منو سایت

نحوه نصب دستی وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نصب دستی وردپرس

در این پست نحوه نصب دستی وردپرس و پیکربندی آن را به شما نشان خواهیم داد. ما به شما می گوییم که به چه ابزارهایی نیاز دارید و شما را گام به گام در فرآیند نصب راهنمایی می کنیم. بیایید شیرجه بزنیم

وردپرس محبوب ترین پلتفرم وب و سیستم مدیریت محتوا (CMS) در سراسر جهان است. با انتخاب آن برای توسعه سایت خود، به جامعه پررونقی از کاربران و توسعه دهندگان می پیوندید. با این حال، اگر قبلا هرگز وردپرس را نصب نکرده اید، ممکن است در مورد فرآیند و نحوه عملکرد آن مطمئن نباشید.

خوشبختانه، تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه روشن و کمی صبر است. اجرای یک نصب دستی احتمالاً بیشتر از روش یک کلیک طول می کشد. با این حال، تا پایان کار، درک بهتری از چیزهایی که پلتفرم را بسیار شگفت‌انگیز می‌کند، و همچنین دانش ارزشمندی که می‌توانید در آینده از آن‌ها استفاده کنید، خواهید داشت.

چگونه DreamHost نصب وردپرس را ساده می کند

نصب وردپرس به صورت دستی چندان دشوار نیست، اما اگر با جنبه‌ای ناآشنا از پلتفرم مواجه شدید، می‌تواند شما را به چالش بکشد. ما در یک لحظه درباره چرایی و چگونگی انجام این نوع نصب بحث خواهیم کرد، اما اگر ابتدا به شما نگوییم چگونه می‌توانید به طور کامل از آن اجتناب کنید، نادیده می‌گیریم.

به جای اینکه خودتان وردپرس را نصب کنید، اغلب می توانید این کار را از طریق سرویس میزبانی خود انجام دهید. اگر این سرویس برای وردپرس بهینه شده باشد، ممکن است ویژگی هایی به شما ارائه شود که به طور چشمگیری روند را ساده می کند.

برای مثال کامل، طرح میزبانی مدیریت شده وردپرس ما را بررسی کنید. هنگامی که این یا هر یک از گزینه های میزبانی خاص وردپرس ما را انتخاب می کنید، به روشی با یک کلیک برای نصب پلت فرم دسترسی خواهید داشت. این به شما امکان می دهد در عرض چند دقیقه یک سایت جدید را بدون هیچ دانش فنی راه اندازی کنید.

با این حال، اگر به گزینه نصب با یک کلیک دسترسی ندارید، یا فقط می خواهید بدانید که چگونه وردپرس را به صورت دستی نصب کنید، به ادامه مطلب بروید تا همه چیزهایی که در این زمینه وجود دارد را بیاموزید.

چه زمانی باید وردپرس را به صورت دستی نصب کنید؟

همانطور که بحث کردیم، یک طرح میزبانی مانند DreamPress راه آسانی را برای نصب وردپرس به شما ارائه می دهد. با این حال، دلایلی نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید نصب دستی را انجام دهید.

برای شروع، نصب دستی به شما این فرصت را می‌دهد تا با نحوه عملکرد پلت فرم زیر کاپوت آشنا شوید. این به شما بینش بیشتری در هنگام عیب یابی و برخورد با هر گونه مشکلی که ممکن است پیش بیاید، به همراه راهی برای اطمینان بیشتر در مورد وردپرس و سفارشی سازی آن می دهد.

شما همچنین می توانید این دانش را برای ایجاد یک نصب محلی با استفاده از ابزاری مانند XAMPP به کار ببرید. این یک راه عالی برای آزمایش سایت شما قبل از نمایش آن به عموم است.

ابزارهایی که برای نصب وردپرس به صورت دستی نیاز دارید

قبل از ورود به این فرآیند، چند ابزار برای نصب وردپرس به صورت دستی نیاز دارید. علاوه بر یک ارائه دهنده میزبانی که به شما امکان ایجاد پایگاه داده و کاربران را می دهد، به موارد زیر نیز نیاز دارید:

  • سرویس گیرنده پروتکل انتقال فایل (FTP). ما FileZilla را توصیه می کنیم زیرا منبع باز، مستقل از پلتفرم، استفاده آسان و پشتیبانی از پروتکل های انتقال امن است. همچنین ممکن است لازم باشد قبل از شروع مهارت های FTP خود را تقویت کنید.
  • این آخرین نسخه وردپرس. شما می خواهید این را با کلیک کردن روی دکمه آبی در وب سایت WordPress.org دانلود کنید.
  • ویرایشگر متن ویژه برای کدنویسی. با توجه به اینکه هر سیستم عامل (OS) دارای یک راه حل استاندارد است، این اختیاری است.

در مورد آخرین نکته، اگرچه احتمالاً می‌توانید فایل‌های متنی را مستقیماً از طریق پنل حساب میزبانی خود ویرایش کنید، توصیه می‌کنیم از FTP استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، در حالی که می‌توانید فایل‌ها را با استفاده از هر ویرایشگر متنی ویرایش کنید، راه‌حلی مانند Atom می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتر و ویژگی‌های دیگری را به شما ارائه دهد تا زندگی شما را آسان‌تر کند.

نحوه نصب دستی وردپرس (که در 5 مرحله)

با ابزارهای خود، آماده شروع نصب دستی وردپرس، با راه اندازی پایگاه داده و کاربر مدیریت هستید.

مرحله 1: یک پایگاه داده و کاربر جدید وردپرس ایجاد کنید

افشای کامل در اینجا: این گاهی اوقات می تواند گیج کننده ترین مرحله باشد زیرا شامل جزئیات زیادی می شود. نه تنها یک پایگاه داده و یک حساب کاربری مرتبط ایجاد می کنیم، بلکه بعداً هنگام پیکربندی شما به آنها بازخواهیم گشت. wp-config.php فایل.

اولین قدم شما این است که وارد حساب میزبانی خود شوید، به داشبورد حساب خود دسترسی پیدا کنید و گزینه ای را پیدا کنید که به شما امکان ایجاد پایگاه داده را می دهد. در DreamHost، به وب سایت ها > پایگاه های داده MySQL.

زیر یک پایگاه داده MySQL جدید ایجاد کنید بخش، هر فیلد را متناسب با آن پر کنید. هنگام ایجاد یک کاربر جدید، مهم است که یک رمز عبور قوی و غیرقابل حدس زدن انتخاب کنید – توصیه می کنیم از یک تولید کننده رمز عبور اختصاصی استفاده کنید. اطلاعات کاربری خود را برای استفاده بعدی ذخیره کنید و کلیک کنید یک پایگاه داده جدید اضافه کنید اکنون!

ایجاد یک پایگاه داده MySQL جدید با Dreamhost

در نهایت، باید امتیازاتی را برای حساب کاربری خود تنظیم کنید. از آنجایی که شما مدیر هستید، به دسترسی کامل نیاز دارید. برای انجام این کار، به پایگاه های داده MySQL صفحه، پایگاه داده خود را در بالا پیدا کنید و روی کاربری که در زیر ایجاد کرده اید کلیک کنید دسترسی کاربر ستون:

دسترسی کاربر به پایگاه داده در Dreamhost

در اینجا، فقط تمام کادرهای زیر را علامت بزنید کاربران با جداول این پایگاه داده ها چه کاری می توانند انجام دهند؟ و تغییرات خود را ذخیره کنید. پایگاه داده شما اکنون باید آماده استفاده باشد! مرحله بعدی دسترسی به آن از طریق وردپرس است.

مرحله 2: فایل wp-config.php وردپرس را پیکربندی کنید

در این مرحله باید به وردپرس بگوییم پایگاه داده شما کجاست و چگونه با استفاده از آن به آن دسترسی داشته باشید wp-config.php فایل. به طور خلاصه، این فایل به وردپرس می گوید که هر عنصر سایت خود را در پایگاه داده کجا پیدا کند. همانطور که می توانید تصور کنید، این یک فایل اصلی وردپرس است.

برای شروع، به پوشه وردپرس دانلود شده بروید و آن را از حالت فشرده خارج کنید. در داخل پیدا خواهید کرد wp-config-sample.php فایل. باید آن را باز کنید و کد زیر را پیدا کنید:

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //

/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'database_name_here');
/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'username_here');
/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', 'password_here');
/** MySQL hostname */
define('DB_HOST', 'mysql.example.com');

شما باید کانتینرها را در هر تابع تعریف کننده مرتبط با اطلاعات پایگاه داده مرحله قبل جایگزین کنید، به ویژه:

  • database_name_here (شامل پیشوند و زیرخط مشخص شده در مرحله آخر).
  • username_here (دوباره شامل پیشوند و خط زیر).
  • password_here.
  • mysql.example.com (شما باید یک نام میزبان MySQL در پانل خود ایجاد کنید و از آن به عنوان نام میزبان DB_HOST استفاده کنید).

در نهایت تغییرات خود را ذخیره کنید، سپس نام خود فایل را به آن تغییر دهید wp-config.php. اکنون زمان آپلود وردپرس بر روی سرور است.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

مرحله 3: فایل های وردپرس خود را روی سرور خود آپلود کنید

این مرحله احتمالاً ساده ترین راه برای دستیابی است. در واقع، ما قبلا در مورد چگونگی پیدا کردن اعتبار FTP و ورود به سرور خود صحبت کرده ایم. هنگامی که به آنجا رسیدید، به دنبال دایرکتوری سطح بالا می گردید (این ممکن است نامیده شود home، public_html، www یا root).

شما میتوانست وردپرس را در یک زیر شاخه نصب کنید (مخصوصاً اگر قبلاً یک وب سایت فعال دارید). با این حال، برای این مثال ما از یک سرور تمیز استفاده می کنیم. برای انجام این کار، کافی است به پوشه وردپرس محلی خود در پنل سمت چپ FileZilla بروید، همه فایل ها را در آن کپی کنید و آنها را به پوشه root بکشید:

هنگامی که فایل های شما آپلود شد و پایگاه داده شما راه اندازی شد، مرحله ماقبل آخر نصب و راه اندازی خود وردپرس است.

مرحله 4: اسکریپت نصب وردپرس را اجرا کنید

پس از انجام مراحل قبلی، نوبت به اجرای اسکریپتی می رسد که نصب وردپرس شما را کامل می کند. برای شروع، به yourdomain.com/wp-admin/install.phpدامنه کانتینر را با دامنه سایت خود جایگزین کنید.

باید اعلانی را مشاهده کنید که از شما می‌خواهد زبانی را برای نصب وردپرس خود انتخاب کنید، که باید قبل از کلیک کردن انجام دهید ادامه هید:

زبان وردپرس را انتخاب کنید

صفحه بعدی به شما امکان می دهد نام سایت خود را انتخاب کنید و نام کاربری، رمز عبور و آدرس ایمیل مدیر وردپرس را اضافه کنید. هنگام ایجاد نام کاربری، مهم است که از ایمن بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود، نامی غیر از ساده انتخاب کنید مدیر – و همچنین یک رمز عبور پیچیده ایجاد کنید.

یک نام کاربری و رمز عبور وردپرس ایجاد کنید

در نهایت تیک from را بردارید به موتورهای جستجو اجازه دهید این سایت را فهرست کنند جعبه تا زمانی که آماده فعال کردن آن نباشید، سایت شما در موتورهای جستجو نمایش داده نمی‌شود، اگرچه می‌توانید بعداً این تنظیمات را در وردپرس تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد، کلیک کنید وردپرس را نصب کنید.

مرحله 5: نصب خود را نهایی و آزمایش کنید

پس از نصب وردپرس، به داشبورد وردپرس منتقل خواهید شد. در غیر این صورت، باید برخی از مشکلات رایج نصب را برطرف کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل با میزبان خود بررسی کنید.

در این مرحله، احتمالاً به این فکر می کنید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهید. در اینجا چیزی است که ما توصیه می کنیم:

  • موضوع مناسبی را انتخاب کنید. به طور خلاصه، مشخص می‌کند که سایت شما چگونه در قسمت جلویی به نظر می‌رسد.
  • چند پلاگین اولیه را نصب کنید. این افزونه ها عملکرد وردپرس را گسترش می دهند و برخی از آنها برای محافظت از سایت و کاربران شما حیاتی هستند.
  • شروع به تایپ کنید. اکنون می خواهید تمام صفحات و پست های مورد نیاز خود را ایجاد کنید – این قسمت سرگرم کننده است!

توصیه ما این است که با مطالعه هرچه بیشتر مطالب در مورد پلتفرم، خود را در وردپرس غرق کنید. وبلاگ ما مکانی عالی برای شروع است، اما اطلاعات زیادی در مورد وردپرس و نحوه عملکرد آن در دسترس است. به عنوان مثال، کد کلید توسعه تخصص شما خواهد بود.

وردپرس را به راحتی نصب کنید

درک نحوه نصب وردپرس به صورت دستی به شما مزیتی در ساخت یک سایت موفق می دهد. شما می توانید دقیقاً نحوه تعامل وب سایت شما با پایگاه داده و همچنین نحوه عملکرد فایل ها و مجوزهای آنها را مشاهده کنید. همچنین می توانید عیب یابی مشکلات را در منبع یاد بگیرید و در عین حال مجموعه مهارت هایی را به دست آورید که به شما امکان می دهد سایت های آینده را با اطمینان بسازید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress