منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای مبتدیان برای صفحات خطای وردپرس 404

راهنمای مبتدیان برای صفحات خطای وردپرس 404

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای مبتدیان برای صفحات خطای وردپرس 404

محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنید – چه بخشی از یک صفحه یا یک پست باشد – معمولاً دائمی است. با این حال، اگر مشکلی (فنی یا غیر فنی) رخ دهد، ممکن است یک مورد از محتوا نمایش داده نشود. در عوض، خطای 404 را ایجاد می کند که خبر خوبی برای وب سایت شما یا کاربران آن نیست.

به طور خلاصه، خطای 404 به این معنی است که یک صفحه وب پیدا نشد. با این حال، برخلاف سایر خطاها، معمولاً در صفحات خاصی نمایش داده می شوند. با یک صفحه خطای 404 سفارشی شده و بهینه شده، می توانید بازدیدکنندگان خود را به مسیر خود بازگردانید.

خطای 404 چیست؟

نمونه ای از صفحه خطای Airbnb 404

همانطور که بحث کردیم، خطای 404 یک کد پاسخ است که نشان می‌دهد اگرچه کاربر قادر به اتصال به سرور یک وب‌سایت بوده است، صفحه را نمی‌توان پیدا کرد. این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می دهد، مانند:

  • یک صفحه یا پست منتقل یا حذف شده است.
  • سرور در بارگیری صفحه مشکل دارد.
  • آدرس اینترنتی که به صفحه پیوند می دهد نادرست است.
  • پست یا صفحه از ابتدا وجود نداشت.

طبیعی است که خطای 404 می تواند ترافیک وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بنابراین، بسیار مهم است که به سرعت این خطاها را در وب سایت خود پیدا و برطرف کنید. ابتدا، بیایید ببینیم که خطای 404 چیست صفحات برای استفاده می شوند.

مقدمه ای بر صفحات خطای 404

یک صفحه خطای 404 به بازدیدکنندگان از صفحه گم شده یا URL نادرست هشدار می دهد. بسیاری از وب سایت ها از صفحه پیش فرض ارائه شده توسط موضوع خود استفاده می کنند، اما صفحات خطای 404 را نیز می توان برای بهبود تجربه کاربری (UX) سفارشی کرد.

اغلب، صفحه خطا مشکل را یادداشت می کند و گزینه های جایگزینی را برای کاربر فراهم می کند تا از بین آنها یکی را انتخاب کند: به عنوان مثال a بازگشت به صفحه اصلی پیوند، محتوای مرتبط یا الف جستجو کردن جعبه

یک صفحه خطای 404 خوب باید حاوی چندین عنصر ضروری باشد. اینها شامل پیوند یا منوی پیمایش، عذرخواهی یا توضیح نام تجاری، و الف جستجو کردن جعبه

به عنوان مثال، Cloud Sigma یک توضیح عجیب و غریب و آسان برای یافتن انتخاب کرد بازگشت به صفحه اصلی دکمه. این به کاهش ناامیدی کمک می کند و در عین حال به کاربر اجازه می دهد تا با کمترین اختلال به سایت اصلی بازگردد:

نمونه ای از صفحه خطای 404

Repair Pal نمونه خوب دیگری از یک صفحه خطای 404 را ارائه می دهد که به خوبی پیاده سازی شده است. آنها تصمیم گرفتند به تم پیش فرض خود بمانند – منوی ناوبری دست نخورده باقی بماند – در حالی که هنوز راهی برای تعامل فوری با صفحه در اختیار کاربران قرار می دهد.

به عنوان مثال، بازدیدکنندگان می توانند انتخاب کنند یک ارزیابی دریافت کنید یا ماشین خود را عیب یابی کنید:

نمونه ای از صفحه خطای 404

همانطور که می بینید، ایجاد یک صفحه ویژگی یک راه مفید برای کاهش اثرات خطای 404 است. همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که وب سایت شما علی رغم وجود خطا، حرفه ای به نظر می رسد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

چگونه خطاهای 404 را در وب سایت وردپرس خود پیدا و رفع کنیم

در حالی که خطاهای 404 گاهگاهی اتفاق می‌افتد، وقوع مکرر ممکن است مشکلات جدی‌تری را نشان دهد. به عنوان مثال، ممکن است مشکلاتی در سرور وب سایت شما وجود داشته باشد یا پیوندهای ثابت به درستی تنظیم نشده باشد.

خوشبختانه امکان یافتن این خطاها در وردپرس وجود دارد. علاوه بر این، هنگامی که مشکلات حل شدند، می توانید آنچه را که آموخته اید به کار ببرید تا از بروز مشکل در آینده جلوگیری کنید.

نحوه ایجاد گزارش خطای 404 در GA4

گوگل آنالیتیکس برای از بین بردن خطاهای 404 عالی است. در داشبورد به نگاهی بیاندازید و انتخاب کنید خالی:

گزارش خطای 404 گوگل آنالیتیکس

نام گزارش خود را “گزارش 404” بگذارید و کلیک کنید + امضا کردن به ابعاد:

گزارش خطای 404 گوگل آنالیتیکس

انتخاب کنید عنوان صفحه و مسیر صفحه + رشته پرس و جو از اندازه های موجود و کلیک کنید واردات. سپس بر روی کلیک کنید + امضا کردن به متریک برای پیدا کردن و وارد کردن جلسات:

گزارش خطای 404 گوگل آنالیتیکس

اکنون باید مال خود را بکشید ابعاد زیر ردیف ها و متریک زیر ارزش های:

گزارش خطای 404 گوگل آنالیتیکس

سپس انگشت خود را بکشید عنوان صفحه زیر فیلتر کنید. سپس انتخاب کنید شامل از منوی کشویی وارد کنید و “صفحه یافت نشد” را وارد کنید یک عبارت وارد کنید جعبه:

گزارش خطای 404 گوگل آنالیتیکس

ضربه درخواست دادنو گزارشی از تمام خطاهای 404 را در وب سایت خود خواهید دید. خواه مشکل گسترده تری در سایت شما وجود داشته باشد، وردپرس رفع آن را آسان می کند.

چگونه با خطاهای 404 در وب سایت خود مقابله کنید

حتی اگر تمام تلاش خود را برای اجتناب از آنها انجام دهید، خطاهای 404 هر از گاهی اتفاق می افتد. با این حال، راه هایی برای به حداقل رساندن اختلال در آنها وجود دارد. اکنون به دو مورد نگاه می کنیم.

1. یک صفحه خطای 404 اختصاصی ایجاد کنید

نمونه ای از صفحه خطای 404

وردپرس به اندازه کافی انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد تقریباً تمام عناصر صفحه خطای 404 خود را ویرایش کنید. برای ایجاد یک صفحه خطای سفارشی 404 برای سایت خود، دو گزینه دارید – به صورت دستی یا با استفاده از افزونه ها.

بسیاری از موضوعات شامل الف 404.php فایل قالب پیش فرض اگر موضوع شما اینطور است، می‌توانید فایل را خودتان پیدا کنید و پیامی را که در حال حاضر وجود دارد ویرایش کنید.

با این حال، قبل از انجام این کار، ایده خوبی است که یک تم کودک برای کار با آن ایجاد کنید. به این ترتیب، تغییرات دائمی در موضوع اصلی ایجاد نخواهید کرد.

پس از ایجاد یک تم کودک، به ظاهر > ویرایشگر در وردپرس و باز کنید 404.php در لیست فایل سمت راست ویرایشگر:

فایل قالب صفحه خطای وردپرس 404

از اینجا جستجو کنید

خط بزنید و پیام را مطابق با نیازهای خود ویرایش کنید (تغییرات خود را پس از اتمام ذخیره کنید).

توجه داشته باشید که اگر از قالب وردپرس بلوکی استفاده می کنید، می توانید صفحه 404 آن را با رفتن به ویرایش کنید ظاهر > ویرایشگر > الگوها:

ویرایشگر قالب وردپرس

فقط روی آن کلیک کنید 404، و به صفحه ویرایش هدایت می شوید که در آن می توانید یک صفحه سفارشی 404 با استفاده از بلوک های وردپرس و قطعات قالب ایجاد کنید:

نمونه ای از صفحه خطای 404

اگر نداری 404.php فایل در قالب فعلی خود، می توانید با استفاده از دستورالعمل های موجود در کدکس وردپرس، خود را ایجاد کنید. با این حال، شما نیاز به دسترسی به یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla دارید.

FileZilla را باز کنید و اعتبار وب سایت خود را برای دسترسی به فهرست فایل خود وارد کنید. روی وب سایت خود دوبار کلیک کنید ریشه پوشه (گاهی اوقات نامیده می شود public_html) و به wp-content > themes > [themename] > 404.php. ما از قالب Twenty Thirteen’s 404 استفاده می‌کنیم، اما می‌توانید تم دیگری را با الگوی مشابه مرور کنید.

سپس بر روی آن کلیک راست کنید 404.php فایل و انتخاب کنید مشاهده/ویرایش:

فایل 404.php را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP ویرایش کنید

فایل در ویرایشگر متن شما باز می شود. تمام کدهای داخل را برجسته کرده و آن را کپی کنید. اکنون به FileZilla برگردید و به آن بازگردید موضوعات اشاره گر موضوع فعلی وب سایت خود را انتخاب کرده و کلیک راست کنید. انتخاب کنید یک فایل جدید ایجاد کنید از منوی کشویی و نام آن را “404.php” بگذارید.

کلیک باشهسپس روی new کلیک راست کنید 404.php فایل. انتخاب کنید مشاهده/ویرایش از منوی کشویی و کدی را که قبلاً کپی کرده اید، جایگذاری کنید. البته شما می توانید مطالب را مطابق با نیاز خود ویرایش کنید. وقتی فایل را ذخیره کردید، کارتان تمام شد!

یک فایل php با خطای 404 ایجاد کنید

از طرف دیگر، می توانید از افزونه های وردپرس مانند 404page و Custom 404 Pro برای رسیدن به همان هدف استفاده کنید. پس از نصب، آن‌ها به شما اجازه می‌دهند صفحه پیش‌فرض 404 طرح زمینه خود را جایگزین کنید یا در صورتی که طرح زمینه شما یکی از آن‌ها را ندارد، آن را ایجاد کنید. این افزونه ها در صورتی ایده آل خواهند بود که در مورد ساختار فایل اصلی وردپرس احتیاط کنید.

2. یک تغییر مسیر خودکار به یک صفحه مفیدتر تنظیم کنید

دیگر خبری از پلاگین وردپرس با خطای 404 نیست

یک جایگزین برای صفحه خطای 404 این است که بازدیدکننده را به سادگی تغییر مسیر دهید. به عبارت ساده تر، تغییر مسیر صفحه راهی برای ارسال ترافیک از یک صفحه وب (مانند یک خطای 404 صفحه) به دیگری. این به چند دلیل انتخاب خوبی است.

برای مثال، اگر URL یک صفحه یا پست قدیمی را تغییر داده اید، یا هر محتوای قدیمی را حذف کرده اید، می توانید بازدیدکنندگان را به صفحه جدید هدایت کنید. خبر خوب این است که تعدادی پلاگین تغییر مسیر در دسترس است، از جمله Redirection و Safe Redirect Manager.

امروز یک صفحه خطای 404 را در سایت وردپرس خود راه اندازی کنید

خطاهای 404 نیاز به یک پاسخ سریع و حرفه ای دارند تا از تأثیر منفی بر ترافیک وب سایت شما جلوگیری شود. خوشبختانه وردپرس مدیریت خطاهای 404 و تغییر مسیر بازدیدکنندگان را آسان می کند.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress