منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • راهنمای مبتدیان برای پیوندهای دائمی وردپرس

راهنمای مبتدیان برای پیوندهای دائمی وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای مبتدیان برای پیوندهای دائمی وردپرس

در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که پیوندهای ثابت چیست و به شما توری از تمام ساختارهای پیوند ثابت پیش فرضی که وردپرس ارائه می دهد، ارائه می دهیم. در مرحله بعد، نحوه ایجاد موارد سفارشی را به دو روش یاد خواهید گرفت.

هر صفحه در وب سایت شما دارای یک URL منحصر به فرد است که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد آن را شناسایی کرده و مستقیماً به آن دسترسی داشته باشند. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید که این URL‌ها تا حد امکان قابل خواندن و تایپ باشند. از نظر فنی، این URL های منحصر به فرد به عنوان شناخته می شوند اتصالات دائمی.

هنگامی که از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس استفاده می کنید، به طور خودکار URL هایی را برای صفحات و پست های شما بر اساس ساختار پیوند ثابت انتخابی شما ایجاد می کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که برخی از گزینه‌ها برای خوانایی و بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) مناسب‌تر هستند.

پیوندهای دائمی وردپرس چیست؟

به طور خلاصه، پیوندهای دائمی وردپرس URL های منحصر به فردی هستند که پلتفرم به هر یک از پست ها و صفحات شما اختصاص می دهد. به عنوان مثال این دو پیوند ثابت را در نظر بگیرید:

هر دو ساختار پیوند دائمی منحصر به فرد را نشان می دهند. اولی از نام پست وبلاگ به عنوان نام خود استفاده می کند یک حلزون حرکتی، که بخشی از URL است که به طور منحصر به فرد یک صفحه را شناسایی می کند. به جای نام، نمونه دوم از شناسه منحصر به فرد پست به عنوان اسلاگ استفاده می کند.

از نظر فنی، هر دو URL دقیقاً یکسان کار می کنند. با این حال، به راحتی می توان دید که رویکرد اول بسیار کاربرپسندتر است. نه تنها به خاطر سپردن آن آسان تر است، بلکه به بازدیدکنندگان می گوید که صفحه درباره چه چیزی است. این به عنوان یک پیوند دائمی “خوب” (در مقابل “زشت”) شناخته می شود.

مهمتر از آن، استفاده از کلمات کلیدی که توضیح می‌دهند صفحه شما در مورد چیست، می‌تواند به موتورهای جستجو در درک هدف آن کمک کند. به عبارت دیگر، از منظر سئو بهتر هستند. اگر از ساختار پیوند ثابت بهینه سازی شده استفاده نمی کنید، ترافیک ارگانیک را روی میز باقی می گذارید.

6 نوع ساختار پیوند دائمی وردپرس (و کدام یک را باید استفاده کنید)

قبل از اینکه وارد بحث شویم، مهم است که توجه داشته باشیم که اگر در حال ساخت یک وب سایت وردپرس جدید هستید، همیشه باید ساختار پیوند دائمی مورد علاقه خود را در اسرع وقت تنظیم کنید. خرد متعارف نشان می دهد که ساختار پیوند ثابت خود را برای شش ماه اول زمانی که SEO شما هنوز در مرحله رشد است، قفل کنید.

اگر وب سایت شما برای مدت طولانی تری وجود داشته است، شما من میتوانم ساختار پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید. با این حال، اگر تغییر مسیر به URL های جدید خود را اجرا نکنید، ممکن است بر رتبه بندی جستجوی خود تأثیر بگذارید.

با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید به شما کمک کنیم تا بهترین ساختار را برای وب سایت وردپرس خود تعیین کنید.

1. معمولی

ما قبلاً این ساختار پیوند ثابت را در بالا معرفی کرده ایم. در اینجا مثال دیگری برای تجدید حافظه شما آورده شده است:

 • examplewebsite.com/?p=121

همانطور که از نامش پیداست، این ساختار بدون استخوان است. Slug در واقع شناسه پیش بینی شده صفحه از پایگاه داده شما است. هیچ اطلاعاتی در مورد صفحه ای که بازدید می کنید در اختیار شما قرار نمی دهد. در بیشتر موارد، شما می خواهید از ساختاری استفاده کنید که به کاربران (و موتورهای جستجو) کمی بیشتر برای ادامه کار می دهد.

2. روز و نام

همانطور که از نام آن پیداست، این ساختار پیوند ثابت از نام پست یا صفحه شما و روز انتشار آن به عنوان بخشی از URL استفاده می کند. به عنوان مثال:

 • examplewebsite.dev/2022/08/25/نمونه پست/

مزیت این ساختار این است که به کاربران شما می گوید که پست چند ساله است. در برخی موارد، این می تواند به آنها کمک کند تا بدون نیاز به جستجوی تاریخ در متن قضاوت کنند که آیا هنوز مرتبط است یا خیر. شما اغلب سایت‌های خبری یا سایت‌های مجله‌ای را می‌بینید که از این ساختار استفاده می‌کنند – اساساً هر وب‌سایتی که محتوای خاص زمان ایجاد می‌کند.

دوستیابی با پست های شما جنبه منفی دارد. به عنوان مثال، تصور کنید یک نشریه عالی دارید که دو سال پیش منتشر شده است و منبع قطعی اطلاعات در مورد یک موضوع خاص محسوب می شود. برخی از خوانندگان ممکن است فقط به تاریخ نگاه کنند و فکر کنند که این توصیه دیگر مرتبط نیست، چه این درست باشد یا نه.

برای واضح بودن، همیشه ایده خوبی است که تاریخ انتشار را در جایی در پست خود درج کنید، اما دلیل قانع کننده ای برای اضافه کردن آن به عنوان بخشی از URL خود وجود ندارد.

3. ماه و نام

این ساختار پیوند ثابت تقریباً مشابه ساختاری است که ما به آن نگاه کردیم. تنها تفاوت این است که روز انتشار را به عنوان بخشی از URL پست شما شامل نمی شود:

 • examplewebsite.dev/2022/08/نمونه پست/

از نقطه نظر کارکردی، ما با همان مجموعه ای از مزایا و معایب روبرو هستیم روز و نام ساختار برای بازدیدکنندگان می تواند خوب باشد که در یک نگاه ببینند پست یا صفحه شما چقدر قدیمی است، اما همچنین می تواند باعث شود که برخی از محتوای شما قدیمی به نظر برسد.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

4. عددی

را عددی ساختار پیوندهای ثابت شباهت های زیادی با آن دارد معمولی گزینه. بیایید URL را با استفاده از این تنظیمات آزمایش کنیم تا بتوانید آن را در عمل مشاهده کنید:

 • examplewebsite.com/archives/121

مانند با معمولی پیوندهای ثابت، این تنظیم از شناسه پست شما به عنوان اسلاگ استفاده می کند و هیچ اطلاعات اضافی را در اختیار کاربران قرار نمی دهد. در این مورد، شما همچنین یک اتصال مداوم کوتاه دریافت می کنید، اما هیچ مزیت دیگری ندارد، بنابراین نباید بهترین گزینه شما باشد.

5. نام نشریه

از بین تمام ساختارهای استاندارد پیوند ثابت وردپرس، این مورد مورد علاقه ما است. پست ها و صفحات شما را با نام شناسایی می کند و URL های تمیز و به یاد ماندنی ایجاد می کند مانند:

 • examplewebsite.com/Your-best-post

نکته جالب این است که می توانید پست و صفحات خود را هر چه می خواهید نام گذاری کنید و حتی اگر این عناوین طولانی شدند، اسلاگ ها را سفارشی کنید. به عنوان یک قاعده کلی، راب شما باید بین سه تا پنج کلمه باشد. به این ترتیب، هنوز به اندازه کافی کوتاه است تا بازدیدکنندگان شما را به خاطر بسپارند، و موتورهای جستجو نیز می توانند به راحتی تشخیص دهند که پست درباره چه چیزی است.

6. ساختار سفارشی

اگر در هیچ یک از ساختارهایی که تاکنون در مورد آنها صحبت کرده ایم فروخته نشده اید، وردپرس همچنین به شما امکان می دهد ساختار خود را بسازید. به عنوان مثال، اگر وبلاگی را اجرا می کنید، می توانید دسته بندی های جداگانه ای را برای خلاصه ها و بررسی های خود تنظیم کنید و آنها را در پیوندهای خود قرار دهید.

به عنوان مثال:

 • examplewebsite.com/top-lists/x-best-puppies-2018

در عمل، وردپرس ده تگ ساختاری را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آنها برای ایجاد پیوندهای دائمی سفارشی استفاده کنید. اگر می خواهید بدانید که آنها چیست و چگونه از آنها استفاده کنید، ادامه مطلب را بخوانید—ما در بخش بعدی به همه اصول اولیه خواهیم پرداخت.

2 راه های ایجاد پیوند دائمی سفارشی

همانطور که یک دقیقه پیش اشاره کردیم، وردپرس یک روش داخلی برای ایجاد پیوندهای دائمی سفارشی به شما ارائه می دهد. با این حال، اگر می‌خواهید کمی کنترل بیشتری روی این روش داشته باشید، می‌توانید از مکمل‌ها نیز برای دستیابی به نتایج مشابه استفاده کنید. بیایید در مورد هر دو روش صحبت کنیم.

1. از تگ های ساختار سفارشی وردپرس استفاده کنید

وردپرس به شما اجازه می دهد تا از ده نوع تگ ساختاری برای ایجاد پیوندهای دائمی سفارشی استفاده کنید. بیایید یک دقیقه وقت بگذاریم تا آنها را بشناسیم، سپس آنها را در عمل ببینیم:

 • برچسب های تاریخ: این دسته شامل %سال%، %ماهانه%، % روز%، %hour%، % دقیقه%و ٪دومین٪، و دقیقاً همانطور که انتظار دارید کار می کنند. افزودن هر یک از این برچسب ها به ساختار پیوند دائمی، این اعداد را در URL شما شامل می شود.
 • شناسه و نام پست: این برچسب ها هستند %post_id% و %postname%، به ترتیب. اولی شناسه منحصر به فرد هر یک از پست ها یا صفحات شما را نشان می دهد، در حالی که دومی عنوان کامل آنها را نشان می دهد.
 • دسته و نویسنده: با استفاده از این گزینه ها می توانید اضافه کنید ٪دسته بندی٪ و ٪نویسنده٪ برچسب ها، به ترتیب.

برای استفاده از هر یک از این برچسب ها، باید به داشبورد خود دسترسی داشته باشید و به آن بروید تنظیمات > اتصالات دائمی بخش. پس از ورود به سیستم، می توانید هر ساختار پیوند ثابتی را که می خواهید از بین ساختارهایی که قبلا در مورد آنها صحبت کردیم، انتخاب کنید.

اگر می خواهید خود را ایجاد کنید، انتخاب کنید ساختار سفارشی گزینه در انتهای لیست:

ساختار سفارشی وردپرس برای پیوندهای ثابت

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که برچسب‌های ساختاری را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، ترکیب و مطابقت دهید.

مثلا، /%دسته/%نام پست/ منجر به این URL می شود:

 • http://www.examplewebsite.com/top-lists/x-best-puppies-2017.

شما می توانید از هر تعداد تگ برای ساختار پیوند دائمی سفارشی خود استفاده کنید. با این حال، توصیه می کنیم آن را کوتاه نگه دارید. همچنین توصیه می کنیم از استفاده از خرما خودداری کنید تا محتوای شما همیشه سبز بماند.

وقتی کارتان تمام شد، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید و تمام!

2. از افزونه Custom Permalinks استفاده کنید

اگر مدتی است که از وردپرس استفاده می‌کنید، می‌دانید که تقریباً برای هر سناریویی که قابل تصور است، افزونه‌هایی وجود دارد. سفارشی کردن پیوندهای ثابت از این قاعده مستثنی نیست. یکی از گزینه ها افزونه مدیریت پیوند دائمی است:

افزونه وردپرس Permalink Manager Lite

این ابزار به شما این امکان را می دهد که ساختار پیوند ثابت پست و صفحه را سفارشی کنید و URL هر پست جداگانه را در یک صفحه تغییر دهید.

برای شروع، افزونه را نصب کنید، آن را فعال کنید، سپس به ابزار > مدیر پیوند ثابت بخش. در داخل فهرستی از همه پست‌های خود و گزینه‌ای برای تغییر پیوندهای دائمی آنها خواهید یافت:

افزونه Permalink Manager Lite برای پیوندهای ثابت سفارشی

را ویرایشگر URL بخش همچنین شامل بخش هایی برای شما می باشد صفحات و رسانه هاکه به همان روش کار می کنند انتشارات بخش. وقتی بررسی این گزینه ها تمام شد، به ادامه مطلب بروید ساختارهای دائمی بخش. در اینجا می توانید ساختارهای پیوند ثابت منحصر به فردی را برای پست ها، صفحات و رسانه های خود تنظیم کنید:

ساختار استاندارد پیوندهای دائمی وردپرس

همانطور که می بینید، این افزونه همچنین از تگ های ساختار پیش فرض وردپرس برای کمک به ایجاد پیوندهای دائمی جدید استفاده می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به ترتیبی که می خواهید قرار دهید و تغییرات خود را ذخیره کنید:

برچسب های ساختاری برای انواع پست های سفارشی

اگر از ساختارهای جدید خود راضی نیستید، همیشه می توانید استفاده کنید ساختار پیش فرض را بازیابی کنید دکمه زیر هر فیلد این تقریباً تمام چیزی است که برای شروع استفاده از افزونه باید بدانید.

پیوندهای دائمی وردپرس خود را تنظیم کنید

بسیاری از افراد به ساختار آدرس های وب سایت خود توجه نمی کنند که اشتباه است. ممکن است جزئیات کوچکی به نظر برسد، اما استفاده از ساختار پیوند دائمی مناسب می‌تواند رتبه‌بندی سئو را بهبود بخشد و وب‌سایت شما را کاربرپسندتر کند.

به عنوان یک قاعده کلی، ایده خوبی است که از URL هایی که شامل رشته های طولانی اعداد یا عبارات نامرتب هستند اجتناب کنید. بهترین رویکرد اغلب این است که از نام پست خود به عنوان ساختار پیوند دائمی پیش فرض استفاده کنید و در صورت لزوم آنها را به صورت دستی کوتاه کنید. اگر این برای وب سایت شما مناسب نیست، همیشه می توانید ساختارهای پیوند دائمی سفارشی را با استفاده از برچسب های وردپرس یا یک افزونه ایجاد کنید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress