منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وارد کنترل پنل وردپرس شوید – اخبار هاست و سرور، نکات و آموزش ها

وارد کنترل پنل وردپرس شوید – اخبار هاست و سرور، نکات و آموزش ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وارد کنترل پنل وردپرس شوید - اخبار هاست و سرور، نکات و آموزش ها


در این مقاله به آموزش ابتدایی ترین و ابتدایی ترین آموزش وردپرس برای مبتدیان می پردازیم. برای ورود به قسمت مدیریت وب سایت (کنترل پنل) باید از آدرس خاصی استفاده کنید. معمولاً بخش خاصی به نام «ورود ادمین» یا چیزی شبیه به آن در صفحات عمومی وب سایت طراحی نمی شود. بلکه باید یا به صورت دستی یک عبارت را به انتهای آدرس وب سایت خود اضافه کنید یا آدرس خود را برای آن ایجاد کنید.

عبارات کلیدی را اضافه کنید

با افزودن کلمات “login” (بدون “و”) یا “wp-login.php” در انتهای آدرس وب سایت خود، می توانید به بخش مدیریت سایت خود (در صورت داشتن رمز عبور و نام کاربری) دسترسی پیدا کنید. در واقع صفحه ورود به پنل کنترل همان درب ورودی کارکنان و دفاتر است.

در نهایت آدرس ورود به صفحه کنترل شما باید به صورت زیر باشد:

blog.hostsun.ir/wp-login.php

blog.hostsun.ir/login

یک گزینه ورود به وب سایت ایجاد کنید

همچنین می توانید گزینه ورود را در پنل کاربری خود به صورت واضح و برجسته در وب سایت خود قرار دهید. اگر نویسندگان زیادی دارید یا به طور کلی علاقه مند هستید، می توانید گزینه ورود را در کنترل پنل صفحه اصلی وب سایت خود قرار دهید. البته نه تنها برای صفحه ورود به کنترل پنل، بلکه می توانید هر لینک دیگری را در ظاهر وب سایت خود قرار دهید.

کنترل پنل وردپرس

برای ایجاد گزینه ورود در داشبورد وردپرس ابتدا به قسمت Appearance داشبورد رفته و سپس به قسمت Lists بروید. در صفحه باز شده گزینه «پیوندهای مورد علاقه» را انتخاب کنید. لینک را در داشبورد وردپرس قرار دهید و عبارت مورد نظر خود را در قسمت دوم تایپ کنید. بسته به تنظیمات پوست و انتخاب شما، این پیوند در مکانی که انتخاب کرده اید ظاهر می شود.

کنترل پنل وردپرس

نشانک

نشانک کردن صفحه ورود به پنل مدیریت نیز می تواند بسیار مفید باشد. آدرس را وارد کنید تا وارد کنترل پنل شوید، سپس روی ستاره کنار آدرس کلیک کنید. می توانید این نشانک را از قسمت نشانک های مرورگر خود پیدا کرده و به صفحه اصلی مرورگر خود منتقل کنید.