منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه اضافه کردن فیلدهای سفارشی در وردپرس

نحوه اضافه کردن فیلدهای سفارشی در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه اضافه کردن فیلدهای سفارشی در وردپرس

هنگامی که با وردپرس احساس راحتی می کنید، ممکن است بخواهید شروع به فشار دادن مرزهای آن کنید. این به معنای آزمایش برخی از گزینه های پیشرفته تر این پلتفرم است که شامل یادگیری نحوه ایجاد فیلدهای سفارشی می شود.

افزودن یک فیلد سفارشی به پست وردپرس به شما امکان می دهد داده های اضافی را به آن اختصاص دهید. به نوبه خود، این به شما کمک می کند اطلاعات یا ویژگی های خاصی را فقط به پست های خاصی اضافه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از یک فیلد سفارشی استفاده کنید تا به وردپرس بگویید کدام یک از پست‌های شما حمایت مالی می‌شوند، سپس کدی را به فایل موضوعی خود اضافه کنید که بیانیه افشا را فقط در آن پست‌ها نمایش دهد.

مقدمه ای بر فیلدهای سفارشی

ویرایشگر بلاک وردپرس به طور پیش فرض کاملاً منعطف است و به شما امکان می دهد محتوای خود را تا درجه N سفارشی کنید. شما می توانید تقریباً هر چیزی را که دوست دارید به پست های خود اضافه کنید. با این حال، هرچه محتوای بیشتری داشته باشید، ممکن است بیشتر به دنبال راه‌های بهتری برای سازماندهی و مدیریت آن باشید.

فیلدهای سفارشی یک ویژگی کمی پیشرفته تر وردپرس است که به شما امکان می دهد اطلاعات اضافی را به پست های خاص اضافه کنید. به این اطلاعات «متادیتا» می گویند. فیلدها و ابرداده‌های سفارشی برای توسعه‌دهندگان مفید هستند، زیرا می‌توانند از آنها برای گسترش پست‌ها با هر کد اضافی استفاده کنند. با این حال، آنها هنوز هم می توانند برای کاربران عمومی وردپرس مفید باشند.

به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید مشخص کنید کدام یک از پست‌های وبلاگ شما حمایت مالی می‌شوند تا مطمئن شوید که با مخاطبان خود شفاف هستید. شما میتوانست یک بیانیه افشای مختصر به هر پست مرتبط به صورت جداگانه اضافه کنید. از طرف دیگر، می توانید با استفاده از یک فیلد سفارشی که یک پیام مناسب را نمایش می دهد، در زمان صرفه جویی کنید. سپس می توانید کدی را به فایل تم خود اضافه کنید تا بیانیه افشای شما در پست های صحیح ظاهر شود.

اگر این موضوع پیچیده به نظر می رسد، نگران نباشید. استفاده از فیلدهای سفارشی ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. در واقع، نحوه پیاده سازی این مثال را در زیر به شما نشان خواهیم داد. اگر به کاربردهای بالقوه دیگری برای فیلدها و ابرداده های سفارشی علاقه مند هستید، ممکن است بخواهید ورودی Codex وردپرس در مورد این موضوع را نیز بررسی کنید.

نحوه اضافه کردن فیلدهای سفارشی به پست های وردپرس خود (در 2 مرحله)

مفهوم فیلدهای سفارشی ممکن است کمی انتزاعی به نظر برسد، بنابراین بیایید یک مثال را مرور کنیم تا ببینیم این ویژگی دقیقاً چگونه عمل می کند. این فرآیند فیلد کاربری عمومی را می توان برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده کرد. می‌توانید به‌روزرسانی‌های وضعیت را به پست‌های خود اضافه کنید، اعلامیه افشای محتوای حمایت‌شده را درج کنید و موارد دیگر.

اول از همه، باید کمی وقت بگذارید و از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید، تغییراتی را در فایل اصلی موضوع خود اعمال می‌کنید و نمی‌خواهید در معرض خطر اشتباهات دائمی باشید. برای امنیت بیشتر، توصیه می‌شود که یک تم کودک ایجاد کنید و از آن به جای تم اصلی خود استفاده کنید.

مرحله 1: فیلدهای سفارشی را فعال کنید و ابرداده جدیدی را به پست خود اختصاص دهید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پستی را باز کنید که می خواهید یک فیلد سفارشی به آن اضافه کنید. این می تواند یک پست قدیمی یا یک پست جدید باشد.

روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و انتخاب کنید اولویت ها از لیست کشویی:

از ویرایشگر بلوک وردپرس به تنظیمات برگزیده دسترسی پیدا کنید

سپس انتخاب کنید پانل ها از منوی باز شده و فعال کنید فیلدهای سفارشی. اکنون از شما خواسته می شود فعال سازی و شارژ مجدد:

فعال کردن فیلدهای سفارشی با ویرایشگر بلاک وردپرس

اکنون، اگر به پایین پست بروید، یک برگه جدید پیدا خواهید کرد:

افزودن فیلدهای سفارشی به پست وردپرس

زیر نام و ارزش، برخی از متادیتا را اضافه می کنید که اطلاعاتی را که می خواهید به این پست اضافه کنید شرح می دهد. بسته به تم ها و افزونه هایی که نصب کرده اید، ممکن است برخی از گزینه های ذکر شده در زیر را داشته باشید نام. صرف نظر از این، در این مورد شما می خواهید ابرداده جدیدی ایجاد کنید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

یک نام برای ابرداده خود انتخاب کنید. می تواند هر چیزی باشد، اما بهتر است کوتاه و توصیفی باشد. در ادامه مثال بالا در مورد نمایش بیانیه افشا برای پست های خاص، ما آن را نام می بریم پست حمایت شده. سپس ما فقط “بله” را به آن اضافه می کنیم ارزش کادری که نشان می دهد این پست خاص حمایت مالی شده است:

را کلیک کنید یک فیلد سفارشی اضافه کنیدو این ابرداده اکنون به پست شما اختصاص داده خواهد شد. فراموش نکنید که خود پست را نیز ذخیره یا به روز کنید.

مرحله 2: کد شرطی را به فایل تم خود اضافه کنید

مرحله قبل اطلاعات مهمی را در مورد پست شما به وردپرس گفت: اینکه آیا محتوای حمایت شده است یا خیر. اکنون باید دستورالعمل هایی را اضافه کنید تا سایت شما بداند در مورد آن چه کاری انجام دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، این میکند شامل مقداری کدگذاری با این حال، اجازه ندهید که شما را بترساند. حتی اگر برنامه نویس نیستید، باید این روند را نسبتاً آسان بیابید.

در وردپرس، شما می خواهید به ابزارها > ویرایشگر فایل تم. در اینجا می توانید فایل های تشکیل دهنده سایت خود را بررسی کرده و تغییراتی در آنها ایجاد کنید. شما می خواهید نوار کناری سمت راست را بررسی کنید و پیدا کنید پست تک فایل (همچنین به نام single.php):

اینجاست که کدی را اضافه می‌کنید که به وردپرس می‌گوید در پاسخ به فیلدهای سفارشی شما چه کاری انجام دهد. کد دقیقی که استفاده می کنید بسته به کاری که می خواهید انجام دهید تا حدودی متفاوت است. در مثال ما، می‌خواهید این قطعه را اضافه کنید:

<?php
$meta = get_post_meta( get_the_ID(), 'Sponsored Post' );
if( $meta[0] == 'Yes' ) {
?>
<p>This post is sponsored content, and we received a free copy of the product in order to conduct our review.</p>
<?php } ?>

سپس بر روی کلیک کنید فایل را به روز کنید دکمه. این کد به وردپرس می‌گوید که آیا پستی وجود دارد یا خیر پست حمایت شده فیلد کاربر و اگر مقدار روی “بله” تنظیم شده باشد. اگر چنین است، پیام را نمایش می دهد. اگر فیلد سفارشی یا وجود ندارد پست حمایت شده مقدار روی No تنظیم شده است، هیچ چیز اضافی به پست اضافه نخواهد شد.

همچنین، جایی که شما کدی را قرار می دهید که مشخص می کند چه زمانی در پست ظاهر می شود. به عنوان مثال، برای نشان دادن آن در بالای صفحه، باید آن را قبل از این خط اضافه کنید single.php فایل:

while ( have_posts() ) : the_post();

امیدواریم که متوجه شوید که چگونه فیلدهای سفارشی می توانند مفید باشند. در هنگام استفاده از این ویژگی، امکانات زیادی وجود دارد، بنابراین از کمی بازی در اطراف نترسید و ببینید با آن چه چیزی می توانید به دست آورید.

استفاده از افزونه ها برای مدیریت فیلدهای سفارشی

اکنون می دانید که چگونه فیلدها و ابرداده های سفارشی را به پست های وردپرس خود اضافه کنید. اما اگر بخواهید از این ویژگی انعطاف بیشتری داشته باشید یا فقط بخواهید فرآیند را ساده کنید، چه؟

این وردپرسی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم، بنابراین البته افزونه هایی وجود دارند که می توانند کمک کنند. ممکن است تعداد زیادی افزونه مرتبط با فیلدهای سفارشی وجود نداشته باشد، اما می توانید چند گزینه با کیفیت پیدا کنید. برای مثال عالی، فیلدهای سفارشی پیشرفته را ببینید:

افزونه Advanced Custom Fields.

این افزونه رایگان بسیار محبوب فرآیند افزودن فیلدهای سفارشی به وردپرس را ساده می کند. همچنین انتخاب های بیشتری در مورد مکان هایی که می توان ابرداده ها را اضافه کرد، مانند کاربران، رسانه ها و نظرات به شما می دهد. در نهایت، ابزارهایی را اضافه می‌کند تا گزینه‌های بیشتری برای نمایش مقادیر فیلد سفارشی در فایل‌های تم شما فراهم کند. حتی یک نسخه پریمیوم با عملکرد بیشتر نیز وجود دارد.

اگر این افزونه بیش از حد به نظر می رسد – و ممکن است برای غیر توسعه دهندگان باشد – Custom Field Suite یک جایگزین خوب است:

افزونه Custom Field Suite وردپرس

این ابزار در اصل یک نسخه سبک از Advanced Custom Fields است. تعدادی از انواع فیلدهای سفارشی جدید و مفید را به سایت شما اضافه می کند. علاوه بر این، اضافه کردن و مدیریت فیلدهای سفارشی را بدون اینکه شما را با گزینه های جدید بیش از حد تحت فشار قرار دهد، ساده می کند.

اگر می خواهید از فیلدهای سفارشی خود بهره بیشتری ببرید، این می تواند یک افزونه هوشمند برای شروع باشد. علاوه بر این، زمانی که نسبت به این فرآیند اطمینان بیشتری پیدا کردید، همیشه می‌توانید آن را به یک راه‌حل قوی‌تر ارتقا دهید.

فیلدهای سفارشی را به محتوای وردپرس اضافه کنید

فیلدهای سفارشی و ابرداده مفاهیمی هستند که در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسند. با این حال، با گذشت زمان و صبر، متوجه خواهید شد که آنها به شما اجازه می دهند حتی بیشتر از پلت فرم وردپرس بهره ببرید.

یک تم رایگان می خواهید؟

وقتی با DreamHost میزبانی می کنید، به ابزار WP Website Builder ما و بیش از 200+ سایت شروع کننده خاص صنعت به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت!

طراحی وب سایت سفارشی