منو سایت

راهنمای صفحه اصلی وردپرس (صفحه اول)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای صفحه اصلی وردپرس (صفحه اول)

صفحه اول وردپرس شما (که صفحه اصلی نیز نامیده می شود) اولین چیزی است که اکثر بازدیدکنندگان هنگام ورود به سایت شما می بینند. به این ترتیب، برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب حیاتی است.

در حالی که صفحه اول شما معمولاً جدیدترین پست‌های شما را نشان می‌دهد، ممکن است چیزی شخصی‌تر بخواهید تا به مهم‌ترین محتوای شما کمک کند. خوشبختانه گزینه های زیادی در پلتفرم وردپرس وجود دارد.

صفحه اصلی وردپرس (صفحه اول) چیست؟

صفحه اول شما صفحه اصلی سایت وردپرس شما است. به طور پیش‌فرض، پست‌های وبلاگ شما را نمایش می‌دهد که با جدیدترین ورودی‌ها شروع می‌شود. وردپرس به شما این امکان را می دهد که تعداد پست های نمایش داده شده را تنظیم کنید و حتی برای پست های دیگر تیزر قرار دهید (بسته به گزینه های موضوع شما).

خوشبختانه، وردپرس به شما امکان می دهد هر صفحه ای را برای استفاده به عنوان صفحه اول خود انتخاب کنید. این بدان معنی است که می توانید از یک صفحه ثابت یا یک صفحه سفارشی استفاده کنید. گزینه آخر به ویژه جالب است زیرا به شما امکان می دهد از سایر سایت هایی که از موضوع مشابه استفاده می کنند متمایز شوید.

مزایای صفحه اول سفارشی شامل توانایی زیر است:

  • محتوای ثابت خود را بهینه کنید.
  • بهتر است نشان دهید که سایت شما در مورد چیست – ماموریت، ویژگی های متمایز، ارزش های اصلی و غیره.
  • چندین فراخوان قوی برای اقدام (CTA) که بسیار قابل مشاهده هستند اضافه کنید.

سفارشی کردن صفحه اصلی وردپرس به شما این امکان را می دهد که ظاهر آن را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید. همچنین می تواند مزیت مهمی نسبت به وب سایت های دیگر با موضوع مشابه به شما بدهد. بیایید به چند روش برای سفارشی کردن صفحه اصلی وردپرس خود نگاه کنیم.

3 روش برای سفارشی کردن صفحه اصلی وردپرس (صفحه اول)

صفحه پست های وردپرس

قبل از اجرای هر یک از این روش ها، مهم است که ابتدا از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این تضمین می کند که به راحتی می توانید تغییراتی را که دوست ندارید برگردانید.

1. انتخاب کنید که پست ها نمایش داده شوند یا صفحه ایستا

برای شروع، به داشبورد خود بروید و انتخاب کنید تنظیمات > خواندن. در اینجا می توانید انتخاب کنید که صفحه اصلی شما آخرین پست ها یا محتوای ثابت شما را نمایش دهد:

تنظیمات Reader WordPress و تنظیمات پست صفحه اصلی

اگر وبلاگ دارید، ممکن است بخواهید آخرین پست های خود را اولویت بندی کنید. برای این گزینه می توانید مقدار in را تغییر دهید صفحات وبلاگ بیشترین نمایش را دارند رشته. با این کار حداکثر تعداد پست های نمایش داده می شود.

اگر به جای آن یک صفحه ثابت انتخاب کنید، می توانید تصمیم بگیرید که از کدام صفحه استفاده کنید:

تنظیمات صفحه اصلی را در تنظیمات خواننده وردپرس ویرایش کنید

همچنین می توانید انتخاب کنید کدام صفحه جایگزین پست های وبلاگ شما نمایش داده شود. توجه داشته باشید که قبل از اینکه بتوانید آنها را انتخاب کنید، باید این صفحات را از قبل ایجاد کنید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

2. صفحه اول استاتیک خود را سفارشی کنید

بعد از اینکه صفحه خاصی را به عنوان صفحه اصلی ثابت خود تنظیم کردید، آن صفحه را در ویرایشگر بلوک باز کنید:

اضافه کردن یک بلوک جدید در ویرایشگر وردپرس

برای سفارشی کردن صفحه از ابتدا، می توانید بلوک های محتوای جدیدی را وارد کنید. فقط نماد + را انتخاب کنید و ویژگی مورد نیاز خود را جستجو کنید.

وردپرس بلوک های مختلفی برای انتخاب دارد. می توانید گزینه های استاندارد مانند پاراگراف ها، تصاویر، لیست ها، جداول و دکمه ها را وارد کنید. همچنین می توانید از بلوک های تم استفاده کنید:

اضافه کردن یک بلوک جدید به یک قالب صفحه اصلی وردپرس سفارشی

برای صرفه جویی در زمان، می توانید از قالب های بلوک از پیش طراحی شده نیز استفاده کنید. می‌توانید طرح‌بندی‌هایی برای سرصفحه‌ها و پاورقی‌ها، پست‌های برجسته، گالری‌های عکس و موارد دیگر پیدا کنید:

ویرایشگر بلوک وردپرس

هنگامی که تمام عناصر لازم را به صفحه اول استاتیک خود اضافه کردید، آماده انتشار آن هستید! یا می توانید آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید تا بعداً ویرایش را ادامه دهید.

3. یک قالب صفحه سفارشی وردپرس ایجاد کنید

Twenty Fourteen، یک تم کلاسیک وردپرس

همچنین می توانید صفحه اول وردپرس خود را با ایجاد یک قالب صفحه سفارشی سفارشی کنید. ابتدا، باید مطمئن شوید که یک تم بلوک در وب سایت خود فعال کرده اید. این از ویرایش کامل سایت پشتیبانی می کند.

برای پیدا کردن یک طرح زمینه بلوک، داشبورد خود را باز کنید و به آن بروید ظاهر > تم ها > افزودن جدید. سپس بر روی کلیک کنید فیلتر ویژگی و انتخاب کنید بازنگری کامل سایت گزینه:

امکان ویرایش کامل سایت وردپرس را فراهم می کند

پس از اعمال فیلتر، تم بلوکی را که به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت دارد را نصب و فعال کنید. برای این آموزش، از تم پیش‌فرض بیست و بیست و دو استفاده می‌کنیم:

تم های وردپرس

اکثر تم های بلوک به طور خودکار برخی از قالب های صفحه پیش فرض را برای وب سایت شما ایجاد می کنند. برای مشاهده اینها به ادامه مطلب بروید ظاهر > ویرایشگر. در این ویرایشگر سایت، روی آیکون وردپرس کلیک کرده و انتخاب کنید قالب ها:

قالب ها را در ویرایشگر سایت وردپرس ویرایش کنید

در اینجا لیستی از قالب های صفحه از پیش طراحی شده که با موضوع شما ارائه می شود را مشاهده خواهید کرد. در بسیاری از موارد شما یک در خانه قالب. برای باز کردن پیش نمایش در ویرایشگر سایت می توانید این مورد را انتخاب کنید:

یک قالب صفحه وردپرس را ویرایش کنید

با کلیک بر روی دکمه + می توانید بلوک های جدیدی را در قالب وارد کنید. می توانید بلوک های متنی و رسانه ای استاندارد، ویجت ها، عناصر طراحی و بلوک های موضوعی را اضافه کنید. البته توجه داشته باشید که این روی تمام صفحاتی که از این الگو استفاده می کنند تأثیر می گذارد:

مرور بلوک های متنی موجود در ویرایشگر بلوک وردپرس

اگر هنوز این کار را نکرده اید در خانه قالب صفحه، شما به راحتی می توانید یکی را ایجاد کنید. ابتدا یک پست یا صفحه جدید باز کنید. در صفحه تنظیمات در سمت راست، پیدا کنید قالب بخش:

انتخاب قالب صفحه وردپرس

سپس انتخاب کنید جدید. در پنجره پاپ آپ، قالب را نامگذاری کرده و کلیک کنید ایجاد کردن:

یک قالب صفحه وردپرس سفارشی ایجاد کنید

با این کار ویرایشگر قالب به طور خودکار باز می شود. اکنون می توانید الگوی سفارشی خود را با استفاده از بلوک ها، الگوها و حتی قطعات قالب ایجاد کنید:

الگوهای بلاک وردپرس

پس از انجام تغییرات، فشار دهید انتشار. اگر می خواهید صفحه اصلی خود را به این الگو اختصاص دهید، ویرایشگر بلوک صفحه را باز کنید:

انتخاب یک قالب سفارشی صفحه اصلی وردپرس

شما باید الگوی جدید خود را در قسمت مشاهده کنید قالب منوی کشویی. آن را انتخاب کنید و هنگامی که صفحه را منتشر می کنید (یا به روز می کنید)، الگوی سفارشی شما اعمال می شود.

هیچ مکانی مانند صفحه اصلی شما وجود ندارد

افزودن یک صفحه اصلی سفارشی به وب سایت وردپرس شما دارای مزایای بی شماری است، از جمله جذابیت بصری بیشتر و توانایی انتقال فوری اطلاعات مرتبط به بازدیدکنندگان. خوشبختانه، وردپرس به اندازه کافی انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد صفحه اول خود را تقریباً به هر شکلی که نیاز دارید سفارشی کنید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress