

راه های زیادی برای مدیریت تم ها و پلاگین ها با استفاده از WP-CLI وجود دارد، بنابراین بیایید اکنون به برخی از گزینه های اصلی نگاه کنیم. ابتدا می توانید از دستور list برای مشاهده لیستی از تم ها یا افزونه های خود استفاده کنید. با استفاده از پارامترها، می توانید صفحه نمایش را بر اساس مواردی با وضعیت خاص (مانند غیرفعال) یا فرمت خروجی خاص فیلتر کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید تمام موضوعات غیرفعال را به عنوان یک لیست CSV فهرست کنید، می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

wp theme list --status=inactive --format=csv

همچنین می‌توانید یک افزونه را با مشخص کردن slug آن در فهرست پلاگین، ارائه مسیر یک فایل محلی یا وارد کردن URL برای یک فایل خارجی نصب کنید. در این مثال، افزونه را نیز همزمان فعال خواهیم کرد:

wp plugin install ../my-plugin.zip --activate

همچنین تغییر وضعیت یک افزونه یا موضوع آسان است. از این دستور می توان برای فعال کردن یک تم استفاده کرد که در این مثال Twenty Twenty است:

wp theme enable twentytwenty

همچنین دستوری برای غیرفعال کردن یک افزونه وجود دارد. در مثال ما از این دستور برای غیرفعال کردن افزونه Hello Dolly استفاده می کنیم. ما همچنین افزونه را همزمان حذف نصب خواهیم کرد:

افزونه wp را غیرفعال کنید سلام – حذف نصب کنید

در نهایت، می توانید دایرکتوری های مربوطه را به دنبال یک افزونه یا موضوع خاص جستجو کنید. به عنوان مثال، بیایید یک موضوع حاوی رشته “عکس” را جستجو کنیم. ما همچنین تنظیم کردیم که به جای ده پیش فرض، سه نتیجه را برگرداند:

wp theme search photo --per-page=3

با این کار جدول زیر نمایش داده می شود:

همانطور که گفته شد، این تنها بخش کوچکی از نحوه مدیریت تم ها و افزونه ها با استفاده از WP-CLI است. امیدواریم در مورد این که این ابزار چقدر می تواند مفید باشد ایده ای دریافت کرده باشید.

3. یک تم کودک ایجاد کنید

با استفاده از دستور scaffold، می توانید یک تم فرزند ایجاد کنید که شامل functions.php و style.css فایل ها. اگر می‌خواهید در یک تم موجود تغییراتی ایجاد کنید، توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید. هنگام استفاده از تم کودک، پس از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار جدید، همه سفارشی‌سازی‌ها از بین نمی‌روند.

برای انجام این کار، شما به سادگی باید برای تم فرزند جدید و برای موضوعی که به عنوان «والد» استفاده می‌کنید، یک اسلاگ مشخص کنید. در این مثال، ما یک کودک بر اساس موضوع بیست و بیست ایجاد می کنیم و آن را به پسر بیست و بیست و یک فرزند می فرستیم:

wp scaffold child-theme twentytwenty-child --parent_theme=twentytwenty

در صورت موفقیت آمیز بودن فرآیند، پیامی مبنی بر ایجاد تم فرزند مشاهده خواهید کرد. این شامل مسیر دایرکتوری آن نیز می شود:

Success: Created '/var/www/example.com/public_html/wp-content/themes/twentytwenty-theme'.

اکنون تم فرزند را در قالب مشخص شده آماده برای ویرایش خواهید یافت!

4. نظرات را تعدیل کنید

تعدیل و مدیریت نظرات در WP-CLI بسیار ساده تر شده است و به شما این امکان را می دهد که به سرعت آنها را ایجاد، حذف و ویرایش کنید. دستورات فرعی نظرات زیادی وجود دارد که می توانید استفاده کنید، اما اجازه دهید به برخی از ابتدایی ترین گزینه ها نگاه کنیم.

ابتدا می توانید یک نظر جدید اضافه کنید. دستور زیر یک نظر به پست با شناسه پست 20 اضافه می کند و محتوا و نویسنده را مشخص می کند:

wp comment create --comment_post_ID=20 --comment_content="This is my comment" --comment_author="author-name"

قبل از مدیریت نظرات موجود، دریافت لیست فعلی ممکن است مفید باشد. شما می توانید این کار را با دستور list انجام دهید و نتایج را می توان به روش های مختلفی فیلتر کرد. به عنوان مثال، با استفاده از این دستور، جدولی حاوی شناسه نظر و نام نویسنده برای همه نظرات تأیید شده روی پست با شناسه 3 برمی‌گردد:

wp comment list --number=3 --status=approve --fields=ID,comment_author

جدول حاصل به این صورت است:

اگر می خواهید نظرات را حذف کنید، می توانید این کار را با تعیین شناسه نظرات به صورت جداگانه انجام دهید، مانند این:

wp comment delete 64

همچنین می‌توانید با جدا کردن هر شناسه با فاصله، چندین نظر را حذف کنید. در این مثال، ما همچنین از پارامتر force استفاده می کنیم که به جای اضافه کردن نظرات به سطل زباله، آنها را به طور دائم حذف می کند:

wp comment delete 5 22 64 64 --force

با کمی تمرین می توانید با استفاده از دستورات WP-CLI خیلی سریع با نظرات سایت خود کار کنید.

5. WP-CLI را به روز کنید

مانند هر جنبه ای از وردپرس، همیشه باید مطمئن شوید که WP-CLI شما به روز است. خوشبختانه، بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستور زیر را اجرا کنید:

wp cli update

اگر آخرین نسخه موجود باشد، پیامی مبنی بر تایید آن دریافت خواهید کرد. با این حال، اگر نسخه جدیدی قابل دانلود باشد، از شما خواسته می شود که نصب را بپذیرید. اگر انتخاب کنی آرهWP-CLI به روز می شود و یک پیام تأیید خواهید دید:

Success: Updated WP-CLI to 0.23.1

اکنون نصب WP-CLI خود را به روز کرده اید.

شما در حال حاضر شروع به دیدن آنچه که با این رابط کاربری ساده به دست می آورید. هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد، اما باید به اینکه چقدر پیشرفت کرده اید افتخار کنید!

با CLI وردپرس کارآمدتر کار کنید

سرعت، دسترسی و کارایی ویژگی هایی هستند که هر توسعه دهنده باهوشی در ابزارهای خود به دنبال آن است. WP-CLI همه اینها و موارد دیگر را ارائه می دهد در حالی که به شما امکان می دهد سایت وردپرس خود را از راه دور مدیریت کنید. با استفاده از WP-CLI، می‌توانید هر عملی را که ممکن است در مدیریت وردپرس انجام دهید – فقط بسیار سریع‌تر (پس از تمرین).

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

VPN چیست و چگونه کار می کند؟ آشنایی با انواع VPN

چه در محل کار، چه در خانه یا در حال حرکت باشید، VPN یکی از بهترین راه ها برای محافظت از خود در اینترنت است. در این مقاله پاسخ به سوالاتی مانند VPN چیست و چگونه کار می کند؟ مزایا و معایب آن چیست؟ و ما چنین سوالاتی را در نظر خواهیم گرفت. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

VPN چیست؟

VPN یا شبکه خصوصی مجازی، روشی برای ایجاد یک اتصال شبکه ایمن است که در آن یک آدرس IP جدید و ناشناس به شما اختصاص داده می شود. VPN ها ترافیک اینترنتی شما را رمزگذاری می کنند تا جاسوسان، هکرها و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) دیگر نتوانند آدرس IP شما و بنابراین هویت و محل زندگی شما را شناسایی کنند. استفاده از VPN، سرقت اطلاعات و ردیابی فعالیت های آنلاین شما را سخت تر می کند و یک اتصال امن بین دستگاه های شما (تلفن همراه یا لپ تاپ) و اینترنت ایجاد می کند. وقتی از VPN استفاده می کنید، تمام ترافیک شما از طریق یک تونل مجازی رمزگذاری شده ارسال می شود و شما به هر سایتی که می خواهید دسترسی رایگان دارید. اگرچه استفاده از VPN ها بسیار آسان است، اما درک فناوری پشت آن ها می تواند کمی دشوار باشد. در این مقاله قصد داریم مفهوم VPN و قابلیت های آن را به زبانی ساده برای شما شرح دهیم.

VPN چگونه کار می کند؟

یک VPN یک تونل مجازی امن (یعنی یک اتصال امن) بین خود و یکی از سرورهایش ایجاد می کند و تمام ترافیک اینترنت از برنامه ها و وب سایت های شما از طریق آن تونل ارسال می شود. با استفاده از VPN، شما اساسا سرور آن را به منبع داده خود تبدیل می کنید، بنابراین اشخاص ثالث دیگر نمی توانند فعالیت های آنلاین شما را نظارت کنند. در واقع، VPN تمام اطلاعات شما را مانند یک فیلتر رمزگذاری می کند (آنها را به کدهای ناخوانا تبدیل می کند) و حتی اگر شخصی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند، باز هم نمی تواند آن را بخواند.

مزایای استفاده از VPN چیست؟

مخفی کردن موقعیت جغرافیایی

VPN ها آدرس IP و در نتیجه مکان واقعی شما را مخفی می کنند. همچنین، اکثر سرویس‌های VPN گزارش فعالیت اینترنت شما را نگه نمی‌دارند. بنابراین، اشخاص ثالث فقط آدرس IP سرور VPN را که به آن متصل هستید می بینند و موقعیت جغرافیایی پنهان می ماند.

رمزگذاری داده ها

همانطور که گفته شد، VPN ها با ایجاد یک اتصال نقطه به نقطه بین دستگاه شما و سرور VPN، تمام داده ها و ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری می کنند. این رمزگذاری ها به قدری پیچیده هستند که حتی اگر هکرها از یک حمله brute-force استفاده کنند، رمزگشایی آنها میلیون ها سال طول می کشد.

انتقال امن اطلاعات

شاید کار شما از راه دور باشد و بخواهید از راه دور به فایل های مهم شبکه شرکت خود دسترسی داشته باشید. به دلایل امنیتی، بهتر است برای دسترسی به چنین اطلاعاتی از VPN امن استفاده کنید و از سرقت آنها جلوگیری کنید.

محافظت در برابر هکرها و دولت ها

رهگیری و خواندن داده های محافظت شده توسط پروتکل های رمزگذاری قوی تقریبا غیرممکن است. امروزه، بسیاری از هکرها و دولت‌ها تلاش می‌کنند تا بفهمند مردم در اینترنت چه می‌کنند، و برخی کشورها حتی فعالیت‌های آنلاین افراد را ثبت می‌کنند (به عنوان مثال، در بریتانیا، ISP‌ها سابقه یک سال فعالیت آنلاین کاربران خود را نگه می‌دارند و آن را ذخیره می‌کنند. ). با یک VPN، فعالیت های آنلاین شما دیگر به آدرس IP واقعی شما مرتبط نمی شود، بنابراین می توانید بدون اینکه کسی شما را ردیابی کند، در وب گشت و گذار کنید. البته تنها با استفاده از VPN نمی توانید با حملات سایبری مقابله کنید و پیشنهاد می کنیم علاوه بر VPN، یک آنتی ویروس قوی روی گوشی یا کامپیوتر خود نصب کنید.

استفاده ایمن از شبکه های عمومی و رایگان

استفاده از شبکه Wi-Fi عمومی (مانند شبکه های Wi-Fi فرودگاه، هتل یا کافی شاپ) می تواند خطرناک باشد. هکرها و مجرمان سایبری ممکن است از همان شبکه Wi-Fi استفاده کنند که شما به آن متصل هستید و به راحتی می توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند. بنابراین، عاقلانه است که هنگام استفاده از چنین شبکه هایی، تلفن یا لپ تاپ خود را به یک VPN امن متصل کنید.

مقابله با سانسور آنلاین

در بسیاری از کشورها، دولت ها دسترسی به برخی خدمات اینترنتی، وب سایت ها و برنامه های کاربردی را محدود یا مسدود می کنند. (به عنوان مثال، چین گوگل، فیس بوک و تمام سرویس های مرتبط مانند جی میل، نقشه گوگل، واتس اپ و اینستاگرام را مسدود می کند). با استفاده از VPN، می توانید سانسور و محدودیت ها را دور بزنید و به سروری در کشور دیگری متصل شوید.

دور زدن محدودیت های جغرافیایی

اینها تنها کشورهایی نیستند که محدودیت هایی را برای اینترنت اعمال می کنند. برخی از شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات آنلاین دسترسی به محتوای خود را در مناطق خاصی از جهان محدود می کنند و تمام درخواست های ارسال شده از آدرس های IP در آن مناطق را مسدود می کنند. با استفاده از یک VPN امن، می توانید چنین محدودیت هایی را دور زده و به راحتی به خدمات آنلاین مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

دانلود بدون شناسایی

دانلود بسیاری از نرم افزارها، برنامه ها، آهنگ ها یا فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به دلیل قانون کپی رایت در اکثر کشورها غیرقانونی است و دانلودکنندگان قابل پیگرد قانونی هستند. با یک VPN، هیچ کس نمی داند چه چیزی دانلود یا آپلود می کنید زیرا VPN ها تمام ترافیک شما را رمزگذاری می کنند و آدرس IP شما را تغییر می دهند.

دسترسی ایمن به شبکه های شرکتی

امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به کارمندان خود اجازه می دهند از خانه یا هر کجا که می خواهند کار کنند. در چنین شرایطی، کارمندان می توانند از VPN برای اتصال به شبکه داخلی شرکت خود از هر کجای دنیا به صورت کاملا امن استفاده کنند و در نتیجه از نشت اطلاعات مهم شرکت جلوگیری کنند.

انواع VPN ها چیست؟

انواع مختلفی از VPN وجود دارد، اما شما قطعا باید با سه نوع اصلی آشنا شوید: VPN دسترسی از راه دور، VPN سایت به سایت و VPN شخصی:

VPN سایت به سایت

VPN سایت به سایت در واقع یک شبکه خصوصی و امن است که برای مخفی کردن داده ها در اینترانت خصوصی شرکت ها و سازمان ها طراحی شده است. به طور معمول، شرکت هایی که مکان های متفاوتی دارند (دفاتر، ساختمان ها، شعب و غیره) از VPN های سایت به سایت استفاده می کنند، اما استفاده از این VPN ها تنها زمانی امکان پذیر است که هر یک از این مکان ها دارای یک شبکه محلی (LAN) متصل به یک شبکه باشند. شبکه گسترده (WAN) VPN های سایت به سایت عمدتا توسط شرکت های بزرگ استفاده می شود.

VPN برای دسترسی از راه دور

VPN های دسترسی از راه دور به کاربران این امکان را می دهند که به طور ایمن به شبکه شرکت خود متصل شوند و به برنامه ها و داده های واقع در مرکز داده شرکت دسترسی داشته باشند. تفاوت بین VPN دسترسی از راه دور و VPN سایت به سایت در این است که کاربران سابق می توانند از هر نقطه به شبکه خصوصی شرکت خود متصل شوند، اما در دومی، کارکنان فقط از طریق شبکه های داخلی شعب خود می توانند به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. یا دفاتر، من دارم.

VPN های خصوصی

VPN های شخصی برای کاربران عادی طراحی شده اند. کاربران شخصی VPN به جای اتصال به شبکه های یک شرکت یا سازمان، به سرور VPN متصل می شوند و می توانند به راحتی به هر محتوای آنلاین دسترسی داشته باشند.

VPN ها از چه پروتکل هایی استفاده می کنند؟

VPN ها پروتکل های مختلفی دارند که به کاربران اجازه می دهد به سرورهای VPN متصل شوند. پروتکل ها مجموعه ای از قوانین هستند که نحوه عملکرد اتصالات VPN شما را از ابتدا تا انتها مشخص می کنند. در ادامه به طور خلاصه با آنها آشنا می شوید.

پروتکل OpenVPN

OpenVPN یک پروتکل منبع باز VPN است که در صورت بروز هر گونه مشکلی به سرعت وصله می شود. این پروتکل سریع و ایمن از پروتکل های OpenSSL، SSLv3 و TLSv1 برای رمزگذاری داده های کاربر استفاده می کند و با بسیاری از روترها سازگار است. OpenVPN که بسیاری از کاربران و کارشناسان آن را بهترین پروتکل می دانند، از سیستم عامل های Windows، Android، Linux، IOS، BSD و macOS پشتیبانی می کند.

پروتکل WireGuard

Wireguard یک پروتکل نسبتا جدید است که تنها با 4000 خط کد ساخته شده است و از نظر مصرف انرژی و عملکرد بهتر از پروتکل های OpenVPN و IPSec است. امروزه این پروتکل رایگان و متن باز توسط Edge Security LLC توسعه یافته است. WireGuard از سیستم عامل های Windows، Android، IOS، FreeBSD، NetBSD، OpenBSD و macOS پشتیبانی می کند. این پروتکل هنوز در حال توسعه است، بنابراین بهتر است در حال حاضر از OpenVPN استفاده کنید.

پروتکل IKEv2 (نسخه 2 تبادل کلید اینترنت)

IKEv2 مخفف Internet Key Exchange نسخه 2 است و از نظر کیفیت با WireGuard برابری می کند و در بین کاربران تلفن همراه محبوب است. این پروتکل مبتنی بر IPSec می تواند با سرعت بالا به شبکه های مختلف متصل شود و بین آنها سوئیچ شود. مانند OpenVPN، IKEv2 از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کند، اما برخلاف OpenVPN، متن ساده نیست. این پروتکل از پلتفرم های macOS، Android، Linux، Unix، iOS و Blackberry پشتیبانی می کند.

پروتکل های PPTP و L2TP/IPSec

این دو پروتکل بسیار قدیمی هستند و به شدت توصیه می شود از آنها استفاده نکنید. اگرچه پروتکل های PPTP و L2TP/IPSec سریع هستند، اما از نظر امنیت با OpenVPN، IKEv2 یا WireGuard قابل مقایسه نیستند. این پروتکل از ویندوز، اندروید، macOS و iOS پشتیبانی می کند.

سوالات متداول

VPN با چه دستگاه هایی سازگار است؟

سازگاری دستگاه کاملاً به ارائه دهنده VPN بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی از VPN ها را فقط می توان بر روی سیستم های کامپیوتری نصب و استفاده کرد.

آیا VPN ها قانونی هستند؟

بله، استفاده از VPN در اکثر کشورها قانونی است، اما هنوز هم برخی از افراد برای مخفی کردن فعالیت های غیرقانونی خود از VPN استفاده می کنند که خلاف قانون است.

چگونه یک VPN نصب کنم؟

اتصال به VPN معمولاً بسیار ساده است. پس از خرید اشتراک VPN، نرم افزار آن را دانلود و نصب می کنید. سپس سروری را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید و VPN بقیه کارها را برای شما انجام خواهد داد.

آیا باید از VPN رایگان استفاده کنم؟

VPN های رایگان از امنیت کمتری نسبت به VPN های پولی برخوردار هستند و معمولاً نمی توانید همزمان دستگاه های خود را به آنها متصل کنید. VPN های رایگان معمولاً کندتر از VPN های پولی هستند و معمولاً باید هر بار که به سرور VPN متصل می شوید فیلم های تبلیغاتی را تماشا کنید.

در تهیه این مقاله از وب سایت های قابل اعتماد Kaspersky و AVG استفاده شده است.

وردپرس 6.1 منتشر شد! در اینجا چه چیزی جدید است

نسخه‌های اخیر وردپرس مقدمه‌ای برای به‌روزرسانی‌هایی بود که برای تنظیم دقیق تجربه کاربر، ثبات و کارایی سیستم مدیریت محتوا طراحی شده‌اند. در اوایل ژوئن 2022، ماتیاس ونتورا از تیم توسعه هسته وردپرس، نقشه راه اولیه وردپرس 6.1 را منتشر کرد که زمینه های اصلی کاری مورد انتظار برای انتشار رسمی 6.1 را پوشش می دهد، که امروز، 1 نوامبر 2022 اتفاق افتاد.

لحن انتشار این خواهد بود که تجربیات معرفی شده در نسخه‌های 5.9 و 6.0 را اصلاح کند، جریان‌های مختلف را به تجربه‌های سازگارتر و رضایت‌بخش‌تر برای کاربران، نگه‌دارنده‌ها و توسعه‌دهنده‌ها تبدیل کند، و با شروع به بررسی فاز 3 نسخه، برخی از شکاف‌های عملکردی را بپوشاند. ونتورا در آن زمان گفت: نقشه راه، نقشه گوتنبرگ.

مناطق تمرکز توسعه برای وردپرس 6.1

نقشه راه اولیه ونتورا پنج حوزه کلیدی را که انتظار می رود توسعه یابد، برجسته کرد.

1. ویرایشگر قالب

به لطف تغییرات در ویرایشگر قالب، کاربران می‌توانستند ساختار سایت‌های خود را با آگاهی کم یا بدون اطلاع از کد اصلی مرور، پیش‌نمایش و ویرایش کنند. بازبینی‌های برنامه‌ریزی‌شده برای ویرایشگر همچنین وضوح بیشتری را بین عناصر کلی مانند قالب‌ها، بخش‌های قالب و سبک‌ها فراهم می‌کند که هدف آن یکسان کردن تجربه کاربر ویرایشگر قالب و ویرایشگر پست است.

2. ساختمان با مدل

تیم توسعه همچنین مشتاق بود تا پتانسیل الگوهای بلوک را به طور کامل باز کند، که در «Building with Templates» که کمی بعد در چرخه توسعه WordPress 6.0 ظاهر شد، برجسته شد. این عنصر از به‌روزرسانی وردپرس 6.1 به قالب‌ها اجازه می‌دهد تا در تجربه خلاقانه برای کاربران روزمره نقش محوری داشته باشند. الگوها می‌توانند برای انواع پست سفارشی و انواع بلوک تنظیم شوند. همچنین انتظار می رفت که کار تجربه قفل کردن بلوک ها و مدیریت مدل های ذخیره شده را بهبود بخشد.

3. سبک های جهانی

نقشه راه فعلی سبک جهانی تیم توسعه هسته وردپرس شامل به‌روزرسانی‌های موتور سبک، رابط اصلی و تجربه کاربر، پانل تغییرات سبک، سفارشی‌سازی فونت وب و تایپوگرافی، عناصر متقاطع، استایل‌ها و پشتیبانی از هر بلوک و تغییرات سبک بلوک است.

4. طراحی بلوک ها و ابزار

پیشرفت‌ها در رابط سبک‌های جهانی ادامه می‌یابد، در حالی که پشتیبانی از محدودیت‌ها، امتیازات و تنظیمات از پیش تعیین‌شده بهبود می‌یابد. ما امیدواریم که نسخه 6.1 به کاربران اجازه دهد تا فونت های وب را مدیریت کنند، تایپوگرافی پاسخگو را پیاده سازی کنند و مجموعه ابزار بلوک را گسترش دهند، همه اینها برای بهبود ثبات، قابلیت اطمینان و رضایت کاربر.

5. مضامین و پذیرش گسترده تر

این تیم مسائل مربوط به امکان پذیرش تدریجی ویژگی‌ها را به عنوان بخشی از قالب‌ها در بالای مضامین قدیمی موجود بررسی خواهد کرد. همچنین بررسی می‌کند که آیا امکان دسترسی گسترده‌تر به ویرایش theme.json وجود دارد یا خیر، و همچنین به جریان‌های تغییر تم و بهترین روش استفاده از قابلیت‌های سبک و قالب جدید نگاه می‌کند.

توسعه با تمرکز بیشتر

اولین نسخه بتا، نسخه در حال توسعه نرم افزار وردپرس 6.1، در 21 سپتامبر منتشر شد و آخرین نسخه در 4 اکتبر منتشر شد. در مرحله بتا، تمرکز اصلی مشارکت کنندگان بر روی آزمایش و رفع اشکال بود. با این حال، برخی از ویژگی های بتا تضمینی برای گنجاندن در نسخه نهایی نبود.

وردپرس 6.1 سپس با سه نامزد انتشار در 11، 18 و 25 اکتبر به خط راه اندازی رفت. نامزدهای انتشار آخرین مراحل در چرخه انتشار یک نسخه هستند که پتانسیل انتشار نهایی را برای عموم نشان می دهد.

ارتقا وردپرس 5.9 و 6.0

از آنجایی که تیم اصلی وردپرس به طور مداوم در حال بحث و توسعه ویژگی ها و رفع اشکالات جدید و آزمایش آنها در نسخه های بتا است، می تواند نسخه های اصلی جدید وردپرس را به سرعت منتشر کند. وردپرس 5.9 که بازنگری کامل سایت مورد انتظار را معرفی کرد، در 25 ژانویه 2022 منتشر شد. و وردپرس 6.0 با نام “Arturo” در 24 مه 2022 منتشر شد.

نسخه 6.0 یک نسخه عظیم بود که یک جهش بزرگ در آنچه که از نظر ویژگی ها، عملکرد و اصلاحات به کاربران ارائه می داد، بود. آن شامل:

 • دسترسی. خود نرم افزار منبع باز وردپرس ارتقاهایی دریافت کرده است تا به طور کلی استفاده از آن آسان تر شود.
 • ویرایشگر را مسدود کنید
  • چندین تنوع سبک را برای تم های بلوک ترکیب کنید.
  • قالب های محتوای صفحه را ایجاد کنید که می توانید از بین آنها برای ایجاد صفحات خود انتخاب کنید.
  • ویژگی جد جدید در block.json. این به شما امکان می دهد مکان قرارگیری بلوک ها را محدود کنید.
  • یک رابط کاربری جدید به شما امکان می دهد برای هر بلوک در ویرایشگر یک ویژگی قفل تنظیم کنید.
  • ثبت بلوک های موضوعی
  • به لطف پشتیبانی ارتقا یافته، اکنون می توان محتوای ناشناخته در محتوا را ذخیره کرد.
  • ویژگی صادرات تم بلوک در ویرایشگر سایت نیز ارتقاء بسیار قوی دریافت کرده است.
  • مسدود کردن به‌روزرسانی‌های نشانه‌گذاری برای تصاویر، نقل قول‌ها، فهرست‌ها و بلوک‌های گروهی
  • مجموعه جدیدی از بلوک های پست نظر، بدون بلوک نتیجه و موارد دیگر
 • شروع / بارگذاری با اعمال فیلتر do_parse_request درخواست های غیر ضروری را نادیده بگیرید.
 • بهبودهای Cache API. wp_cache_*_multiple اکنون CRUD کامل است.
 • رسانه ها. فیلترهای جدید و افزودنی های رابط کاربری
 • قلاب های پویاتر برای انواع پست سفارشی
  • بهبود تاکسونومی ذخیره پرس و جو، محدودیت های پرس و جو طبقه بندی، آیتم های منوی پیمایش، تغییرات اصطلاحات و موارد دیگر.
  • تم ها بهبود عملکرد قالب برای نویسندگان تم، پشتیبانی از چندین فایل theme.json، صادرات بهتر تم با ویرایشگر سایت و موارد دیگر.
  • کاربران سایت هایی با ترافیک بالا اکنون می توانند کاربران را پرس و جو کرده و شمارش کنند.
 • به روز رسانی توسعه دهندگان

ویژگی های جدید در وردپرس 6.1

بیایید به ویژگی هایی بپردازیم که به طور رسمی در وردپرس 6.1 وجود دارد.

Release Candidate 1 در 11 اکتبر در دسترس بود. این نشان دهنده اوج همکاری های زیادی از زمان بتا 3 است: تقریباً 100 مورد بررسی شد و تعداد به روز رسانی ها و رفع اشکالات از زمان انتشار وردپرس 6.0 در می 2022 بیش از 2000 مورد بود. پس از آن، Release Candidate 2 در 18 اکتبر و Release Candidate 3 در 25 اکتبر، Release Candidate 4 در 27 اکتبر و Release Candidate 5 در 28 اکتبر قرار گرفتند.

وردپرس 6.1 سومین و آخرین نسخه اصلی وردپرس در سال است. در اینجا چه چیزی جدید است:

وردپرس 6.1 ویژگی های جدید برای کاربران نهایی

 • تم پیش‌فرض جدید با 10 تغییر سبک منحصر به فرد (بیشتر بیاموزید)
 • ابزارهای طراحی بیشتر در بلوک های بیشتر (بیشتر بیاموزید)
 • تجربه قالب گسترده و پیشرفته و گزینه های قالب
 • تجربه بصری تر با تنظیمات سند
 • بلوک ها و لیست های نقل قول با پشتیبانی از بلوک داخلی بهبود یافته است
 • ظروف قوی تر برای بلوک های مختلف
 • بهبود رابط های مدال و بهبود تنظیمات ترجیحی
 • انتخاب بلوک ناوبری خودکار با گزینه های بازگشتی و مدیریت آسان تر منو
 • با یک کلیک تنظیمات قفل را برای همه واحدهای داخلی اعمال کنید
 • بهبودهایی برای مسدود کردن تجربه تشخیص موضوع
 • به روز رسانی در دسترس بودن با فعال بودن بیش از 60 بلیط
 • به روز رسانی عملکرد با بیش از 25 بلیط حل شده است

ویژگی های جدید توسعه دهنده وردپرس 6.1

 • امکان انتخاب ابزارهای ظاهری برای قدرتمندتر کردن هر تم
 • یک تکرار جدید از سیستم یک ظاهر طراحی شده
 • اضافه کردن قالب های شروع به هر نوع پست (بیشتر بیاموزید)
 • توسعه گزینه های طرح بندی، از جمله گزینه محدود جدید و امکان غیرفعال کردن گزینه های طرح
 • الگوهای قفل محتوا برای گزینه‌های تنظیم بیشتر
 • پشتیبانی پیشرفته برای بلوک های حلقه پرس و جو
 • امکان استفاده از قطعات قالب مبتنی بر بلوک در طرح‌های زمینه کلاسیک
 • فیلتر کردن داده ها در theme.json (بیشتر بیاموزید)
 • تایپوگرافی صاف امکان پشتیبانی بهتر از پاسخگویی را فراهم می کند
 • امکان استایل دادن به عناصر بلوک مانند دکمه ها، عنوان ها یا زیرنویس ها در theme.json

با ما همراه باشید برای مطالب بیشتر

می‌توانید روی DreamHost حساب کنید تا شما را با اطلاعات جدید وردپرس به‌روز نگه دارد. برای دریافت به‌روزرسانی‌های ایمیل هم اکنون مشترک شوید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.