منو سایت

نمای کلی تنظیمات وردپرس – DreamHost

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نمای کلی تنظیمات وردپرس - DreamHost

در این پست، شما را با هر یک از شش صفحه تنظیمات وردپرس آشنا خواهیم کرد. ما توضیح خواهیم داد که هر پانل چه کاری انجام می دهد و چگونه آن را مطابق با نیازهای شما سفارشی کنید.

پس از اتمام اولین نصب موفقیت آمیز وردپرس، ممکن است متوجه شوید که مراحل بعدی شما چه باید باشد. اگرچه وردپرس یک پلتفرم آسان برای درک و مبتدی است، اما تعداد زیادی صفحه نمایش که در داشبورد انتظار شما را می‌کشند می‌تواند سرتان را به هم بریزد.

به نظر ما بهترین مکان برای شروع کار شماست تنظیمات پانل و خوشبختانه ناوبری آسان است. شش صفحه مختلف وجود دارد که عملاً همه چیزهایی را که برای راه‌اندازی نحوه عملکرد سایت و تعامل با بازدیدکنندگان نیاز دارید، پوشش می‌دهند.

تنظیمات وردپرس چیست؟

منوی تنظیمات نوار کناری وردپرس

این تنظیمات منطقه داشبورد وردپرس شما به عنوان یک مکان مرکزی برای ابزارهایی که برای تعریف، سفارشی سازی و کنترل بخش های مختلف سایت خود نیاز دارید عمل می کند. شش صفحه پیش‌فرض برای پیمایش وجود دارد، اگرچه برخی از افزونه‌ها اغلب گزینه‌های اضافی را اضافه می‌کنند.

هر صفحه دارای گزینه هایی برای مدیریت خرد نحوه تعامل خوانندگان با پست ها (مانند نظر دادن)، تنظیمات کلی زمان و تاریخ در سراسر سایت و حتی برخی تنظیمات ضروری مربوط به قابلیت استفاده و رتبه بندی موتور جستجوی شما است. همانطور که می توانید تصور کنید، این تنظیمات بر ساختار سایت شما تأثیر می گذارد و این یک راه خوب برای ارائه یک تجربه منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان است.

مشاهده تنظیمات وردپرس

بیایید نگاهی دقیق تر به شش صفحه پیش فرض بیندازیم. شایان ذکر است که در حالی که تنظیماتی که در اینجا تغییر می‌دهید عموماً جهانی هستند، برخی از افزونه‌ها سفارشی‌سازی بیشتری را از طریق دیگر صفحات مختلف وردپرس ارائه می‌دهند.

با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید با تنظیمات عمومی وردپرس شما شروع کنیم.

1. تنظیمات عمومی

تنظیمات عمومی وردپرس

در وهله اول قرار دارد عمومی صفحه ای که به شما امکان می دهد عناصر اصلی سطح بالای سایت خود را سفارشی کنید. صفحه نمایش با توجه به تمرکز هر تنظیمات به طور آزاد تقسیم می شود.

عنوان و عنوان سایت

به عنوان مثال، در بالا می توانید خود را تنظیم کنید عنوان سایت و شعار. اولی بدیهی است که پس از انتشار سایت شما در نوار عنوان مرورگر و موتورهای جستجو ظاهر می شود. مورد دوم معمولاً در زیر عنوان سایت شما ظاهر می شود و توضیح مختصری از موضوع سایت شما است. هر دوی این عناصر فرصتی عالی برای بهبود بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) فراهم می کنند.

وردپرس و آدرس سایت

در حال حرکت، مال شما آدرس وردپرس (URL) و آدرس سایت (URL) آنها معمولا یکسان هستند و به سادگی آدرس سایت شما هستند. این آدرس ایمیل باید حاوی ایمیل اصلی باشد که در آن می‌خواهید ایمیل‌های مخصوص مدیر را دریافت کنید.

گزینه های کاربر

در زیر چند گزینه اساسی ثبت نام کاربر آورده شده است. این عضویت چک باکس تغییر می دهد که آیا شخصی می تواند در سایت شما ثبت نام کند یا خیر نقش کاربر پیش فرض جدید منوی کشویی نقش پیش فرض را برای همه مشترکین جدید سایت تعیین می کند. توصیه می کنیم این را نگه دارید مشترک در ابتدا، زیرا این کمترین دسترسی را به سایت ارائه می دهد.

زمان و تاریخ

گروه بندی بعدی حول زمان و تاریخ متمرکز است. می‌توانید منطقه زمانی را به همراه قالب زمان و تاریخ انتخاب کنید (همه اینها باید بر اساس کسب و کار شما یا مکان بازدیدکننده باشد). این هفته شروع می شود منوی کشویی به شما امکان می دهد یک روز خاص را به عنوان شروع هفته تنظیم کنید.

زبان سایت

و در نهایت، در زبان سایت منو به شما امکان می دهد زبان پیش فرض داشبورد وردپرس خود را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که این به هیچ وجه به محتوای روی صفحه نمایش شما مرتبط نیست.

هنگامی که به‌روزرسانی‌های خود را انجام دادید، روی آن کلیک کنید تغییرات را ذخیره کنید. شما باید تغییرات خود را بلافاصله اعمال کنید. با این حال، قبل از ادامه، می‌خواهید سایر صفحات را سفارشی کنید تنظیمات بخش.

2. تنظیمات تایپ

تنظیمات تایپ وردپرس

این نوشتن صفحه نمایش روی گزینه های قالب بندی پیش فرض برای پست ها و صفحه های ویرایشگر صفحه شما تمرکز می کند. این به طور دقیق تر به چهار بخش تقسیم می شود، برخلاف عمومی صفحه نمایش

تنظیمات انتشار

سه گزینه اولیه مستقیماً با قالب بندی پست مرتبط هستند، با دو چک باکس زیر قالب بندی که به شما امکان می دهد به طور خودکار شکلک ها و XHTML را مدیریت کنید. توصیه می کنیم آنها را در حالت پیش فرض قرار دهید، به خصوص گزینه دوم. دو منوی کشویی در اینجا به شما امکان می دهد یک دسته بندی و قالب پست پیش فرض را تنظیم کنید و در مورد دومی، بر اساس هر دسته بندی جدیدی که ایجاد می کنید به روز می شود.

ادامه می دهیم، در این را فشار دهید یک جنبه کم استفاده از وردپرس است که به شما اجازه می دهد تا قطعات صفحات وب را قبل از انتشار در سایت خود نشانه گذاری و ویرایش کنید. این یک ویژگی عالی برای وبلاگ نویسی است، اما ممکن است برای هر طاقچه مناسب نباشد.

از طریق ایمیل منتشر کنید

سپس، از طریق ایمیل منتشر کنید به شما امکان می دهد پست های وبلاگ را از طریق ایمیل بنویسید و منتشر کنید. توصیه می‌کنیم تا حد امکان از داشبورد خود استفاده کنید، اگرچه اگر دسترسی ندارید و نیاز دارید فوراً یک پست را بکشید، یک جایگزین مفید است. و در نهایت، در به روز رسانی خدمات به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که چگونه افراد را در مورد محتوای جدید در وبلاگ خود مطلع کنید.

توجه داشته باشید که در حالی که این گزینه ها شروع خوبی هستند، می توانید گزینه های تایپ خود را بیشتر در داخل سفارشی کنید انتشارات صفحه نمایش روی داشبورد شما

3. خواندن تنظیمات

تنظیمات خواندن وردپرس

این خواندن صفحه به این اشاره دارد که بازدیدکنندگان در ابتدا چگونه سایت شما را می بینند. به‌طور پیش‌فرض، صفحه اصلی شما جدیدترین پست‌های وبلاگ شما را فهرست می‌کند، گرچه به وضوح می‌توان آن را تغییر داد.

تنظیمات نمایش صفحه اصلی

شما می توانید این را با استفاده از صفحه اصلی نمایش داده می شود گزینه. برای مثال، وبلاگ‌ها احتمالاً می‌خواهند آخرین پست‌ها در جلو و مرکز قرار گیرند. اگر می خواهید کاربران در یک صفحه اصلی خاص قرار بگیرند، انتخاب کنید صفحه استاتیک سپس هر دو a را انتخاب کنید در جلو و انتشارات صفحه منوی کشویی

تنظیمات وبلاگ

دو گزینه بعدی به شما امکان می دهد تعداد پست های اخیر خود را در هر زمان معین در وبلاگ شما و در تمام فیدهای RSS و در زیر تنظیم کنید. برای هر مقاله در یک جعبه نمایش فید به شما امکان می دهد متن کامل پست خود را نمایش دهید یا فقط یک خلاصه.

قابلیت مشاهده در موتورهای جستجو

سرانجام قابلیت مشاهده در موتورهای جستجو این به سادگی مستلزم آن است که موتورهای جستجو سایت شما را در رتبه بندی خود فهرست نکنند. آنها نمی کنند آنها دارند برای رعایت کردن، اما معمولا انجام می دهند. توصیه ما در اینجا این است که تا زمانی که آماده انتشار سایت خود نباشید، این مورد را علامت بزنید.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

4. تنظیمات بحث

تنظیمات بحث وردپرس

مزیت اصلی وردپرس این است که چگونه به خوانندگان شما اجازه می دهد تا با محتوای شما تعامل داشته باشند. این بخش به شما امکان می دهد تا تعامل در سایت خود را مدیریت کنید. بیایید در مورد سفارشی سازی هایی که می توانید انجام دهید بحث کنیم:

تنظیمات پیش فرض مقاله

شما باید سه تنظیمات را از اینجا انتخاب کنید، و توصیه می‌کنیم دو مورد اول را غیرفعال کنید، زیرا در حالی که ارسال و دریافت اعلان‌ها از وبلاگ‌های دیگر خوب به نظر می‌رسد، بک لینک‌ها موضوعی بحث‌برانگیز هستند.

تنظیمات نظرات دیگر

این به شما این امکان را می‌دهد تا اقدامات مربوط به نظر را در سراسر سایت کنترل کنید. گزینه هایی که در اینجا انتخاب می کنید کاملاً ذهنی هستند، اگرچه نمایش نظرات جدیدتر در ابتدا از نظر ما منطقی است.

هر وقت خواستی برام بنویس

اگر می‌خواهید زمانی که شخصی نظری می‌دهد، ایمیل اعلان ارسال شود، یا اگر نظری در صف نظارت شما قرار دارد، این انتخاب را در اینجا انجام دهید.

قبل از ظاهر شدن نظر

در حالی که می‌توانید به سادگی همه نظرات را بدون تعدیل بگذارید، توصیه می‌کنیم که نوعی فیلتر را برای حفظ بخش‌های نظرات خود از ترول‌های آنلاین اجرا کنید.

تعدیل نظر

از آنجایی که هرزنامه ها در اینترنت بسیار فراگیر هستند، می توانید از این قسمت برای تعیین معیارهایی برای نگهداری نظرات هرزنامه بر اساس تعداد پیوندهایی که در آنها وجود دارد استفاده کنید. پیش فرض برای اکثر موارد خوب است.

لیست سیاه نظرات

از آنجایی که تقریباً غیرممکن است که نظرات را بدون ضربه زدن توسط اسپمرها مجاز کنید، می توانید از این بخش برای لیست سیاه آنها استفاده کنید. در اینجا می توانید آدرس های IP شناخته شده، URL ها، نام ها یا آدرس های ایمیل را اضافه کنید تا از نمایش آنها در سایت یا در اعلان های خود جلوگیری کنید.

آواتارها

و در نهایت، در آواتارها به تصویر برجسته نظر دهنده اشاره دارد. این یک بخش ذهنی دیگر است، اگرچه فعال کردن آواتارها می‌تواند بخش نظرات شخصی‌تری ایجاد کند.

5. تنظیمات رسانه

تنظیمات رسانه وردپرس

اندازه های تصویر

این بخش در مقایسه با بقیه بسیار ساده تر است. به طور خلاصه، اینجا جایی است که بعد از بارگذاری تصاویر خود در سایت، ابعاد آن را تعیین خواهید کرد. متوجه خواهید شد که هنگام آپلود تصاویر قابل انتخاب هستند و همچنین می توانید اندازه های سفارشی خود را ایجاد کنید، اگرچه به تجربه کدنویسی نیاز دارید.

اندازه های پیش فرض هستند بند انگشتی، میانگینو بزرگ. از طرف دیگر، می توانید با ویرایش یک تصویر در یک پست یا صفحه، اندازه دلخواه را وارد کنید.

تنظیمات آپلود

آخرین تنظیم برای این صفحه یک چک باکس برای آپلود فایل ها است. با انتخاب آن می توانید به وردپرس بگویید رسانه شما را بر اساس ماه و سال سازماندهی کند.

6. تنظیمات برای اتصالات مداوم

تنظیمات پیوند دائمی وردپرس

این صفحه آخر یکی از قدرتمندترین صفحه نمایش های شماست تنظیمات صفحات پیوندهای ثابت اساسا فرمت URL صفحات فردی شما هستند. در حالی که ممکن است این مسئله چندان مهم به نظر نرسد، اما اگر فرمت را اشتباه بگیرید، می تواند برای سئو سایت شما مضر باشد.

گزینه پیش فرض هنگام نصب وردپرس است معمولی. این یک رشته اعداد به URL شما مرتبط با شناسه پایگاه داده آن اضافه می کند. به نظر ما (و خیلی های دیگر) زشت به نظر می رسد. علاوه بر این، برای سئو خوب نیست.

در مورد گزینه‌های دیگر، می‌توانید چندین جایگشت تاریخ و نام پست، پیوند ثابت دیجیتالی کمی زیباتر تنظیم کنید، یا فقط از آن استفاده کنید. نام پست. توصیه ما در اینجا این است که به آن پایبند باشید نام پست قالب برای همه وب‌سایت‌های دارای محتوای فوق‌العاده و با زمان خاص (مانند اخبار).

در این موارد، فرمت مبتنی بر تاریخ به طور بالقوه مناسب تر خواهد بود. با این حال، شما می خواهید پیوند ثابت خود را به صورت پست به پست بیشتر بهینه کنید.

اگرچه می‌توانید یک ساختار پیوند دائمی سفارشی تنظیم کنید، اما نیازی به انجام این کار نیست، مگر اینکه دلیل بسیار خاصی برای این کار داشته باشید. گزینه های ارائه شده توسط وردپرس باید نیازهای اکثر سایت ها را پوشش دهد.

تنظیمات وردپرس خود را با اطمینان پیکربندی کنید

حتی به عنوان اولین کاربر وردپرس، نیازی نیست که هنگام پیکربندی و سفارشی کردن تنظیمات آن احساس ناراحتی کنید. در واقع، درک چگونگی تاثیر شش صفحه مختلف بر سایت شما می تواند به شما کمک کند تا کنترل پلتفرم را در دست بگیرید. با استفاده از این آموزش تنظیمات وردپرس، اکنون باید بتوانید وب سایت وردپرس خود را به بهترین شکل مطابق با نیازهای خود بهینه کنید.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress