منو سایت

یک توسعه دهنده Back End چقدر درآمد دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک توسعه دهنده Back End چقدر درآمد دارد؟

تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بک اند نیازمند مجموعه مهارت های تخصصی و سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان است. قبل از شروع این مسیر، ممکن است بخواهید بدانید که آیا نتیجه نهایی ارزش وقت شما را دارد یا خیر.

خبر خوب این است که توسعه دهندگان در ایالات متحده می توانند انتظار داشته باشند که با میانگین حقوق سالانه حدود 116000 دلار به شش رقم برسند. عواملی مانند مکان، سال ها تجربه و دانش کدنویسی بر میزان درآمد شما تأثیر می گذارد.

در این مقاله، درباره کارهایی که یک توسعه‌دهنده بک‌اند انجام می‌دهد، صحبت می‌کنیم، در مورد چشم‌انداز آینده این حرفه صحبت می‌کنیم و بررسی می‌کنیم که یک توسعه‌دهنده بک‌اند بر اساس چندین منبع چقدر می‌تواند در سال ۲۰۲۲ درآمد داشته باشد. بیا شروع کنیم!

مسئولیت های توسعه دهنده بک اند

برای کسانی که خارج از علوم و مهندسی کامپیوتر هستند، به راحتی می توان فرض کرد که همه برنامه نویسان کامپیوتر یا توسعه دهندگان وب یکسان هستند. همانطور که احتمالاً می دانید، با این حال، زبان های کدنویسی، تخصص ها و زمینه های دانش فنی بی شماری وجود دارد.

توسعه دهندگان Back end عمدتاً بر روی نوشتن اسکریپت های سمت سرور برای برنامه ها و وب سایت ها تمرکز می کنند. به عبارت دیگر، این توسعه دهندگان مسئول جریان داده هایی هستند که در پشت صحنه اتفاق می افتد تا برنامه های موبایل و صفحات وب به طور دقیق و کارآمد عمل کنند.

در نتیجه، توسعه دهندگان بک‌اند زمان زیادی را با پایگاه‌های داده می‌گذرانند و می‌توانند در زبان‌های مختلف کدنویسی تخصص داشته باشند. برخی از زبان های برنامه نویسی رایج که توسط توسعه دهندگان Back-end استفاده می شود عبارتند از:

توسعه دهندگان Back end اغلب در چارچوب هایی مانند Laravel، Django و Node.js کار می کنند، بسته به زبان برنامه نویسی که استفاده می کنند. از آنجایی که این توسعه دهندگان بیشتر وقت خود را صرف کار با پایگاه های داده می کنند، با جزئیات سیستم های مدیریتی مانند Oracle، MySQL و Microsoft SQL Server نیز آشنا خواهند بود. آگاهی از رابط های API و ORM نیز مهم است.

این ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد، اما اکثر مردم با تمرکز محدود شروع می کنند و در صورت نیاز بیشتر یاد می گیرند. به عنوان مثال، یک برنامه نویس با تجربه در جاوا اسکریپت می تواند در صورت نیاز برای تکمیل یک پروژه خاص، پی اچ پی خود را براشینگ کند. در بیشتر موارد، برای شروع به‌عنوان یک توسعه‌دهنده بک‌اند، تنها به چند مجموعه مهارت عمومی نیاز دارید.

یک توسعه دهنده Back End چقدر درآمد دارد؟

اگرچه عواملی مانند تحصیلات، تجربه و موقعیت مکانی بر تعداد نهایی تأثیر می‌گذارند، توسعه‌دهندگان بک‌اند می‌توانند به طور متوسط ​​انتظار داشته باشند که حقوقی بیش از 100000 دلار دریافت کنند.

در واقع، میانگین دستمزد 116605 دلار در سال را برای توسعه‌دهندگان بک‌اند در ایالات متحده گزارش می‌کند، با تعداد معدودی از افراد دورافتاده، حقوق‌های بالاتری تا 50 درصد بیشتر تا دو برابر این مقدار گزارش می‌دهند. Glassdoor نتایج بسیار مشابهی را نشان می دهد و میانگین دستمزد 116222 دلار را گزارش می دهد.

Salary.com محدوده ای از 91,303 تا 117,112 دلار را ارائه می دهد که کمی پایین تر است اما همچنان با دو منبع دیگر مطابقت دارد:

میانگین حقوق توسعه دهندگان باطن

به طور کلی، درآمد متوسط ​​​​برای توسعه دهندگان بک اند در مقایسه با نقش های مشابه مانند توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان برنامه ها و حتی توسعه دهندگان فرانت اند قوی است. این رشته ها گسترده تر هستند و معمولاً به تخصص کمتری نیاز دارند. کار با پایگاه‌های اطلاعاتی در انتهای وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها نیز برای بسیاری از توسعه‌دهندگان جذابیت کمتری نسبت به کارهای عملی دارد، و باعث می‌شود تمرکز ویژه‌تری داشته باشد.

مزایا در این زمینه نیز چشمگیر است، زیرا رقابت برای توسعه دهندگان ماهر پشتیبان شرکت ها را تشویق می کند تا آنها را برای یک حرفه طولانی مدت جذب و حفظ کنند. این توسعه‌دهندگان معمولاً مزایایی مانند طرح‌های 401(k)، گزینه‌های دورکاری، غرامت رفت‌وآمد، کمک‌های تحصیلی مداوم، بیمه سلامت جامع، بیمه عمر و گزینه‌های سهام را گزارش می‌کنند.

در خبر خوب دیگر، اداره کار و آمار ایالات متحده پیش بینی کرده است که این حوزه طی پنج سال آینده 13 درصد رشد خواهد کرد. این تا حدی به دلایل ذکر شده در بالا و همچنین افزایش تقاضا مربوط به رشد مداوم محبوبیت دستگاه های تلفن همراه و صنعت تجارت الکترونیک است.

چگونه سطح تجربه بر حقوق توسعه پس زمینه تأثیر می گذارد

مانند بسیاری از مشاغل، تجربه یکی از مهم ترین عوامل در پرداخت غرامت است. این امر به ویژه برای توسعه دهندگانی که سال ها صرف تقویت مهارت های خود، یادگیری ترفندهای تجارت و گسترش دانش خود به زبان های برنامه نویسی جدید و پلت فرم های نرم افزاری می کنند، صادق است.

ZipRecruiter میانگین حقوق 76,685 دلار را برای توسعه دهندگان سطح پایه گزارش می دهد، در حالی که توسعه دهندگان سطح ارشد تقریباً 40٪ بیشتر با حقوق متوسط ​​107,812 دلار دریافت می کنند. این اعداد کمی کمتر از آنهایی است که توسط منابع دیگر گزارش شده است، اما به نشان دادن اثر کمک می کند. تجربه در درآمد کل

دانستن مهارت های خاص نیز تأثیر قابل توجهی بر میزان درآمد توسعه دهندگان بک اند دارد. مهارت‌های رایج‌تر مانند Python، C++ و ساختارهای داده می‌توانند حدود 10% افزایش دهند، در حالی که مهارت‌های تخصصی مانند XSLT، Pig و Haskell می‌توانند تا 20 تا 50% پرش کنند.

تجربه تمایل دارد با دانش گسترده‌تری برای توسعه‌دهندگان باطن مرتبط باشد، بنابراین هرچه بیشتر بدانید، ارزشمندتر هستید و بیشتر می‌توانید برای فرصت‌ها و پروژه‌های مختلف واجد شرایط باشید. می‌توانید فهرستی را در ابتدای این مقاله برای مجموعه مهارت‌های عمومی که به توسعه‌دهندگان بک‌اند سود می‌رسانند، مشاهده کنید، در حالی که دانش تخصصی در جایگاه‌های کمیاب می‌تواند شما را برای کارفرمایان مناسب ارزشمندتر کند.

نحوه تأثیر مکان بر حقوق توسعه پس زمینه

اگرچه اعداد بالا منعکس کننده پرداخت در بازار ایالات متحده هستند، درآمدها به طور گسترده ای در ایالت و حتی از ایالت به ایالت در ایالات متحده متفاوت است. ZipRecruiter تجزیه و تحلیل ایالت به ایالت را ارائه می دهد که می تواند به شما ایده دهد که کجا تقاضای بیشتری وجود دارد و آیا ارزش نقل مکان را دارد یا خیر.

پتانسیل درآمد کلی قوی تری در غرب، از جمله ایالت هایی مانند کالیفرنیا، واشنگتن، کلرادو، مونتانا، آریزونا و وایومینگ وجود دارد. در همین حال، ایالت‌های جنوبی مانند تگزاس، لوئیزیانا و کارولینا میانگین حقوق کمتری را برای توسعه‌دهندگان بک‌اند گزارش می‌کنند:

حقوق توسعه دهندگان باطن بر اساس ایالت

توجه داشته باشید که دستمزد احتمالاً از شرکتی به شرکت دیگر و از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است و حقوق های بالاتر ممکن است نشان دهنده هزینه های زندگی بالاتر باشد.

علاوه بر ایالات متحده، استرالیا نیز تقاضای مشابهی دارد و میانگین حقوق کمی بالاتر در حدود 123839 دلار دارد. از دیگر کشورهای با درآمد بالا می توان به سوئیس، دانمارک و بریتانیا اشاره کرد.

یک میدان در حال رشد

با دیجیتالی شدن کسب و کارهای بیشتر و بیشتر، توسعه دهندگان Back end تقاضای زیادی دارند. نه تنها این، بلکه با افزایش بازی‌های آنلاین، دستگاه‌های تلفن همراه و فضای ذخیره‌سازی ابری، فناوری همچنان بیشتر به هم متصل می‌شود. همه این صنایع نیاز به استخدام توسعه دهندگان پشتیبان دارند تا جریان داده ها را حفظ کنند و این امر را به یک چشم انداز حرفه ای برای آینده قابل پیش بینی تبدیل می کند.

توسعه دهندگان بک اند می توانند پتانسیل حقوق و دستمزد قوی را با درآمد متوسط ​​حدود 100000 دلار به علاوه یا منهای 20 درصد انتظار داشته باشند. با چشم انداز سالم و دستمزد خوب در مقایسه با سایر زمینه های برنامه نویسی، یک توسعه دهنده بک اند یک انتخاب محکم برای علاقه مندان به حرفه ای در علوم کامپیوتر است که تقاضای زیادی دارد.

برای مقالات بیشتر مانند این، در وبلاگ ما مشترک شوید و از وضعیت تجارت الکترونیک و فرصت های موجود در وب مطلع شوید. DreamHost منبع شما برای ابزارها و دانشی است که برای موفقیت آنلاین نیاز دارید!

محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود تحویل دهید

در وبلاگ ما مشترک شوید و محتوای عالی را درست مانند این دریافت کنید که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.