منو سایت

چگونه فایل های وردپرس خود را کوچک کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه فایل های وردپرس خود را کوچک کنیم

با اضافه کردن ابزارها و محتوای بیشتر به سایت، تعداد فایل ها افزایش می یابد و در نتیجه زمان بارگذاری کندتر می شود. سرعت در اینترنت مهم است، بنابراین یک سایت با بارگذاری کند می تواند یک مشکل بزرگ باشد.

یکی از راه های مبارزه با این مشکل از طریق به حداقل رساندن است. این فرآیند فشرده سازی فایل های خاص (مانند فایل های CSS، جاوا اسکریپت و HTML) برای کاهش اندازه آنها بدون تأثیر بر عملکرد آنها است. بهترین بخش این است که شما حتی برای کوچک کردن این فایل ها به دانش برنامه نویسی نیاز ندارید!

حداقل سازی چیست؟

هر ثانیه در اینترنت مهم است. با بهینه سازی وب سایت ها، بسیاری از مردم انتظار بارگذاری سریع را دارند. در واقع، تقریباً نیمی از کاربران اینترنت انتظار دارند که سایت ها در دو ثانیه یا کمتر بارگذاری شوند.

هنگامی که یک ثانیه تاخیر می تواند منجر به کاهش هفت درصدی در تبدیل شود، نگه داشتن یک سایت کند می تواند یک حکم اعدام باشد. خوشبختانه، ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند سرعت سایت خود را افزایش دهید، از جمله کوچک سازی.

این به فرآیند فشرده سازی Cascading Style Sheets (CSS)، جاوا اسکریپت و کد HTML بدون تأثیر بر عملکرد این فایل ها اشاره دارد. ممکن است متوجه آن نباشید، اما بسیاری از فایل‌هایی که سایت شما را در حال اجرا نگه می‌دارند نیز می‌توانند سرعت آن را کاهش دهند.

این فرآیند به حداقل رساندن ممکن است در نگاه اول بیش از حد فنی به نظر برسد، اما بسیار ساده است. این به سادگی شامل حذف کاراکترهای غیر ضروری از کد است.

بیایید به یک مثال نگاه کنیم. در اینجا یک قطعه CSS معمولی ممکن است به نظر برسد:

#bluetext {
font-size: 2em;
color: blue;
}
#redtext {
font-size: 1em;
color: red;
}

اگر این کد را کوچک کنید، نتیجه ممکن است به این صورت باشد:

#bluetext{font-size:2em;color:blue;}#redtext{font-size:1em;color:red;}

تمام اطلاعات لازم هنوز وجود دارد، اما خطوط شکسته، فاصله ها و برخی از کاراکترهای دیگر حذف شده اند. این عناصر برای کامپیوتر برای درک کد ضروری نیستند و فقط برای خوانایی بیشتر آن توسط انسان وجود دارند.

ممکن است به نظر نرسد که این تغییر جزئی تأثیر چندانی نخواهد داشت، اما به این فکر کنید که چند خط کد در زیر سرپوش سایت خود اجرا می کنید. Minification می تواند به میزان قابل توجهی حجم هر فایل را کاهش دهد که به نوبه خود باعث می شود سایت شما سریعتر بارگذاری شود. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که سایت شما حاوی تعداد زیادی فایل، اسکریپت و افزونه باشد.

اکنون به دو روش می پردازیم که می توانید از آنها برای کوچک کردن کد استفاده کنید، هم به صورت دستی و هم با یک افزونه خاص.

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

چگونه CSS و جاوا اسکریپت را به صورت دستی کوچک کنیم

کوچک سازی دستی به شما امکان می دهد با استفاده از یک برنامه خاص، کدهای CSS و جاوا اسکریپت را به سرعت فشرده کنید. این به شما امکان می دهد کدی بنویسید که خواندن و تفسیر آن آسان باشد، قبل از اینکه آن را با ابزاری در عرض چند ثانیه کوچک کنید.

برای شروع کوچک سازی CSS، توصیه می کنیم از ابزاری مانند CSS Minifier، CSS Minify یا Clean CSS استفاده کنید. با جاوا اسکریپت، Minify می تواند نقطه شروع خوبی باشد. با این حال، جایگزین هایی مانند JSCompress و JavaScript Minifier وجود دارد.

خوشبختانه همه ابزارها به یک شکل کار خواهند کرد. برای مثال، با استفاده از Clean CSS، فقط باید کد اصلی خود را در کادر مربوطه قرار دهید و بر روی CSS را کوچک کنید. نتایج را در کادر دیگر می‌بینید که می‌توانید آن را کپی کرده و در سایت خود جای‌گذاری کنید:

فایل های CSS وردپرس خود را کوچک کنید

توصیه می کنیم هر دو نسخه کد را نگه دارید. در غیر این صورت، خطر از دست دادن کد اصلی را دارید. حذف و ویرایش نسخه اصلی آسان تر از نسخه کوچک شده است.

همچنین، توصیه می کنیم فقط در صورتی از کوچک سازی دستی استفاده کنید که به توانایی های کدنویسی خود اطمینان دارید. اگر تجربه زیادی ندارید، ممکن است بخواهید به جای آن از یک افزونه کوچک سازی وردپرس استفاده کنید.

2 افزونه برای کمک به کوچک کردن فایل های وردپرس خود

با استفاده از یک افزونه وردپرس، می توانید به طور خودکار فایل های CSS و جاوا اسکریپت را که سایت شما را در حال اجرا نگه می دارند کوچک کنید. با این حال، از آنجایی که این فایل‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند، باید مطمئن شوید که از افزونه‌ای استفاده می‌کنید که قابل اعتماد و ایمن است. در اینجا دو افزونه کوچک سازی پیشنهاد می کنیم.

1. به حداقل رساندن سرعت سریع

به حداقل رساندن سرعت سریع

Fast Velocity Minify یک انتخاب عالی برای کاربران مبتدی و با تجربه است. به طور پیش فرض، کوچک سازی خودکار تمام کدهای CSS، جاوا اسکریپت و HTML در سایت شما را بدون هیچ گونه پیکربندی اضافی ارائه می دهد. با این حال، اگر می‌خواهید به جزئیات بپردازید، گزینه‌های اضافی زیادی نیز ارائه می‌کند.

توابع اساسی:

  • به حداقل پیکربندی نیاز دارد و به صورت خودکار در زمان واقعی کار می کند
  • گزینه های گسترده ای را برای کاربران پیشرفته ارائه می دهد
  • نتایج عالی و پشتیبانی قابل اعتماد ارائه می دهد

قیمت گذاری: Fast Velocity Minify منبع باز و کاملا رایگان است.

2. بهینه سازی خودکار

افزونه WordPress Autoptimize برای کوچک کردن فایل ها و افزایش سرعت وب سایت وردپرس شما

Autoptimize یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های کوچک‌سازی (و به دلایل خوب) است. این فایل‌های شما را با هم ادغام می‌کند، آنها را بهینه می‌کند و آنها را در حافظه پنهان نگه می‌دارد تا کمترین درخواست را برای سایت ارسال کند. اگرچه گزینه‌های اضافی را ارائه می‌دهد، اما این افزونه برای کسانی که می‌خواهند یک رویکرد تنظیم و فراموش کردن کوچک‌سازی را داشته باشند، عالی است.

توابع اساسی:

  • درک آن برای مبتدیان آسان است
  • گزینه های اضافی برای عملکرد بهینه تر
  • سفارشی سازی پیشرفته با استفاده از API اختصاصی

قیمت گذاری: افزونه Autoptimize رایگان است، اگرچه توسعه دهندگان خدمات پیکربندی برتر را نیز ارائه می دهند، از جمله نصب شخصی و بهینه سازی متناسب با سایت شما.

چگونه فایل های وردپرس را با افزونه کوچک کنیم

اکنون که با ابزارهای موجود آشنا شدید، می توانید فایل های وردپرس خود را کوچک سازی کنید. برای این آموزش ما از پلاگین Fast Velocity Minify استفاده خواهیم کرد. این به این دلیل است که پیاده سازی آن برای مبتدیان آسان است، در حالی که گزینه های پیکربندی زیادی را برای کاربران پیشرفته ارائه می دهد.

هنگامی که افزونه را نصب و فعال کردید، نیازی به انجام کار دیگری ندارید – سایت شما آماده کوچک شدن است.

دفعه بعد که شخصی از سایت شما بازدید می کند، افزونه فایل های شما را رهگیری کرده و یک کپی از آنها ایجاد می کند. سپس فایل ها را گروه بندی می کند و رمزگذاری آنها را به حداقل می رساند تا تعداد درخواست ها کاهش یابد. این فایل های بهینه سازی شده در حافظه پنهان ذخیره می شوند و هر بار که دوباره به سایت دسترسی پیدا می کنند استفاده می شوند. این بدان معنی است که فایل های اصلی شما تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

اگر کاربر با تجربه تری هستید، این افزونه تنظیمات پیشرفته ای را ارائه می دهد. با رفتن به آنها می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید تنظیمات > به حداقل رساندن سریع سرعت در وردپرس:

تنظیمات Fast Velocity Minify در وردپرس

در میان گزینه‌های دیگر، می‌توانید کوچک‌سازی را برای فایل‌های خاص غیرفعال کنید، دارایی‌های خاصی را از فرآیند حذف کنید و مکان کش را مشخص کنید. همچنین می توانید تمام فایل های کوچک شده را پاک کنید و پردازش کد رشته های پرس و جوی خاص را فعال کنید:

تنظیمات Fast Velocity Minify در وردپرس

با این حال، توصیه می‌کنیم تمام تنظیمات پیش‌فرض را همان‌طور که هستند رها کنید، مگر اینکه دقیقاً بدانید در حال انجام چه کاری هستید. این افزونه تنظیم شده است تا به طور خودکار تمام کدهای CSS، جاوا اسکریپت و HTML را کوچک کند، که برای تأثیر مثبت در اکثر سایت ها کافی است.

امروز فایل های وردپرس خود را کوچک کنید

کوچک کردن فایل های وردپرس یک راه سریع و آسان برای بهبود عملکرد سایت شما است.

به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که بازدیدکنندگان خود را به دلیل زمان بارگذاری طولانی از دست نخواهید داد.

ممکن است برای دستیابی به یک کابوس فنی به نظر برسد، اما در واقع برای کوچک سازی فایل های وردپرس خود به دانش فنی CSS یا جاوا اسکریپت نیاز ندارید. افزونه ای مانند Fast Velocity Minify می تواند همه کارها را برای شما انجام دهد.

با DreamPress کارهای بیشتری انجام دهید

کاربران DreamPress Plus و Pro بدون هزینه اضافی به Jetpack Professional (و بیش از 200 تم ممتاز) دسترسی دارند!

میزبانی وردپرس مدیریت شده - DreamPress